Зачеване след 35 годишна възраст

  • 4 088
  • 19
  •   1
Отговори
Привет на всички мамчета!
Моля ви са съвет или просто да коментираме по темата за зачеването на или след 35 год. възраст. Имам хубавица на 2 год. и половина а ми се ще още едно сестриче или братче. Какви са плюсовете и минусите при едно такова забременяване... Rolling Eyes Няма да си крия годинките...35, но се чувствам на 27  Wink
 

# 1
  • Мнения: 2 005
Нищо лошо няма в това  Hug Работете по въпроса и успех  bouquet  bouquet  bouquet

# 2
  • Мнения: 645
Здравей, на 34 съм. Имам момченце на 2 год. и 3 мес. Много искам, също като теб, още едно детенце. Но възникват въпроси ще се справя ли, не е ли вече късничко, ами ако се навия и не стане веднага, а след година, две...Едни такива мисли ме обземат...Погледнато от страни 35 е една прекрасна възраст! И защо пък не да имаме по още едно детенце!? Rolling Eyes  bouquet

# 3
  • Мнения: X
действай мила, аз родих на 38г. имах лека бременност и сега съм една щастлива майка.годините не са пречка. даже мисим и за второ.

# 4
  • Мнения: 502
аз след 15-ина дни ставам на 33 и точно преди рождения си ден чакам и първата си бебка  Hug
понеже се налага да раждам секцио ще трябва да изчакаме две години, но съм твърдо решена да си имаме след това още един беб  Peace дай боже
а тогава ще съм на 35-36
но не смятам да е проблем  щом го искаме  Hug

# 5
  • Мнения: 941
Привет на всички мамчета!
Моля ви са съвет или просто да коментираме по темата за зачеването на или след 35 год. възраст. Имам хубавица на 2 год. и половина а ми се ще още едно сестриче или братче. Какви са плюсовете и минусите при едно такова забременяване... Rolling Eyes Няма да си крия годинките...35, но се чувствам на 27  Wink
 
   ама моля те,това вече е масово срещано явление,не виждам защо се притесняваш.И аз ако се реша на второ,ще съм горе-долу на толкова Laughing А и се чувстваш по-млада-чудесно,успех Peace

# 6
  • Мнения: 121
 Здрасти, мамчета! Аз съм почти на 42 г и съвсем наскоро се отказах от идеята за трето дете - мъжът ми смята, че финансово няма да издържим, а и се оказа, че съм с инсулинова резистентност, което създава риск и за мен, и за бебето. Иначе съм се интересувала по въпроса и доколкото разбирам рисковете са основно от генетично естество, но за сметка на това има възможност за ранна диагностика, така че споко- положителна нагласа, рационално хранене и много движение и всичко ще е ОК

# 7
Мноооооооооооооооого ме обнадеждихте скъпички мамчета! Joy
Успокоявам се като знам, че не съм единствената, която ражда след 30 годишна възраст. От няколко месеца работим усилено със таткото...ама май нещо не улучвам овулацията. Обичам Ви  Heart Eyes- вие които сте писали и вие които ще пишете. bouquet

# 8
  • Мнения: 9 077
Тези теми са точно за теб:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=182002.0 тази особено Grinning
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=161673.0

Желая ти успех!
Можеш да четеш и пишеш във форум Искам бебе, където ти е мястото и ще се чувстваш добре bouquet

# 9
  • Мнения: 1 335
Страхотно, че си се решила! Hug Нищо лошо няма в зачеването след 35!
Преди два дни се прибрах от Лондон. Еми там, мила, всички са над 35! Една майка (39 годишна), случайно се заприказвах с нея, беше завела 3-седмичното си бебе в зоопарка на разходка. (питай ме кога българска майка ще изведе толкова рано бебето си, и то на такова място, но това е друга тема).
Единствено мога да ти пожелая успех и скоро да се радваш на веланата бременност
П. П. Погледни библиотеката и темите в Искам бебе; ще намериш полезни неща за Ову и пр. Peace

# 10
Az sam na 36 godini i si imam prekrasen sin na 7.No mnogo iskah da si imame i oshte edno dete i eto che veche sam bremenna i sam mnogo shtastliva it tozi fakt.Vaznoto e kak se chuvstvash,godinite ne sa ot znachenie. Grinning

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Няма нищо притеснително в това. Сега повечето мамчета са около и над 30. Успех!

# 12
  • в града на младостта
  • Мнения: 136
Родих първото си дете на 22г. , а второто след  13 год. когато бях на 35 и се чувствувам прекрасно на тази възраст, раждането беше със секцио  а възстановяването  невероятно бързо и  много по-леко от първия път. Така, че нямаш място за притеснения......смело  напред. Жлая ти успех   bouquet

# 13
  • Мнения: 526
Успех на смелите жени решили се на второ дете и след 30г, това е прекрасна възраст.

# 14
  • Мнения: 2 211
  ама моля те,това вече е масово срещано явление,не виждам защо се притесняваш.И аз ако се реша на второ,ще съм горе-долу на толкова Laughing А и се чувстваш по-млада-чудесно,успех Peace

Взе ми го от клавиатурата. И аз не съм първа младост и вече се замислям за второ.

Общи условия

Активация на акаунт