"2519 деца чакат нови родители"

  • 4 660
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Цитат на: mama kenga
Значи говоря за големия - той е регистрирал фондация за международни осиновявания и се занимава и с тази дейност.Като се сещаш има ли опит в тази област........или има близки приятели в управлението.и как е успял да издържи изпита за акредитация...На този изпит всички, които трябваше бяха акредитирани, а всички, които от години се занимаваха с осиновявания се оказа, че не им достигат по няколко точки за акредитацията.Иначе ако дадеш 10 000 евро точките си стигаха точно......


kakto se kazva:"koeto ne se kupuva s pari,se kupuva s mnogo pari".

Jalkoto e,che vsichko e za smetka na detzata.

# 16
  • Мнения: 644
Цитат на: mama kenga
Значи говоря за големия - той е регистрирал фондация за международни осиновявания и се занимава и с тази дейност.Като се сещаш има ли опит в тази област........или има близки приятели в управлението.и как е успял да издържи изпита за акредитация...На този изпит всички, които трябваше бяха акредитирани, а всички, които от години се занимаваха с осиновявания се оказа, че не им достигат по няколко точки за акредитацията.Иначе ако дадеш 10 000 евро точките си стигаха точно......


...моя позната е близка с жената на малкия брат.От нея зная,4е са разделили "бизнеса" с билките,защото големия много се бил "променил" ,а малкия не е искал да се занимава с неговите далавери...
Ще разпитам за осиновяването при първа възможност.

# 17
  • София
  • Мнения: 708
Цитат на: yosarian
Какъв е минималния доход който трябва да има семейство, което иска да осинови дете?


мисля, че няма такова ограничение, просто принципът е колкото повече, толкова по-добре. няма такъв критерий за преценка -  ако взимаш по-малко от средната заплата за страната - няма да се занимаваме с теб..

# 18
Не забравяте ли за осиновяването с цел различна от тази да се отглежда детето. Говоря за педофилите, контрабандистите на органи и т.н. Системата ТРЯБВА да е сложна и проверката ТРЯБВА  да е щателна. А колкото до корупцията корупция има на всички нива от министерския съвет надолу. Корупцията е съвсем друга тема и да, по-сложната система прави по-сложна и корупцията следователно я намалява.

# 19
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Цитат на: Миленка
Цитат на: yosarian
Какъв е минималния доход който трябва да има семейство, което иска да осинови дете?


мисля, че няма такова ограничение, просто принципът е колкото повече, толкова по-добре. няма такъв критерий за преценка -  ако взимаш по-малко от средната заплата за страната - няма да се занимаваме с теб..


Знам че е така. Написах въпроса си във връзка с
Цитат
Много е тъжно, защото в темата която се пусна тука " Искате ли да си осиновите Дете" - всички казваха ДА разбира се , само да нямаме финансови проблеми и т.н
Приличаше на " Искате ли Кафе ? " "Да, може ".
Думите без дела са убиец на мечти. Най-малкото действие е по-добро и от най-голямото намерение
не съм съгласна че не правим нищо. От 5000 регистрирани 20 са казали че са готови - искат да осиновят дете, но им пречи финансовото състояние. Аз съм една от тези, които са отговорили така. И това което правя в момента е да си подобря финансовото състоятие за да мога не просто да осиновя дете а да му предложа нормален живот който сега трудно ми се отдава да дам на децата си. За мен е проблем месечното купуване на памперси. Мога ли да обрека едно дете на мизерия само и само да си осъществя "мечтата". Детето не е само мечта , а отговорност която се осъзнава предварително. За щастие това което отличава хората от животните е абстрактното мислене- т.е. може да си представиш какво те очаква в бъдещето.
Честно казано почувствах се засегната защото няма как някой да знае какво мисля и какво правя.

# 20
  • София
  • Мнения: 708
Цитат на: yosarian
И това което правя в момента е да си подобря финансовото състоятие за да мога не просто да осиновя дете а да му предложа нормален живот който сега трудно ми се отдава да дам на децата си. За мен е проблем месечното купуване на памперси.
Цитат


Здравей, не се заяждам, ама хич не съм съгласна с горното изречение..разбира се, не ти знам доходите, но гледам лентичките ти..никой не говори за нормален живот, а за даване на любов..

а за осиновяване на деца, доколкото знам винаги желаещите са повече от дечицата с "изчистени" документи..

ПС. просто изказвам мнение..поздрави

# 21
  • Мнения: 901
Цитат
Детето не е само мечта , а отговорност която се осъзнава предварително.

 Всъщност хората които са осиновили дете - по добре осъзнават тази отговорност.  По лесно е да родиш дете (няма да споменавам или да убеждавам дали това не е егоистичното ни желание да имаме нашето копие на този свят- сигурно за тази теза тука ше ме изядете жива ) отколкото да осиновиш. Не съм казала, че нищо не правите (ти защо се засегна незнам ). А причини поради което не
ни се пие кафе са хиляди ......
Когато човек иска нещо, ще намери начин; когато не иска, ще намери извинение

# 22
  • София
  • Мнения: 708
аз мога да говоря и от двете гледни точки, еднакво трудно е и да осиновиш и да родиш..вълненията са едни и същи..случва ти се за първи път..но някак си отговорността е по-голяма, която поемаш при осиновяването..не знам, защо е така..ние бяхме уплашени да не би да се изложим и да ни вземат късчето щастие обратно..а бе трудно е много..не смееш да погледнеш хората в очите първия месец с количката..все едно си го откраднал..иначе с времето се претръпва някак си..

според мен човек, наистина трябва да си дава сметка, дали разполага с възможността да гледа дете..но си мисля, че може и с малко и с много..подходящ момент няма..

# 23
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Когато човек иска нещо, ще намери начин; когато не иска, ще намери извинение
Аз сигурно сьм от тези с изvиненията Cry  Cry  Cry
Ужасно много искам да си осиноvя дете....но ето 4е не го праvя.
Сигурно marabu е праvа Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation
Vинаги трябVа да има на4ин....

# 24
  • Мнения: 441
Цитат на: Миленка
ние бяхме уплашени да не би да се изложим и да ни вземат късчето щастие обратно..а бе трудно е много..не смееш да погледнеш хората в очите първия месец с количката..все едно си го откраднал..


Аз също се страхувам от този момент, дай Боже да настъпи по-скоро  Praynig Не съм от тези, които се вълнуват много от хорското мнение, но ето, че предразсъдъците са по-силни от мен. Или може би съм развила особен егоизъм и чувствителност и трудно ще споделя щастието си на света. Така си мисля...

# 25
  • Мнения: 819
Цитат на: marabu
Кои неща са излишни ? Наистина е мудна и бавна процедурата , но спирането на продажбата на децата от директорките на детските домове е едно от най- големите неща постигнати благодарение на Тази промяна .

Е да де.... сега не ги продават директорките, ами ги продава министерството на правосъдието.....Парите просто отиват на друго място.

# 26
 2 dodo_dodo Странно, но имам чуство че се заяде? Да смятам, че стана по -добре за децата . Да смятам, защото сега гласуват съвет който се състои от психолози които изучават досиета на кандидат - осиновители. Да смятам, че няма излишни неща . Също така знам, че нищо перфектно няма - какъв и да било закон да направят винаги има вратички, винаги има хора които искат пари и могат да направят услуга срещу пари. И понеже мен мисълта ме човърка  доста време и съм могла и съм успяла да помогна на някои от тези  2519  деца. и продъкжавам да помагам както мога . А и при старата процедура, ако нямаше пари нямаше и как да се надяваш на дете . Имам познати благодарение на старата процедура и това, че не познаваха никоя директорка или пък нямаха пари за директорката чакаха  5 години за детенце ........<br>
"....съм успяла да помогна на някои от тези  2519  деца. и продължавам да помагам както мога" . АН: А аз,която не познавам никого, бих ли могла да разчитам на Вашата помощ?Чакам от 4 месеца, дори съм обзавела детската стая,след като разбрах, че документите ми са изпратени в Регионалните Дирекции.С любов очаквам едно детенце до 1 година! Отчаяна съм от напразни надежди.С уважение,АН.
2 mama kenga Тъжно е - Да, видях домове в страната благодарение на агенции за международни осиновявания страхотни подаръци и както парите които отпускаха за педагози, а сега го няма .  
Много е тъжно, защото в темата която се пусна тука " Искате ли да си осиновите Дете" - всички казваха ДА разбира се , само да нямаме финансови проблеми и т.н
Приличаше на   " Искате ли Кафе ? " "Да, може ".
Думите без дела са убиец на мечти. Най-малкото действие е по-добро и от най-голямото намерение

# 27
  • Мнения: 441
Мила Ан, напиши мнението си без цитат, моля те, че нищо не се разбира.  И ние чакаме от 4 месеца.

# 28
  • Мнения: 1 425
Всъщност хората които са осиновили дете - по добре осъзнават тази отговорност.  По лесно е да родиш дете (няма да споменавам или да убеждавам дали това не е егоистичното ни желание да имаме нашето копие на този свят- сигурно за тази теза тука ше ме изядете жива ) отколкото да осиновиш. Не съм казала, че нищо не правите (ти защо се засегна незнам ). А причини поради което не
ни се пие кафе са хиляди ......
Когато човек иска нещо, ще намери начин; когато не иска, ще намери извинение
  202uu newsm10

# 29
  • Мнения: 3 479
 По лесно е да родиш дете (няма да споменавам или да убеждавам дали това не е егоистичното ни желание да имаме нашето копие на този свят- сигурно з тази теза тука ше ме изядете жива ) отколкото да осиновиш.

Ти наистина ли смяташ, че ние които раждаме собствени деца сме егоисти?
Мислиш ли, че трябва да отнемам единствената възможност на някое семейство да има детенце, след като мога да си родя собствени. За някои хора осиновяването е единствен шанс да станат родители. За мен не е. При положение, че има чакащи15000 двойки за дете, срещу само 2500 деца с документи за осиновяване кому е нужно да бъда благородна. Ако и останалите 30 000 деца по домовете биха могли да бъдат осиновени веднага, тогава ще се замисля дали да не осиновя вместо да родя. Но при сегашната ситуация това според мен е криво разбрано благородство. Чудесно е, че ти си осиновила деца. Вярвам, че си добър човек с чувство за отговорност. Не знам защо мислиш, че трябва да си търсим извинение, ние които предпочитаме да си родим деца, вместо да отнемем нечия надежда за детенце.

Общи условия

Активация на акаунт