Относно топлофикация имам въпрос

  • 1 831
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 951
Аз исках да махна изцяло радиатора, защото не го ползваме и ми заема място. Наистина имам право да го местя, но не и да го премахна изцяло.


Точно така е. Радиаторите са собственост на Топлофикация и само те могат да ги махат. Самостоятелното сваляне на радиатора може да доведе до глоби, а ако самият радиатор липсва и не можете да го дадете на Топлофикация - се заплаща. Ние имахме такъв проблем с откраднат радиатор от тези общите, които са на стълбището. Платихме го.
За първи път чувам такова нещо!Та тези радиатори ние сме си ги купували с наши пари.

# 16
  • Мнения: 9 050
Цялата инсталация е собственост на Топлофикация. Пише го в общите условия. Възможно е да имате индивидуален договор. Трябва там да провериш. Блоковете, които са включвани в последствие, имаха възможност да си сключват и индивидуални договори. Но ако нямате такъв - важат общите условия.

# 17
  • София
  • Мнения: 8 280
Че как така тяхна собственост да са радиаторите  #Crazy #Crazy ми тогава аз искам да ми ги сменят с алуминиевои за тяхан сметка, щом радиаторите са техни то и топломерите трябва да са, 'що ни караха да си ги плащаме ние ...ай сектир де омръзна ми от тях.... 

в общите условия се говори за "сградна инсталация" и "отоплителни тела" радиаторите са второто не би трябвало да има проблем да се затапи.... т.к. ако не плащаш самите те идват и свалят радиатори

Последна редакция: чт, 20 сеп 2007, 18:11 от Desem

# 18
  • Мнения: 9 050
Че как така тяхна собственост да са радиаторите  #Crazy #Crazy ми тогава аз искам да ми ги сменят с алуминиевои за тяхан сметка, щом радиаторите са техни то и топломерите трябва да са, 'що ни караха да си ги плащаме ние ...ай сектир де омръзна ми от тях.... 

в общите условия се говори за "сградна инсталация" и "отоплителни тела" радиаторите са второто не би трябвало да има проблем да се затапи.... т.к. ако не плащаш самите те идват и свалят радиатори

Няма никакъв проблем да се свали радиатора и да се затапи. Но това го прави Топлофикация или ако си го правиш сам - по процедурата, обяснена по-горе. В присъствието на съседи с протокол, който после се преставя в Топлофикация.

Общи условия

Активация на акаунт