до майките на летни бебета

  • 2 973
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 195
Искам да ви питам вие давали ли сте Вигантол и от кой ден? Сина ми се роди в началото на август, но нашата педиатърка не ни ги е предписвала, защото по нейни думи още било рано. Да, обаче четох че трябва да почнат да се дават още от 15-20 ден. Затова на своя глава днес сутринта му дадох 2 капки. Да продължавам ли?

# 1
  • София
  • Мнения: 790
Рали също е родена през август. Започнахме с Вигантола от 21-вия ден. По една капка сутрин, по предписание на лекарката.

# 2
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 303
И аз още не давам. Според педиатърката ни+други лекари, щом има лятно слънце, не толкова необходимо да се бърза.

# 3
Нашата педиатърка ни изписа вигантол още на първата консултация , като първо беше по една капка а по-късно по две. Сина ми е роден началото на юли - вече е на годинка и два месеца и пихме вигантола почти до годинката.

# 4
  • Мнения: 1 924
По-добре е да имаш предписание от лекар.Освен това две капки са много,започва се с една.

# 5
  • Мнения: 1 155
Дъщеря ми се роди март и започнахме Вигантола от 20 тия ден, по една капка сутрин, продължавам да го давам и до днес.

# 6
  • Мнения: 724
Маргарита се роди на 08 юни и от 20-я ден давам по 2 капки

# 7
  • Мнения: 353
Михаел се роди на 3 юни и не съм давала капки- Вигантол. Достатъчно е че има слънце и си набавят необходимите вит.Д.
Ако се придозира с капки или не се дава при подходящи условия може да започне да се затваря фунтанелата, което не е много добре до 8 месец на бебето. Така се получи при големият ми син, който е роден през октомври.

# 8
  • Мнения: 867
Не съм давала въобще.
Достатъчни са 20 мин слънце дори само в/у лицето на бебето, за да си набави нужното количество витамин Д. Предозирането е много по-опасно от недостига. Рахит се получава при голям дефицит и лекарят ще открие признаци месеци преди това.

Да даваш на своя глава даже без предписание на лекар според мен е безотговорно.

# 9
  • Мнения: 5 401
Давала съм за много кратко време след като навърши 1 месец. Малкият е роден в края на юни. Моето мнение е, че когато има слънце, бебетата нямат нужда от изкуствено приемане на вит. Д. Това мисля и за летните, и за зимните бебета.   bouquet

# 10
  • Мнения: 331
Бебе Велина е родено в началото на юли. Вигантола започнахме след първата консултация след 20-тия ден - по две капки дневно. Щом педиатърката е преценила, значи сигурно има основание. Разходките на слънце сигурно вършат същата работа...

# 11
  • Мнения: 6 029
лекаря преценява колко...на бебето давам по една. на дъщеря ми и по 10 съм давала за няколко дни.

# 12
  • Мнения: 253
Давах му от началото на втория месец за около 45 дена. После спряхме. Педиатърката каза, че през зимата пак ще дадем.

Недей на своя глава да действаш. Говори с педиатъра.

# 13
  • Мнения: 17 394
Не давам.

# 14
  • Мнения: 4 621
Яна се роди на 20 май. Вигантол започнах са давам  зимния период по 1 капка  Peace
За лятото по мнение на педиатъра, на който имам доверие не давах.

Общи условия

Активация на акаунт