ОБЩИНСКО ЖИЛИЩЕ

  • 12 192
  • 11
  •   1
Отговори
Има ли някой с опит в подаването на документи за картотекиране за общинско жилище в София?

# 1
  • Мнения: 189
В самата община има списъци с необходимите документи, излагат ги навсякъде. Успех!

# 2
Да знам, вече ги взех, просто исках някоЙ ДА СПОДЕЛИ ОПИТА СИ

# 3
  • Мнения: 189
Ами, не знам какво искаш да чуеш, ходене по мъките е. Документите се събират от цяла София, чака се по опашки, плащат се такси..Ако нещо конкретно те интересува, питай.

# 4
Живеем под наем, но нямаме договор, няма и да имаме, хазяина не е съгласен!

Можем да посочим, че живеем при свекърва ми, те са трима пълнолетни, ние двама и бебе.
Жилището е двустайно.
Въпросът ми е трябва ли всички да вадим нужните от списъка документи:
1. удостоверение за адресна регистрация
2. удостоверение от службата по вписвания
3. удостоверение от НАП
4. служебни бележки за доходите

 или само аз и съпругът ми.

# 5
  • Мнения: 189
Живеем под наем, но нямаме договор, няма и да имаме, хазяина не е съгласен!

Можем да посочим, че живеем при свекърва ми, те са трима пълнолетни, ние двама и бебе.
Жилището е двустайно.
Въпросът ми е трябва ли всички да вадим нужните от списъка документи:
1. удостоверение за адресна регистрация
2. удостоверение от службата по вписвания
3. удостоверение от НАП
4. служебни бележки за доходите

 или само аз и съпругът ми.

Документите се вадят от теб и съпруга ти, но доколкото си спомням трябва да имате адресна регистрация при свекърва ти, за да докажете че живеете всички заедно на тясно. 

# 6
Единствено моята регистрация не е там.

# 7
Във формуляра пише "за всички пълнолетни членове на семейството/домакинството".

# 8
  • Мнения: 189
Да, но кандидатствате ти и съпруга ти, за вашето семейство и домакинство става въпрос. Не искам да те подведа с нещо, но на мен ми се наложи да си направя адресна регистрация, когато се оженихме, за да е видно, че и аз живея там и сме много в малък апартамент.

# 9
  • Мнения: 1 181
а защо ще казвате, че живеете при свекърва ти? Не разбрах  newsm78 защо не пишете че сте на квартира

# 10
  • Мнения: 189
За да кандидатстваш за общинско жилище трябва да си нуждаещ се, тези, които могат да си позволят квартира, едва ли могат да се надяват много, при положение, че желаещите за общ. жилище са страшно много.

# 11
За да посочим, че живеем на квартира трябва да представим нотариално заверен договор. Това е проблема.
А в класирането с предимство са :

1.семейства с две деца
2.самотни майки
3.семейства с инвалид
4.живеещи на квартира
5.живеещи при роднии на малка площ

Общи условия

Активация на акаунт