Колко време БИХТЕ ИСКАЛИ да кърмите?

  • 34 730
  • 90
  •   1
Отговори

Анкета

Колко време бихте искали/е приемливо за вас да кърмите?

Опции:

  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
Една хипотетична анкета  Grinning

Няма значение, дали

- сте бременна и тепърва предстои да се вземе решение за храненето на бебето
- храните с АМ
- кърмите в момента
- детето (децата) е надхвърлило кърмаческа възраст и не ви предстои да кърмите следващо

Просто така, хипотетично - ако всичко е безпроблемно, до каква възраст на детето (децата) БИХТЕ ИСКАЛИ да кърмите?
Иначе казано, какъв би бил вашият личен срок за кърмене, ако всичко върви гладко, до каква възраст на детето бихте кърмили, какви са нагласите ви докога ви е приемливо и желателно кърменето (лично за вас и вашето дете/деца)?

п.с. настоятелно моля да не влизаме в полемики относно времето, което други майки кърмят, дори да не са приемливи за вас.

# 1
  • Мнения: 9 463
3 години. Peace
Смятам, че след като бебето/детето трябва да има млечно хранене до 3годишна възраст, е съвсем нормално това да става по най-естствения начин-кърмене Peace
Първородния ни син къмих 2год. 8мес. и половина.

# 2
  • Мнения: 489
Поправям се за втори път Laughing
от 8 месеца стигнах постепенно на  2 г  Wink  в крайна сметка малката ще решава  Heart Eyes

# 3
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 409
до година, годика и нещо, като след 6м започваме с постепенно запознаване и въвеждане на други храни, без да са основно хранене

само на кърма сме

# 4
  • София
  • Мнения: 1 535
Исках да е до към годинка и малко.
Сина ми обаче реши друго  Rolling Eyes
Сега е на 2г 4м и няма никакво намерение да се отказва  Crazy

# 5
  • Мнения: 626
Преди бях написала до към 1г. сега не съжалявам че я кърмих 1г. 3м. може би не трябваше да спирам ,но се върнах на работа и ми е по-сложно  Tired

# 6
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
С каката исках да кърмя поне до годинка, т.е. надявах се поне дотогава да има с какво, пък откарахме 2 г и 3 месеца, детето искаше още, ама вече нямаше. Сега с малката нагласата ми беше поне до 2 г /видяла вече че може/ и макар да ги минахме се радваме и двете. Ще продължим докато има.  Grinning

# 7
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 268
Първото ми дете го кърмих до 1.6 г., с второто мисля до към 2 г. най-много. Ако то иска, разбира се  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 560
И аз се поправих.Преди да стана майка съм писала 10-12 месеца  Whistling
Слизам с две отделения на долу- 2 години  Crazy
Дали ще се поправям пак  newsm78

# 9
  • Мнения: 2 132
Аз съм писала 2-2,5 , но вече ги минахме, та ще взема да вдигна категорията  Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 1 621
Преди съм отговорила 10-12 месеца. Сега се надявам и искам поне година и половина. Peace

# 11
  • Мнения: 326
И аз се поправих  hahaha.
Като бях бременна гласувах с годинка и малко, сега се поправям на 1,6г., по-натам не знам! Grinning

# 12
  • Мнения: 9 463
Аз съм писала 2-2,5 , но вече ги минахме, та ще взема да вдигна категорията  Laughing

smile3501

Ще дойдете вие на моята-всички "поправили се" и вдигащи летвата Joy Wink Hug

# 13
  • Мнения: 326
Оооо, като едното нищо. Не се заричам, че се не знае!  Wink

# 14
  • България
  • Мнения: 756
Поне до 2год.
За жалост не успях толкова,но с номер 2 (дай,Боже,след време),ще се постарая!

Общи условия

Активация на акаунт