Рано ли е да сяда вече

  • 1 406
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Здравейте!
Искам да попитам майките на момченцата.Първо да кажа че знам че всички деца са различни.Виждате ни колко сме големи.От няколко дни го усещам вече че се напъва да става.Предполагам че и вие сте хващали за ръчичките вашите деца и също са се напъвали да стават.Но напоследък го збелязвам как се напъва сам.Рано ли да го подпирам с възглавница и ако да защо.
Предварително ви благодаря за отговорите.

# 1
  • Мнения: 4 111
Рано е, да. След петия месец трябва. Можеш да го заведеш при ортопед и той да каже мнението си специално за твоето дете, може да няма проблем да сяда от сега.

# 2
  • Мнения: 1 672
можеш спокойно да го слагаш полу легнал , но изправен не.



# 3
Полулегнал може да стои съвсем спокойно, но седнал на мен ми казаха да изчакам края на 5-ти месец въпреки че и нашият бебчо искаше да се изправя доста по-рано

# 4
  • Мнения: 1 877
и аз мисля,че е рано.той нека се напъва да става,но ти го слагай полулегнал..

# 5
  • Мнения: 46 508
Да. Напъват се всички на тази възраст.
Но е прекалено рано за сядане, на задължителния ортопедичен преглед трябва да са ви обяснили точно защо  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 865
И според мен е прекалено рано.И двете ми деца съм оставила да седнат ,когато сами бяха готови за това.  А полу -легнали в количката след 5.5 ,6 мес.

# 7
  • Мнения: 871
Най-рано към 5-ия месец Peace

# 8
  • Плевен
  • Мнения: 973
Да, доста е рано. Нормално е да се повдига сам, все пак вижда доста интересни неща в положение полулегнал. Можеш само лекичко да го повдигнеш до полулегнал, но за сядане е доста рано, гръбначния стълб не е укрепнал за това положение, а и мускулчетата, които поддържат гръбначния стълб все още не са укрепнали.  Peace

# 9
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Да. Напъват се всички на тази възраст.
Но е прекалено рано за сядане, на задължителния ортопедичен преглед трябва да са ви обяснили точно защо  Simple Smile
Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 1 750
Рано е, според мен. Гръбчетата им още не са укрепнали и ако го слагаш седнал ще се натовари кръстчето, а знам, че не е добре. Може да е в полу легнала позиция на шезлонг, например.
Какво казва педиатърът ви, питай него или ортопед, за да си спокойна.

# 11
  • Мнения: 1 092
говорила съм с ортопед по този въпрос - той каза че може под ъгъл 45 градуса Peace
за сядане ,както са казали и другите мами е много рано  bouquet

# 12
  • Мнения: 676
И на нас така ни каза ортопеда от 5-ия месец да го приучваме към седящо положение.

# 13
  • Мнения: 204
Рано е още. Кръстчето не им е стабилно. Добре е да изчакаш поне до 5-ия месец. Сега може само като упражнение да му хващаш ръчичките и да го слагаш до седнало положение и после веднага го връщаш легнал Simple Smile

# 14
  • Мнения: 5 362
Определено ви е рано.По-скоро в полуседнало положение.
Една позната слагаше детето си на 4 мес. седнало,а на 9 мес. то ходеше съвсем само.Като цяло изпреварваше връстниците си по отношение на физическото развитие,и като гледах моето по това време че и хабер си нямаше от тези неща,ми изглеждаше малко странно всичко.Но явно си е до дете.

Общи условия

Активация на акаунт