Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

вчера бяхме на консултация и се оказа, че бебка не е наддала нищо за един месец!? Shocked
на ръст е добавила 2 см. , обиколката на главата е повече с 1 см., обиколката на гърдите е същата. излишно е да ви обяснявам колко се притесних!

вариантите са два: грешка на кантара миналия месец или недостатъчно количество кърма.

аз съм в шок! имам кърма, тя си суче, не плаче... видимо не изглежда недохранена и нещастна.

сега я меря преди и след всяко кърмене. след седмица ще решим да дохранвам ли или какво?

вие какво ще ме посъветвате? имали ли сте подобни случаи? как решихте проблема?

Цитирай

До хладилника, който обичам

Как пишка и ака, Спаске? Все пак на тази възраст трудно ще си скрие глада Very Happy
Цитирай

София

ака 3-4 пъти на ден, пишка си нормално.
мерките й са 6020 гр., 65 сантиметра
Цитирай

Не се тревожи тогава Smile Щом е пораснала на ръст и обиколка, пишка и ака нормално (което излиза, трябва да е влязло преди това), яде и изглежда жизнена и доволна - няма за какво да се притесняваш.
Заведи я за едно контролно теглене пак след 2 седмици, но общо взето нещата по описание изглеждат окей (може да е грешка в кантара).
Цитирай

София

Благодаря ти! дано да е грешка на кантара. ще я меря поне седмица. педиатърката ми каза тази седмица да спра да давам плодов сок и да видим! но ме натискат да дохранвам ... Confused
Цитирай

Благодаря ти! дано да е грешка на кантара. ще я меря поне седмица. педиатърката ми каза тази седмица да спра да давам плодов сок и да видим! но ме натискат да дохранвам ... Confused
Дохранването не го изключваме като вариант Smile Но първо дай време да се види дали е нужно - поне седмица-две. И разбира се, още едно теглене. Да не е имало разлика в памперса, в дрехите? Един добре напишкан памперс може да тежи 250-300 грама даже.
Цитирай

Банско

Само набързо да споделя, че моята педиатърка преди няколко месеца си смени кантара. Между двата и кантара (и за двата тя много уверено твърди, че са "съвсем точни" има 500 грама разлика!?!? Сигурна съм, защото аз имам електронна везна в къщи и отчитам разликите в показанията на 2-те везни на докторката към моята везна, която си е същата.
Цитирай

София

"Re: маймунската тема
« #120 събота, 10 септември 2005, 17:28 »   --------------------------------------------------------------------------------

Maлко за наддаването.
Когато бебето е изцяло на кърма(до 6 месеца) и е хранено на поисване наддаването на бебето се следи до толкова дали то наддава.  прегледите са на 15 дена, на 4 , 6, 8 седмици, после на 4, 6 и 9 месеца. Следващия е на 18месеца. Разбира се майката и бебето могат да си отидат и в извън графика, или лекаря да ги извика по-начесто ако има защо.

Наддаването се следи до толкова да се отчете , че бебето е наддало.
Ако е наддало 150 грама за месеца се казва БРАВОООООО, ако е наддало 2150 също
Т.е. няма малко или много наддаване докато е на кърма. Ако бебето не е наддало никак за 30 дни, те пращат да си кърмиш по-начесто у дома, разпитват следваш ли препоръчките(хранене на поискване, нощно, недаване на вода, биберон-залъгалка и т.н.).Паника още няма. Обикновенно следва преглед след 2 седмици - ако пак дори и след засилване на кърменето не е помогнало, чаааааааааааак тогава казват НЕ НАДДАВА. Няма понятие малко наддава - и 50 грама да са - значи наддава и няма за какво да се мисли "

Копирах ти част от удивителния разказ на Деси в маймунската тема. Тази нощ я изчетох и много се впечатлих от всичко за раждането, а също и от горния цитат.  Това се случва в ЮАР.

При теб съм сигурна, че има проблем в кантара. Моето бебе пък премериха, че втория месец е пораснало -2 см.! Ама аз си знаех, че така ще стане, защото първия месец отчетоха +10 см.
    В родилния дом след раждането ни раздадоха термометри и заповедничиски обясниха как точно да мерим, че след малко започва визитацията. На едната майка температурата беше 41 градуса. А то 1/3 били счупени...
    Запази спокойствие! От моя опит- не мери преди и след кърмене! Това изнервя всички страни и довежда до намаляване на реалния прием на храна, а не до увеличаване!

Не се тревожи тогава Smile Щом е пораснала на ръст и обиколка, пишка и ака нормално (което излиза, трябва да е влязло преди това), яде и изглежда жизнена и доволна - няма за какво да се притесняваш.
Заведи я за едно контролно теглене пак след 2 седмици, но общо взето нещата по описание изглеждат окей (може да е грешка в кантара).
Цитирай

Ламята, и аз те съветвам да не мериш.
При нас имаше проблем - къса юздичка на езика, и Дария не наддаваше особено. По едно време, мислех, че ще влезна в лудницата с тоя кантар. Мерех я, преди, по време и след кърмене. Резултата беше майка на ръба на нервна криза. Кантара ми е електронен, на Тефал, но такива разлики ми дава, че.. И установих, че се влияе от това как съм поставила бебка, мърда ли, батериите стари ли са и т.н. После, психясването от кантара ме завладя напълно и взех да я меря и с ролетката дали расте на ръст..... Embarassed

Ако ти усещаш, че бебето е нахранено и то не дава признаци на глад, мисля, че нямаш проблеми.

Цитирай

София

За твое успокоение искам само да споделя моя опит с мерките и теглилките.
Дъщеря ми първите 3 месеца наддаваше по 1200 гр средно. И на четвъртия се оказа, че е наддала само 350 гр. - толкова много се притесних, въпреки че много добре знам, че в един момент почват да наддават по-малко.
Ако бебе се е изходило преди посещението при педиатъра, махате памперса и е било време за кърмене скоро, това общо прави поне 300 гр. Мисля си, че ако не сте от най-наддаващите бебета /извинявай, но не познавам историята ти в детайли/, този месец сте наддали 200 гр. и горните неща са били така няма място за притеснение и времето ще ти го докаже  Wink А сте наддали цели 2 см - те едва ли от въздуха са дошли  Smile
Успех! Love
Цитирай

София

страхотни сте! благодаря за куража!
Амалия никак не ми изглежда слаба - не случайно в профила пише за Кюфтелина... Здраво, пухкаво бебенце. Е, не е снажна и висока, ама и ние не сме ...
шашнах се здраво, признавам си. не толкова заради възможността за захранване, колкото от притеснения дали усвоява храната...
тя е много бясна - обръща се по корем още от 3-тия месец и почти не стои мирно. вече се придвижда назад, търкаля се, клати се на коленца... Но това, че не е наддала нищо за цял месец наистина вчера ме ошашка.

аз имам също електронен кантар в къщи, но да си призная от 1 месец изобщо не съм го ползвала, именно защото бебето изглежда сито и си расте...

обаче ще продължа с меренето - действа ми по-скоро успокояващо, защото количествата кърма са си съвсем добри...

ще ви държа в течение. дано темата е полезна и за другите - наистина трябва да гледаме децата си, а не да се вторачваме в таблици, стандарти и диаграми.

и си стискам палци да сте прави и да е грешка в кантара!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.