Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравни заведения, специалисти
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 50 отговора
Привет на всички бъдещи и настоящи мамчета Smile               Предстои ми за втори път да приживея"събитието"раждане имного се притеснявам.Интересуват ме условията в болницата.Използват ли се вече обезболяващи като епидурална упойка или други.Да правя ли  уговорка с доктор или с акушерка?                        Smile  Smile  Smile  Smile  Smile  Smile  Smile  Smile  Smile  Smile  Smile  Smile  Smile  Smile      Благодаря ви предварително!
Цитирай

Barcelona, Spain

Хайде, бургазлийки, къде сте, къде ходите днес в тая мъгла и пушеци?
И аз ви чакам с нетърпение да хвърлите малко светлина по въпроса!
Цитирай

anywhere

Аз живея в София, но съм от Бургас и имам много познати, родили хем наскоро и трябва да ви кажа, че за съжаление в Бургас още няма епидурална упойка, а дори и да си намериш сет за такава, не е препоръчително да се довериш на анестезиолог там, защото сигурно ще му е експеримент, а никой не би искал да е опитно зайче за такова нещо, нали!  Evil or Very Mad
Доколкото знам уговорката с акушерка има по-голям смисъл от уговорката с лекар, а и излиза по-евтино, което също не е за подценяване!
Надявам се да съм била с нещо полезна!
Леко раждане и късмет!  Smile Сигурна съм че всичко ще е наред!  Wink
Цитирай

Съжалавам мила, но трябваше да изчакаш още поне 5 години, за да ги има тИя рабоТИ И ПРИ НАС.
Раждаш си, хич да нуе ти пука.
Уговорка по принцип е добре да направиш.Ако раждаш нормална- с акушерка уговорката ще е по-добре, а и по-евтинко.
Секциото ти препоръчвам Лазарова, въпреки че аз не бях при нея.
Ако те интересува нещо по-конкретно- питай.
УСПЕХ!!!
  261uu Кога ти е термина???
Цитирай
През цялата бременност посещавах др.Лазарова с надежда да ми направи секцио,но тя е категорична,че нормалното раждане е по-добър вариант за мен.Аз съм притеснена защото първата си рожба родих по нормален път ,но много трудно...въпреки ,че имах уговорка с доктор.Знам,че лесно раждане няма,но все пак.Терминът ми е на 02.05. Smile  Smile  Smile  Smile  Smile  Smile
Цитирай

Barcelona, Spain

Значи самата болница в Бургас няма тарифа за различни раждания?
В какви граници варират тези уговорки? Какво е по-евтино и по-скъпо тук? И нещо ориентировъчно за парите, които биха могли да искат за секцио?
Цитирай

За секцио взимат от 250 лв. до 700лв, поне преди 1г. беше така.За нормално раждане-не знам, но е около150-200лв.Акушерките взимат, някои, и по 50 лв.
Цитирай

Мила Кийтк, не се заблуждавай за секциото.Това е операция, не е шега работа.
Не се заблуждавай и че след като първото ти раждане е било трудно, второто ще е пак такова.Всяко раждане е различно.Какво значи трудно,разкажи.
Според статистиката , ако жената първия път е родила с епизиотомия, вторият път вероятността за такава , е по-малка.
Цитирай

Букурещ

Който се интерсува нека разрови малко форума, госпожа lilita беше написала много точно и описала положението в Бургас, което аз лично и още майки тук не можехме да повярваме до последно - затова как упойката там е екзотика и как не правели клизма преди раждане, а се ражда в лайна, което лично не можех да повярвам, но щом го казва жена , раждала в Бургаската болница, значи може би е вярно, но е потресаващо.
Все едно живеем на някоя друга планета.
Цитирай

Не можах да открия тизи писания, но я подкрепям- така е.
Аз раждах секцио, но докато лежах в реанимацията, която е врата до врата с родилна зала чух, много неща, които ще помня цял живот.Освен крясъците на д.рите,едно нещо остави много неприятен спомен у мен.
Поредната родилка раждаше и по едно време д-ра взе да крещи името на някой си и го извика веднага да дойде.Аз нали съм си съпричастнаи се изплаших да не би да е станало нещо с бебето или родилката и сърцето ми взе да бие много силно.След известно време се чуха следните реплики:
Ах мръсница с мръсницата ти
Баш на мен ли трябваше да се случи
Цялата ма изцапа с тез лайна/извинявам се , че го казвам така директно,но.../
и т.н. имаше и още реплики, които не помня.
Изводите всеки ще си ги направи сам.
Ако открия темата за раждането , ще опиша и моите преживелици.
Съжалявам, че ви развалих настроението!!! Crying or Very sad
Цитирай

BE, 2260

За жалост, мила Кейт и всички останали бъдещи мами от Б-с, условията в нашата болница съвсем не са блестящи. Освен това с което Лиорена ме цитира нееднократно има и други неща които трябва да знаете.
Първо, не забравяйте да си носите спално бельо,нощница, еднократни чаршафи, лигнин за самото раждане. Болницата не ги осигурява.
По въпроса за уговорката - според мен е задължителна, независимо дали с лекар или акушерка. Част от тях работят на "колкото дадеш", но и иначе тарифите не са като в София.
Останала съм с впечатлението /от разкази на приятелки/ че бургаските доктори не изнудват за пари - ако сам не подемеш инициативата предварително за даси осигуриш по-добри грижи.
За мен лично лошото започва след раждането. Подгответе се за голяяяяма мръсотия и мизерия. Уж санитарките чистят всеки ден но всъщност само разхождат парцала из стаята и размазват мръсотията. За тоалетните не ми се говори - те не са мръсни, те направо са черни. А хлебарките за които сигурно сте чували, съвсем не са измислица. Когато през нощта отвориш вратата на банята, виждаш стотици които се разбягват, уплашени от светлината. /нещо като в общежитията на Студентски град в София, който е живял там, ще ме разбере/. Иначе животинките си лазят из стаите съвсем спокойно, дори и по бебешките креватчета. Като си спомня как постоянно ги преследвах с един чехъл да ги трепя ме напушва смях, ама тогава ми се ревеше.
Друго - на родилките никой не идва да им прави тоалет в дните след раждането. Тук някъде прочетох че в Софийските болници така се процедирало ама не съм много сигурна.
За бебето идват да те питат по 1-2 пъти дневно: Всичко наред ли е? Аз обаче откъде да знам какво значи наред, след като за пръв път виждам толкова малко бебе. Докато си отвориш устата да им отговориш и вече са излезли от стаята.
За кърменето никой не ни обясни как става, само ни питаха дали се изцеждаме, а ние гледахме като марсианки. На втория ден се окопитих и хванах една акушерка все пак да ни обясни. На три часа, веднъж от едната гърда, веднъж от другата - и това беше всичко. За бебетата никой не ни предложи адаптирано мляко, а те се скъсваха да плачат. Когато питахме по каква причина плачат, ни отговаряха:Ами защото са новички![/color]
Ух, май много ви наплаших! Но има и нещо много положително - изписват те едва на 3-ия ден ако си раждала нормално.
Така че без паника и смело с корема напред!!! Very Happy  Smile  Smile  Rolling Eyes
Цитирай

Варна

Здравейте, момичета!
Малко да поуспокоя тези, на които предстои раждане в Бургас!
Родих на 30.03. в бургаската болница. Честно казано, очаквах нещо много по-лошо - всичко, което бях чувала беше ужасяващо!
Имах уговорка с акушерка (родих нормално и доста леко - раждането трая 4 часа, нямах никакви разкъсвания), от която съм много доволна! През цялото време беше до мен, мокреше ми лицето и устата с марля, напоена във вода, говореше ми, успокояваше ме. За пари изобщо не сме говорили - просто се бяхме разбрали, като тръгна да раждам да й се обадя и тя ще дойде, дори и да не е на смяна. Случи се, че беше на смяна. Наистина останах много доволна от отношението й и от нея самата, а също и от раждането - всички след това ми казваха #Браво на акушерката, справила се е отлично, щом нямаш никакви разкъсвания!# (Знам, че е въпрос и на структура и на еластичност на перинеума, но опитът на акушерката също не е без значение!). В деня след раждането дойде да ме види и да ме попита как се чувствам. Мъжът ми й занесе 50 лв., едно уиски, кутия бонбони и букет цветя. Пак повтарям, тя изобщо не е отваряла дума за някакво заплащане - просто ние преценихме, че трябва да й ги дадем - от благодарност.
Що се касае до клизмата преди раждането - не правят, но затова пък в женската консултация ми бяха казали да си пъхна една свещичка Бизакодил (мисля, че така се казваше), щом започнат контракциите. Смятам, че този вариант е по-удачен от клизмата, която ми се струва нещо доста гадно...
Условията в стаите след раждането наистина са доста лоши, особено тоалетните (топлата вода течеше на тънка струйка от чешмата, душът изобщо не работеше и липсваше пластмасовия капак на седалката Confused ).  Видях две или три хлебарки да пълзят по пода. Мизерно е, но поне първите два дни се падна санитарка, която наистина чистеше. Пък и хубавото е, че те изписват на четвъртия ден (като се брои и този, в който си родила).
Ако се падне на детската консултация да минава д-р Калудова, ще останете доволни - много беше любезна и отговаряше на всичките ни въпроси.
Надявам се и при вас всичко да мине добре и леко!
Цитирай

Здравейте  мили мами.
ЧЕСТИТО МИЛА ЧОКОЛИНА, бедете здрави и щастливи с бебчо!
За раждането - само в Окръжна, не работят с епидорал;условията -мизернички са.Остова ви да се примирите милички или да родите на др. място.Има много кофти неща - всичко казано по-горе е вярно и се присъединявам към мамите.
Е , слава богу има и добри специалисти дори и без епидорал. Като направим среща ще падне едно обсъжданеееееееее.
ЦЕЛУВКИ НА ВСИЧКИ МАМИ и  ЛЕКО БРЕМЕНЕЕНЕ!
Мила, vedrra, aко се съобразяваш с мъглите от нефтозавода доста време трябва да прекараш вкъщи  Confused .
Цитирай

Barcelona, Spain

Mила Биляна, при нас не пуши Нефтофима, а едни комини, които са по-близо до блоковете и мирише да изгоряла дървесина, като е подходящ вятъра. Толкова повръщах от тази миризма досега! Все се моля да духа откъм морето Smile .

Къде се срещате бургаските майки? В морската градина или другаде?
Цитирай

Все още не сме  се срещали ,сега се събираме. Надявам се скоро да се видим.В Морската - да. Впрочем ще пусна тема за среща веднага.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 50 отговора