Избор на PVC дограма и на фирма

  • 18 049
  • 32
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 116
Здравейте,

има много теми за PVC дограма във форума, от които може да се получи полезна информация. Ще поставяме дограма на терасата и вече сме се спрели на няколко марки дограма, респективно на няколко възможни фирми. Много моля тези, които са работили с посочените фирми или имат съответната дограма и са доволни/недоволни да ми помогнат в избора.
Възможностите, между които се колебаем са както следва:
1. Декьонинк - Zendow (възможни фирми Скайлайн или Профил-бг);
2. Саламандър (фирми Саав, Алвик 1);
3. Шуко - Алупласт
4. Кьомерлинг - Юнипласт
Не съм ги подредила по степен на харесване. Други възможни варианти са Тисен Инаутик, Века, Гелан.
Знам, че освен дограмата, важна е и фирмата, която ще я поставя, така че ще са ми полезни всякакви коментари за посочените или други фирми.
Предварително Ви благодаря.

# 1
  • Мнения: 204
Вече бях писала някъде из темите, но пак да се повторя- горещо препоръчвам REHAU. Немски профил, нашата беше 3- камерна преди 3 години, сега вече правят 7 - камерна. Родихме се като я сложихме, топло, без конденз. Фирма естествено не мога да посоча, защото не съм от София. Имай пред вид обаче, че монтажа също е нещо много важно, добре е също да предвидиш козирки и мухарници, както и первази отвътре -всичко наведнъж е най- добре

# 2
  • Мнения: 3 091
виждам, че не сте избрали братя Градеви! и правилно - ужасно некадърна работа. много важно като дограмата е немска, щом я поставят диваци!
много сме недоволни и съжалявам, че си взехме от тях. а на всичкото отгоре и цените им никак не са ниски.

успех!

# 3
  • Мнения: 217
по принцип е достатъчна и една обикновена 3 камерна дограма.... съвета ми е - намери някой комшия, познат, приятел на познат дето се занимава с дограма. хем по-бързо ще стане, хем по-качествено, хем по-евтино, щото големите фирми праскат едни цени - свят да ти се завие...

# 4
  • София
  • Мнения: 11 648
Нашата е PVC на Трокал петкамерна,а фирмата е Хитпласт.Към нас бяха коректни.

# 5
  • Мнения: 24
Дограмата е комбинация от профил, обков, уплътнения, стъклопакет и услугите свързани с доставка, монтаж, гаранционно поддържане, организационни възможностти на фирмата, производител на дограмата /сертификати за качество/.
Изброените производители на профили Deceuninck, Salamander, Schuco, Komerling... могат да се добавят и още такива... имат профилни системи в различни ценови и качествени диапазони. Произвежданите от тях профили са със защитени сертификати за качество. Всяка фирма производител на дограма се спира на доставчик на профили по определени критерии- иновативност, внедрени новости, дизайн и т.н. Разликата между отделните профили вече е сведена до сила на марката и лека промяна във визията. Тенденцията е заоблен профил отвън и отвътре.
За доброто функциониране на дограмата е от огромно значение типа на обкова. Не е препоръчително да се използва пластмасов обков- стандартен при Schuco. При избора на обков би трябвало да се избира регулируем, метален обков с доказан произход- Siegenia, Maco. Добре е да се отбележи какъв Гаранционен срок дава фирмата производител на дограма за подвижни части и механизми- препоръчително 5 години.
За доброто уплътнение на дограмата е от значение какви са уплътненията. Тенденцията в момента е - гумените уплътнения да са коекструдирани към профила и на ъглите да бъдат слепени. Трайна тенденция е уплътненията да не са черни, а да са сиви.
Не е без значение и типа стъклопакет. За него всака фирма производител на дограма дава също гаранция- ЗА ХЕРМЕТИЧНОСТ - препоръчителна също 5 години. Чрез стъклопакета можем да постигнем различни показатели на дограмата- подобрена топлоизолация, подобрена звукоизолация, тъй като стъклопакета заема  85 % от площта на прозореца.
Не на последно място е и технологията, по която се изготвя дограмата. Новите тенденции в тази сфера е фрезоването на ъглите вече да не е 2 мм, а да е 0.2 мм, което дава много по- естетичен  вид на дограмата и е предпоставка за незамърсяване в ъглите.
Освен тези основни елементи от изключителна важност е: опитността на фирмата производител на дограма. На запад се отчита дали фирмата е сертифицирана по ISO 9001:2000 и ако е сертифицирана е достатъчен критерии за сигурен партньор.

Надявам се, че съм била полезна, защото аз се водих по тази схема при избора на моята дограма. Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 2 079
Нашата дограма е Кьомерлинг, поставена от фирма Юнипласт.  Peace
Съветвам те да се ориентираш или към Кьомерлинг или към Саламандър, но се интересувай чие производство са. Юнипласт работят само с оригинални материали, така че ...  Peace

# 7
  • Мнения: 544
Някой поръчвал ли си е от БН Инженеринг? Предложиха ни изгодна цена, казаха, че профила е немски, малко съмнитерна работа newsm78

# 8
  • Cофия
  • Мнения: 1 211
Колкото поста ще има в темата, толкова и различни мнения. Peace
 В къщи онзи ден поставихме Рехау, 5 камерна,поръчахме я от Прозорец.бг на Витошка и съм доволна. Стана в срок, поставиха я за 2 часа

# 9
нашата е на фирма Валда - 4 камерна

# 10
  • София
  • Мнения: 116
Благодаря на всички, които споделиха своите впечатления и ми дадоха съвети относно избора. Все повече клоним към Кьомерлинг, особено след написаното от Radostin4eto, но имаме още малко време докато вземем окончателното решения.
Ако някой се сети за още нещо, моля да го сподели.

# 11
  • Мнения: 46 403
И ние се колебаехме м/у Саламандър и Кьомерлинг, но все пак избрахме Саламандър, защото в офиса сложихме преди 6 години и сме доволни  Peace

Фирмата, от която поръчахме не фигурира в анкетата и затова не гласувах  Blush

# 12
  • София
  • Мнения: 116
Никол, щом си доволна от фирмата, дай ми някакви координати. Може и да съм я пропуснала - фирмите са много и не съм пратила запитвания за оферти на всички. За Саламандър имаме оферти от няколко фирми (не само от тези, които съм посочила). Тъй като все пак е доста важно кой ще монтира дограмата, ме интересуват и мнения на хора, доволни от избора си на фирма (независимо, че тя може и да не е посочена от мен).

# 13
  • Мнения: 46 403
Миг Маркет, но им загубих софийските телефони, някъде на Екзарх Йосиф бяха, звънни на телефоните в сайта, ще ти кажат точните координати  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 116
Никол, благодаря ти. Ще им се обадя и на тях в понеделник.

Общи условия

Активация на акаунт