как да й взема урина?

  • 1 013
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 155
 Здравейте мами, предстоят ми изследвания, в 6 тия месец сме, та се чудех как да взема на беба стерилна урина? Дайте съвет.......благодаря.........

# 1
  • Мнения: 690
В аптеките има едни торбички дето се лепят. Ползвала съм такива за момче, не знам какви точно са за момичетата, но със сигурност се продават. Аз нямах кой знае какъв успех с тях, но все пак събрах няколко капки колкото за изследването, а и това беше единствения начин  Crazy

# 2
  • Мнения: 508
В аптеките продават специални пликчета за тази цел. Представлява наелонова торбичка, отвора се залепва за пишото, слагаш памперса и проверяваш след 1 час. Всичко си остава в торбичката.
Само, че не в всички аптеки ги продават.

# 3
  • Мнения: 1 150
В аптеките продават колектори за урина
Лепят се, но те съветвам детето да не преспива с колектора, защото над 100мл - преливат

# 4
  • Мнения: 3 376
И ние взехме такова,но не е никак успешно.
От лабораторията ни посъветваха да сложим памук в памперса и после просто да го изцедим в стерилната чашка.Мисля,че така ще е много по-лесно,нито ще се разлепва,нито ще му е неконфортно на детето Peace

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 612
Аз използвах колектор. Е,стана от втория път,но не е чак такава сложнотия.

# 6
  • Мнения: 4 496
Като се събуди малката ,я подържах над легенче,бях си приготвила изварено бурканче,което сложих на дъното на легенчето.

# 7
  • Мнения: 983
Колектора върши страхотна работа, стига като го сложиш, просто да чакаш бебчо да се изпишка...А то не е никак дълго време  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 243
Колектора върши страхотна работа, стига като го сложиш, просто да чакаш бебчо да се изпишка...А то не е никак дълго време  Peace
Да ама на мене ми отне доста време,защото Алито сутрин като се събуди вече се е изпикала в памперса и се оказа, че после между 11-12ч. пак пикае,а трябваше урината да я занеса до 10.00ч.Една седмица ми трябваше за да взема урина успешно. Peace

# 9
  • Мнения: 204
В аптеките се продава колектор за момичета. Единствено съвет - много хубаво трябва да я измиеш, защото иначе лесно се замърсява урината и не отчита правилно. Аз така 2 пъти давах с колектор, накрая се наложи и стерилна урина да давам - час и половина я чаках да се изпишка в стерилното шишенце. Добре че, не показа да има проблем  baby_neutral
А колекторът се залепя сутринта като станете и само проверяваш периодично дали се е изпишкала.

# 10
  • Мнения: 204
И ние взехме такова,но не е никак успешно.
От лабораторията ни посъветваха да сложим памук в памперса и после просто да го изцедим в стерилната чашка.Мисля,че така ще е много по-лесно,нито ще се разлепва,нито ще му е неконфортно на детето Peace

ДА, но може да се замърси и да даде отклонения в резултатите. Колекторът въобще не им пречи.

# 11
  • Мнения: 474
Точно това правих вчера.....
аз първо опитах с памуче както са ти предложили по-горе, но явно или памука е бил замърсен или аз защото резултатите бяха доста стряскащи и педиатърката ме посъветва да повторя урината........този път си купих едни стерилни ръкавици /които не ползвах Simple Smile/ и стерилно шишенце. Съблякох беба и едновременно с едната ръка правих масаж ниско на коречето й, а с другата държаш стерилното шишенце на точното място - незнам късмет ли беше или не, но само след 1-2 минутки Алекс се изпишка - е малко беше, но пък стигна за изследването - урината си беше нормална....... Пробвай така и дано успееш бързо..... Hug и дано на твоята беба й няма нищо  Praynig

# 12
  • София
  • Мнения: 676
Ние също ползвахме колектор за синчето ми  Peace. Първото беше не успешно, защото не го залепихме добре. Иначе върши хубава работа.

# 13
  • Мнения: 3 695
Колектора върши страхотна работа, стига като го сложиш, просто да чакаш бебчо да се изпишка...А то не е никак дълго време  Peace
Особено след сутрешния сън  Peace

# 14
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
И ние ползвахме колектор.Има за момченца и за момиченца.Много са удобни,но трябва да се залепят хубаво,защото на нас първия път ни се изля всичко в памперса.

Общи условия

Активация на акаунт