Ти си това, за което се мислиш, че си.

  • 1 731
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 494
Опитвам се да имам реална представа за себе си.Правя често равносметки и самоанализи...критична съм и към себе си,и към околните.Но прощавам със завидна лекота(и на себе си,и на околните) Laughing.Това съвсем не значи,че не правя всичко необходимо,за да се превъзпитавам.Дори се гордея с постиженията си в тази област Sunglasses.
Не обичам самозаблудите,защото мразя разочарованията,затова не мога да си представя,че ще си припиша неща,които не са мои черти.Това съвсем не значи,че не се харесвам,защото аз мноооооооооого се харесвам Grinning.
Просто не си правя илюзии,че светът се върти около мен,въпреки,че се обожавам Mr. Green
Приемам критика и вярвам в самоусъвършенстването.Затова (почти постоянно) съм в мир със себе си и с околните.
Май това е ,което мога да кажа по темата. Simple Smile

# 31
  • Мнения: 2 563
Дали е истина това,че ние всъщност сме това,което се вижда в огледалото или ние можем да проектираме себе си? Можем ли да променим своето мислене, своите чувства, амбиции?
Мисълта наистина ли е невиждана сила, която може да ни покаже едно ново "АЗ"?

Не, за другите не съм това, което аз виждам в огледалото, без нарочни старания от моя страна. Просто личното възприятие е нещо много мощно.

Твърдо вярвам, че можем да променяме начина, по който мислим. И съм го правила.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Подръжник съм на теорията, че всичко  е подвластно, зависимо от подсъзнанието.
Уменията за самовнушение и самоконтрол са важна стъпка към израстването на човешкото същество. Възможностите за влияние на собственото подсъзнание не са нито тайна, нито ограничение. Няма невъзможни неща.
Относно заглавието на темата, не мога да формулирам кратко обяснение на мисълта си, по-скоро ще кажа, че не е ясно, дали това, което смятаме, че е, наистина е.  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт