Детето ми започна да премигва :(

  • 4 658
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 576
От 3 дена сина ми започва да премигва с очички като тикове.
И друг път се е случвало преди доста време, когато е бил превъзбуден т.к той е прекалено чуствителен, но щом преспиваше вечерта на другия ден му нямаше нищо.
Сега вече 3-ти ден е така и не знам какво да си мисля.
Вчера почти беше изчезнало премигването, а днес отново и дори се засили....

Сега не е имало никакъв стрес /поне според мен/ който да е причина за това.
Не знам какво да си мисля.
Говорих с педиатърката, каза че трябва да се изключат други възможни причини като алергия или нараняване на окото, и чак след това ще ни прати на невролог.
Освен това след седмица тръгва на детска градина - това ще бъде много голям стрес за него и не знам как ще му се отрази.
Притеснява ме също дали децата там няма да му се подиграват заради това и още повече да се задълбочи проблема....

Чувала съм от приятелки, че им се е случвало и на техните деца, като отшумявало след време.
Колко време да изчакам да мине от само себе си или директно да водя детето на невролог???
Или пък на хомеопат...??

Много ми е притеснено  Cry

# 1
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Имахме с моя син такъв проблем. Страшно се бях уплашила. Продължи около 10 дни. Тогава пи хомеопатичен успокоителен сироп и всичко отмина.
По добре го заведи при хомеопат  Peace

# 2
  • Мнения: 3 576
Веднага ли започнахте сиропчето? Как се казва?
Или да ми дадеш координати на вашия хомеопат?

# 3
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Веднага ли започнахте сиропчето? Как се казва?
Или да ми дадеш координати на вашия хомеопат?

Сиропа тогава му го изписа личния лекар, а не хомеопата! Серопчето се казва КИЕТЮД - той е само за деца, не мисля
че ще е проблем ако му го дадеш без предписание, ти прецени! Той мигаше поне от седмица преди сиропа, и може би за два дни след приема се оправи!

# 4
  • Мнения: 8 459
Не бих дала този сироп,който е просто смесица от много хомеопатични лекарства,с други думи бозица.Да ме извинява майката,която го е давала,нищо лично. Най-добре се свържи с класически хомеопат. Сигурно е нещо временно.

# 5
ние имахме този проблем на същата възраст и то за около месец - два. Не се притеснявай, педиатърката ми каза, че е нормално за по-чувствителни деца на тяхната възраст. Каза ми също, че е бизсмислено да се ходи на невролог. Ние бяхме на очен, но и там не можаха да кажат нищо точно - казаха алергия, което си беше пълна глупост. Така че изчакай спокойно и не му говори на детето "Не мигай" "Защо мигаш" и т.н.

# 6
  • Мнения: 3 576
Мерси, вече пуснах търсачката за сиропа и ще се въздържа засега да не го давам.
Мисля все пак първо да отидем на невролог, да видим той какво ще каже.
След което ще се обърна към хомеопат, ако може да ми препоръчате някой?

# 7
  • Мнения: X
Моят син беше започнал да мига така - нещо подобно на нервен тик. Тогава беше на 3,5 години. Водихме го на очен лекар казаха ни че е слънчева алергия - изписаха ни три вида капки за очи. Незнам дали е било алергия, но спря от самосебе си. Всъщност междувременно слагахме капки и тогава изчезна. Личната каза, че е най-добре да отидем първо на очен и е едва тогава на невролог. Надявам се  да се оправите скоро.  baby_neutral

# 8
  • Мнения: 1 187
Племенника ми така мига за известно време. Няколко дни подред, като се повтаряше два-три пъти през няколко месеца. Доста се бяхме стреснали със сестра ми, но отмина от само себе си. Надявам се повече да не се появява и да не е нещо сериозно. Дано и при вас мине бързо и да е просто моментна реакция. Peace

# 9
  • Варна
  • Мнения: 617
Моята дъщеря също мигаше, а в допълнение на това си хапеше долната устна до кръв. Това беше като тръгна на ясла. КИЕТЮД помогна и на нас!  Peace

# 10
  • Мнения: 3 576
Сега последните дни доста му понамаля премигването - не е изчезнало съвсем, но е толкова нарядко, че не съм сигурна, че ако го заведем на доктор ще го види.
Решихме да изчакаме още седмица дали ще спре от самосебе си и тогава евентуално да го водим....

# 11
  • София
  • Мнения: 974
Ако можеш изчакай повече време, не му правете забележка, по точно не привличай вниманието на детето върху проблема. Прави се,че не го забелязваш, и няма да усетиш как ще премине.
Аз заведох детето си на лекар/невролог със същият проблем, беше на същата възрасти повече се отрази на мен от колкото на нея. Не й дадох изписаните лекарства, и след 10 дни премина

Общи условия

Активация на акаунт