За бибата...

  • 3 501
  • 87
  •   1
Отговори
  • Мнения: 355
Нямам нищо против бибите, когато са в устата на бебе, но винаги ми е било смешно, когато вече ходещо и говорещо дете е с биба в устата. До скоро се радвах, че малката само спи с бибиа, но от един месец насам тя постоянно я търси и се разхожда навсякъде с нея. А при нас бибата е придружена и с едно малко перденце, с което заспиваше, а сега го носи навсякъде. Това ме побърква... Като се сети и се започва - биба... де(така казва на пердето) и докато не й ги дам няма мира. А най-странното е, че ги търси само когато е с мен. Ако някой друг я гледа рядко се сеща, трябва да й се приспи или да се е разсърдила за нещо.

Какво да правя? Аз съм противник на насилствените методи, но вече ми идва да ги изхварля, пък каквото ще да става...

# 1
  • Мнения: 1 230
Точно в тази фаза съм и аз  Grinning  Малката е почти на година и напоследък все търси бибата да си я пъхне в устата - направо полудявам. Не ми пречи, че заспива с нея, ама през деня  Crazy И аз все си мисля как не одобрявах ходещите 2 годишни с биберон в устата, ама май натам вървим  Embarassed

# 2
  • София
  • Мнения: 6 999
Дано това да е най-страшното нещо, което преди не сте 'одобрявали', а сега следва да 'преглътнете'.  Mr. Green

Vladi_Mira, много ми е странно това, че си търси тези 'успокоителни', когато е с теб точно /нали ти я гледаш предимно?/, би следвало с теб да е най-спокойна и най-малко да й трябва.

Като цяло аз съм на обратното мнение на вас и смятам, че децата не трябва да се разделят насила от вещите, които им дават спокойствие и сигурност, в това число биберон.

Ако я насилиш и я лишиш от пердето и биберона, може просто да замени едно нещо с друго, включително с това да си смуче палеца, който няма да можеш да й отнемеш. Помисли си...

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Не се притеснявай!
Имаше един момент, в който опитвах да махам бибата и детето ми се сърдеше насреща, оставих я, скоро след това дойде моментът, в който малката реве, аз й тикам бибка в устата, а тя я плюе и не я иска. Crazy Ще дойде и при вас този момент и ще се чудиш с какво да й затвориш устата.  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 1 427
Йоана все още е с биберон.Даже с два.Не ме притеснява.Ще ги откаже някой ден сама.Вероятно скоро , защото вече започва да се срамува да се покаже пред чужди хора с нея.И да си призная, вече се дразня , когато някой възкликне:"Ауууу, защо си с биба още?Ами ти си голяма!"Ами така й харесва на този етап.Ще го забрави някой ден, но няма да я травмирам само защото на някой му било смешно.

Последна редакция: чт, 06 сеп 2007, 09:19 от marianna

# 5
  • Мнения: 1 897
И ние отскоро имаме подобен 'проблем'-преди само заспиваше с биберон,а сега го търси и иска и през деня.
Понякога се опитвам да го залисам с нещо друго и  да му отнема биберона в резултат на което той започва да нервничи.
Друг път си казвам:'Голяма работа, никой не ходи с биберон в първи клас!' и го оставям да си смуче биберона-доволен и спокоен.

# 6
  • Мнения: 3 500
Моника не може да заспи без биба и нощем понякога се буди за нея. Не мисля да я отказвам насилствено.

# 7
  • Мнения: 355


Vladi_Mira, много ми е странно това, че си търси тези 'успокоителни', когато е с теб точно /нали ти я гледаш предимно?/, би следвало с теб да е най-спокойна и най-малко да й трябва.





И мен това ме учудва. По принцип тя си е моето глезанче и правя всичко, за да е щастлива и може би точно затова при мен се глези най-много. Знае, че при мен номерата минават. За най-малкото се кисили, а при другите не е така..., но не знам... Трудно е да го обясня с думи, трудно ми е дори да го разбера.

Иначе вече писах, че съм противник на насилствените методи и мисля, че децата сами показват като са готови за промяна, но просто не ми харесва тази привързаност към бибата.

 

# 8
  • София
  • Мнения: 2 446
И синът ми - на година и половина, беше така. До миналия ден. Ще тръгва на ясла, затова реших да опитам да я махнем тая биба, ако може. Отрязах върха (това го прочетох тук) и му я дадох, когато я поиска. Не му хареса, помрънка малко ...  и вече я забрави. Дори и през нощта не я търси.

# 9
  • Мнения: 178
Стефи вече е на 2 години и все още си иска бибата не само като заспива,но и през деня.Не искам да изнервям детето,когато покаже че е готова - тогава.
С гърнето имахме същия проблем-сърдеше  се когато я слагах на гърне, и реших че когато реши -ще седне.Сама започна да пишка в гърнето и от раз махнахме памперса.
Безсмислено е да изнервяме децата-та те са си все още бебета.Голямата ми дъщеря до 3 години ходеше непрекъснато с една мека малка възглавничка-"нани" и с бибата.Не се разделяше никъде с нанито и бибата-и сама ги остави като стана на 3 год.

# 10
  • Мнения: 3 146
Синът ми си смучеше пръста до преди няколко месеца. Понеже съм противник на насилствените методи и аз изчаках, докато можах да го убедя да не го лапа. Не го взимай още, малка е! Почакай, ако много се разстройва.
Мисля, че при теб го прави най-много, тъкмо защото й обръщаш най-много внимание и усеща, че ти става зле, когато се разстройва.
Аз съм спала с два биберона до 3 годишна.  Embarassed

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
И ние сме с подобен проблем,а скоро ще навършим 2 годинки.Незнам как да я махна  newsm78,мисля да изчакам докато родя и после сам да види,че само бебето цока биба.Пък може да реши и сам да се откаже.

# 12
  • Мнения: 27 524
О, при нас е същото, но вместо перде сме с едно Мишле, което се казва Мишето, но бибата и говоренето ни се ограничават до Би и Ми и е денонощно с тях,  Crazy като наркоман е, но не ми пречи и не му забранявам. Все някога ще отмине  Hug

Племенницата ми също имаше почти перденце, една носна кърпа и запсиваше с нея върху лицето си  Laughing

# 13
  • София
  • Мнения: 7 242
Vladi_Mira, В момента, в който спреш да се дразниш и волно или неволно да й го демонстрираш, сигурно няма да се сеща толкова. Не съм се дразнила, когато голямата ми беше с биба. Просто един ден реших, че й е време да се откаже и я срязах напречно, след което й я върнах. Опита се да я смуче и така, но явно не я хареса. Порева един ден и после я забрави...
мисля да изчакам докато родя и после сам да види,че само бебето цока биба.Пък може да реши и сам да се откаже.
Така ли мислиш Mr. Green Моята почти 7 г. кокона, покрай бебето пак си поиска биба. Дадох без коментар - посмука два - три дни и я забрави. Но определено това, че бебето смучеше и подейства стимулиращо Wink

# 14
  • Мнения: 6 441
Ние сме още малки ,но и аз ще опитам със съвет..Като я поиска,започни да го занимаваш с нещо друго,попей му ако трбва,знам ли.Всяко дете е различно.Може и да кажеш ,че мецата или друго нещо страшно за децата я е взело, Simple Smile  Peace

# 15
  • Мнения: 43
Каката беше на годинка когато загуби поредния биберон и вечерта не можахме да намерим ортопедичен купихме обикновен въртяго, въртяго и го изплю и край не потърси повече. Всяко нещо с времето си ни е сега не цокаме биби така че рано или късно ще ги откажат.

# 16
  • Мнения: 459
И при нас беше точно така. Заспиваше с биба, но от известно време я искаше постоянно. Чух, че бил някакъв период пак, но и аз не исках да я насилвам, че ми е много трудна със заспиването. А определено с бибата много се успокояваше. Бях решила да поизчакам още малко, но... един ден я оставих при баба й. На обяд заспала без биба, и вечерта не й я дали. После няколко вечера доста поплака. Вече свикна и въбоще не я търси.

# 17
  • Мнения: 3 423
И у нас се размотават разни биберони.
С тях заспива младежът. Невинаги ги
търси, но като ги види, им се настървява.
Хич не си товаря главата, кога ще приключи,
дали е смешно, дали е грозно. Ако го кефи и
успокоява, да го прави. Все някога обаче ще
напъха цигара в устата и място за биберон
няма да има. Единствено наблюдавам, ако
биберонът е дълго в устата, да не гъбяса.
Изварявам и сменям. Другото са дреболии.

# 18
  • Мнения: 219
Все някога обаче ще напъха цигара в устата и място за биберон няма да има.

Е, ако цигарата е алтернатива на биберона, предпочитам биберона.

При нас отказът от биберона дойде след 2-те години. Моментът те си го избраха. Единият - когато му се скъса и не му беше комфортно, а при другият, когато му казах, че съм го дала на пожарникарите да го измият и още не са го върнали. Все пращах баба им да го търси и да им се кара, че не са го върнали. Нямаше драми, тръшкания. Отучването мина без проблем. Интересно, че вече няколко месеца по-късно като се сетят за бибата, ми казват, че е при пожарните. Иначе и ние минахме през подобен период на пристрастяване преди отказването. Номерът с накъсана, повредена биба също много върви.

# 19
  • Мнения: 1 035
Биба смуче само Ивана.Вече е голяма и трябва да я махнем Но сме в момент на махане на памперса ,и смятам че две нови неща ще и дойдат много.Честно казано се притеснявам от този момент.По лошото е че Боби,  другата близначка си смуче пръстите.И най- лошото е че и кака Софи си смуче пръста smile3511Пет години не мога да я отуча.

# 20
  • Мнения: 1 416
Бибката не съм я крила нито спирала ,а сме големи на 2 годинки ще тръгваме на градина .Вчера видях че си е прегризъл бибата с зъбки и вече е доста скъсана ,днес се докъса и той не я иска така че друга няма да копувам май ни е дошло времето .Кога ли ще свалим памперса това много ме измъчва  Sad

# 21
  • София
  • Мнения: 553
Моята дъщеричка също направи 2  годинки и въпреки, че я ползва само за обеднето заспиване ми се ще съвсем да я махнем - от бибата за нощното заспиване сама си се отказа. Купих ДАУМ ЕКСОЛ /за отказване от биба и отучване от гризене на нокти/, но още не съм го пробвала, а и беше малко сополива и не исках допълнително да я тормозя точно сега да отказваме бибата, а и все се надявах тя сама да се сети - понякога ми я дава и казва, че ще я дадем на едно познато бебе, но после пак си я иска. Гледам, че и никоя от тук писалите майки не са пробвали горния метод.

# 22
  • Мнения: 355
А мислите ли, че бибата и никненето на зъби са свързани? Защото Наталия е само с 9 зъба все още, но като споделих с една приятелка тя каза, че нейната дъщеря са я отучили, когато е била колкото нас и също е била с малко зъби тогава. Общо взето ме убеждаваше, че едното няма нищо общо с другото.

# 23
  • sf
  • Мнения: 10 142
мъж ми не пропуска да попита някое ходещо дете с биба, защо още я смуче и който е с него обикновено се скопосва яко. ами смешно е, и е кофти за зъбите. мойта я отучих преди годинката- всичко е въпрос на навик.
Лекси, ами ако покрай бебето, каката ти поиска и памперси , ще й сложиш ли?

# 24
  • София
  • Мнения: 6 999
мъж ми не пропуска да попита някое ходещо дете с биба, защо още я смуче и който е с него обикновено се скопосва яко.

Не знам какво е 'скопосва', но когато някой ми задаваше такъв въпрос или питаше дъщеря ми - адски се вбесявах.  Twisted Evil Тъй като съм възпитана не му отговарях това, което ми се искаше: "Не е твоя работа.", а млъквах...

Иначе ти отговарям вместо Лекси, че аз бих сложила памперс, а и тя също предполагам Wink

# 25
  • Мнения: 1 860
 Габриел ( преди седмица направи 2 години) беше на година и шест месеца, когато сам отказа биберона. Играеше си с тях, но не ги слагаше в устата. И така 2 месеца.... Mr. Green Сега отново си е с биберона. Понякога го суче и през деня, но основно и най-вече преди да заспи. Не ме притеснява това. Щом го прави значи има нужда.
 Вие сте добре с перденцата и носните кърпички. Аз какво да кажа, когато му се доспи и хваща 3 одеяла?!  Confused Смешко. Те се влачат след него, а той с бавна стъпка се отправя към леглото. И като легне ги слага на топка върху главата си докато заспи.  Grinning

# 26
  • sf
  • Мнения: 10 142
Цитат
Иначе ти отговарям вместо Лекси, че аз бих сложила памперс, а и тя също предполагам 
  е, тук аз се скопосах!  думи нямам просто!

# 27
  • Мнения: 2 622
Още с първото дете забелязах,че пристрастяването към бибата става именно след годинката.До тогава само заспиваше с нея,но след годинка и няколко месеца сама си я търсеше Mr. GreenПоложението се влоши когато тръгна на ясли.Още се прибирахме и казваше -искам да си смуча бибата!За моя радост вънка не я търсеше,поне избягвах коментарите на околните.
Сега малката е по-същия начин.Бибата я закачена на дрешката й и кажи-речи непрекъснато я смуче.Не съм мислела за отказване все още.Струва ми се рано newsm78

# 28
  • Мнения: 952
Дано това да е най-страшното нещо, което преди не сте 'одобрявали', а сега следва да 'преглътнете'.  Mr. Green

Vladi_Mira, много ми е странно това, че си търси тези 'успокоителни', когато е с теб точно /нали ти я гледаш предимно?/, би следвало с теб да е най-спокойна и най-малко да й трябва.

Като цяло аз съм на обратното мнение на вас и смятам, че децата не трябва да се разделят насила от вещите, които им дават спокойствие и сигурност, в това число биберон.

Ако я насилиш и я лишиш от пердето и биберона, може просто да замени едно нещо с друго, включително с това да си смуче палеца, който няма да можеш да й отнемеш. Помисли си...



Подкрепям Peace нещо в този ред на мисли мислех и аз да напиша Peace

# 29
  • Мнения: 1 427
мъж ми не пропуска да попита някое ходещо дете с биба, защо още я смуче и който е с него обикновено се скопосва яко. ами смешно е, и е кофти за зъбите. мойта я отучих преди годинката- всичко е въпрос на навик.
Лекси, ами ако покрай бебето, каката ти поиска и памперси , ще й сложиш ли?
В Такива случаи отговарям, че така й харесва и точка.

# 30
  • Мнения: 4 668
Моят син заспива с биба . Също така забелязвам , че я иска ако е болен или му растат зъби .
ще я махне когато реши . Аз съм се наложила , че я давам само за сън и толкова ...

мъж ми не пропуска да попита някое ходещо дете с биба, защо още я смуче и който е с него 
"Мъж ти " има късмет  Twisted Evil, че не ме е попитал мен нещо , което касае моето дете . Така щях да го "скопосам" , че друг път да се замисли преди да си вре носа в чуждите работи .
Ама то и това си е до възпитание ... Сигурно рано са му взели бибата и сега наваксва с други досадни навици .
п.с. ненавиждам досадни мъже ...

# 31
  • Мнения: 6 039
мъж ми не пропуска да попита някое ходещо дете с биба, защо още я смуче и който е с него обикновено се скопосва яко. ами смешно е, и е кофти за зъбите. мойта я отучих преди годинката- всичко е въпрос на навик.
Лекси, ами ако покрай бебето, каката ти поиска и памперси , ще й сложиш ли?

не не е
повярвай ми
има деца които имат нужда от биба напрекъснато, така като беше моето, има такива, които не я искати на такива, на които им е все едно.

махнах бибата, когато бях уверена, че тя е готова за това. Мисля че беше на 2.2г /не съм сигурна/
от хората изобщо не ми пукаше
тя по улиците си ходеше с биба. На хора които уважавам, премълчавах забележки, но на такива, за които не ми пука, хич не им спестявах скандала.
нито ми е смешно, нито ми е неестествено да видя ходещо, бягащо дете с биба. Напротив, вече се радвам на родителите им, че не страдат от болни амбиции и не ги интересува мнението на хора, че се замислят над това на детето им да е добре, а не да угодят на собствените си предразсъдъци.
Проблемът с бибата е в твоята глава, а не на детето ти.

за зъбите - доказателство, че няма никаква връзка са перфектно наредените зъби на Малена, която не се разделяше с бибата, понякога и с 2 в устата.

# 32
  • София
  • Мнения: 146
Преди около година, се скъса старата биба и той започна да си заспива без нея, само си я държеше. Бяхме му купили две нови но не ги дадохме, защото не търсеше нови. Една нощ го намерих с палец в устата и веднага дадох новите без да се замисля. Така до преди 1 месец,  направи ги на пихтия тези двете и те се скъсаха, сега не ги знам и къде са. Не се притеснявай е наистина не страдай от предразсъдъци, детето ще си покаже.

# 33
  • sf
  • Мнения: 10 142
за мене не са предразсъдъци, но всеки си знае най-добре. аз се радвам,ч е детето ми  не смуче биба на годинка и нещо и не смятам, че е трвамирано от това.

# 34
Моя син още от самото начало не искаше биберон.После околко годинката нещо му стана и беше почти денонощно с бибата.Като стана на 1,6 г. си играеше с едно плюшено коте и майка ми взе биберона и уж го натъпка на котето в устата и му каза,че котето изяде бибата и вече я няма.После той показваше на котето корема и викаше Биби.За  седмица спря да я търси.Не очаквах,че така лесно ще стане.Пробвайте ако искате.

# 35
  • София
  • Мнения: 553
Хорското мнение изобщо не ме интересува - това което ме интересува е дали ползването на биба след 2-годишна възраст /16 зъба в устата/, макар и само за обедното заспиване, няма да навреди на зъбките на моето дете, т.е. на техния растеж и подредба.

# 36
  • sf
  • Мнения: 10 142
ами според докторите би навредило

# 37
  • Мнения: 6 039
Хорското мнение изобщо не ме интересува - това което ме интересува е дали ползването на биба след 2-годишна възраст /16 зъба в устата/, макар и само за обедното заспиване, няма да навреди на зъбките на моето дете, т.е. на техния растеж и подредба.

познавам деца с криви зъби, които не са смучили биба, моето се раздели с нея сравнително скоро - зъбите й са перфектни

лекарите да ми докажат , моето що е с прави зъби?
ами с прави е, защото и моите са прави

# 38
  • Мнения: 1 416
За мен за зъбките е генетично ,едната кака е била с биба малката въобще не искаше пък и двете са с шини защото зъбките са ни кривички малко ,така че мисля че бибата и зъбките май е старо недоказано схващане

# 39
  • София
  • Мнения: 3 271
Сега ще споделя как отказах сина си от бибата (беше на 1г и 11месеца) - взех я и  отрязах силиконовата част, която се смуче до край, остана само пластмасата с дръжката. Вечерта той си ляга и си взима бибата - поглежда я, казва "биби", гледаше я много странно и жално. Аз отговорих - кучето я изяде (в леглото му има едно плюшено куче), той пак погледна бибата, кучето, и накрая се ядоса на кучето и го хвърли. Почна да мрънка и да се тръшка, стисках зъби и се правех че не го чувам. Така 3-4 вечери и после спря да я търси.
Успех Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 553
и аз по принцип знам, 4е си е генетично и затова и не я мазах с нищо профилактично като бебе...

# 41
  • Мнения: 43
Вчера гледах ортопедични биберони предпазващи от изкривяване на зъбките сигурно е рекламен трик но за зъбите е повреден шоколада и вафлите от колкото биберона поне моето мнение е такова

# 42
  • Мнения: 1 181
И Павел беше с биберон и с едно одеалце, което мъкне навсякъде и без него не заспива. Бибата я махнахме късно - на 2 г и три-четири месеца. Махнах я насила, защото той постоянно я търсеше, ходеше сам да си я взима, лапа я, вади я, тя пада на земята, той пак я лапа. Аз като готвя в кухнята, а той си играе в спалнята не мога постоянно да търча да видя дали е паднала на земята или я е топнал в някоя саксия. Затова реших, че за да ми е здраво детето ще я махна. Пък и в яслата ми бяха казали, че там вече е без биба - и през деня и докато спи, даже ми я върнаха. Много беше трудно, дълго я търси и плака. В един момент бях готова да се откажа и да чакам "да узрее". Но махнах я де. С одеалото още спи и не виждам причина да му го взимам. Щом му е любимо, щом си го иска няма нищо лошо да си спи с него до когато си ще Simple Smile

# 43
  • Мнения: 3 116
В петък намерихме биберона на малката с дупка, наръфан от зъбките. Тя е на 2 годинки и 2 месеца и заспива с биберон  Thinking

Казахме й, че биберона е скъсан и й предложихме да иде сама, ако иска, да го изхвърли в кофата. След известен размисъл отиде детето и изхвърли биберона. Драмите започнаха от обяд. Мрънкаше за биберона, но не беше голяма драма, но така и не можа да заспи. Вечерта драмата вече стана сериозна, след като почна да пищи и да реве за "бибенцето" и пак не можеше да заспи, а определено беше много уморена и колкото по-късно ставаше, толкова по-зле ставаше положението. Аз капитулирах, намерихме един стар бебешки биберон и го дадох. Заспа за 3 секунди детето. На другия ден купихме нов биберон. За мен тя още не е готова да се раздели с "бибенцето".

За зъбите, никога не съм смукала биберон или палец, имам изкривени зъби и обратна захапка. Според мен също до голяма степен това с изкривяването на зъбите и захапката е генетично  newsm78

# 44
  • Мнения: 6 039
Вчера гледах ортопедични биберони предпазващи от изкривяване на зъбките сигурно е рекламен трик но за зъбите е повреден шоколада и вафлите от колкото биберона поне моето мнение е такова

както и бонбоните и близалките

# 45
  • sf
  • Мнения: 10 142
за това смятам, че колкото по-рано се махне биберона, толкова по-леко го   понасят. и при всички положения е по-добре без него.

# 46
  • Мнения: 1 172
Махнах му биберона на 1г 10 мес. Сметнах, че е готов да се раздели с него, защото наблюдавах кога точно ползва биберон. По мои наблюдения искаше биберон понякога, когато заспива и то само докато заспи. Минута-две след това го изплюваше. Също така използваше биберон всеки път, когато случайно го зърне. Дори по тази причина му се е случвало да налапа и 2 биберона едновременно. Отдавах го не на нужда от биберон, а на навик. 
Около седмица траеше свикването без биберон.

Така, че не бих те посъветвала да махаш биберона, ако не ни сигурна, че детето може да се раздели с него бързо и сравнително безпроблемно.

# 47
  • Мнения: 1 172
мъж ми не пропуска да попита някое ходещо дете с биба, защо още я смуче и който е с него обикновено се скопосва яко. ами смешно е, и е кофти за зъбите.

По същия начин, едва ли на мъжа ти ще му е  смешно да го питат що е толкова слабо неговото дете, не го ли храните достатъчно; защо още пие от шише, а не от чаша като вече е на еди-каква си възраст; а не е ли по-добре децата му да бяха с разлика 2 години, а не 5 примерно и т.н... Все неща, които не засягат никой, но все някой се намира да ги определи като смешни.

Аз пък бих се скопосала яко, ако мъжът ми така си позволява да се бърка в отглеждането на непознати деца. Това означава липса на всякакво чувство за такт и явна нагласа, че неговите критерии за отглеждане са най-правилни.

# 48
  • sf
  • Мнения: 10 142
извинявай, но физически качества въобще не можеш да сравняваш с нещо като смучене на биберон или носене на памперси, например. защото първото не зависи от теб, а второто да.
и каквото и да си говорим, за мен винаги ще си остане смешно да гледам ходещо дете, налапало биберон,.

# 49
  • Мнения: 3 116
Донси, всеки си възпитава детето така както намери за добре.

Аз също мисля че поведението на мъжа ти показва липса на възпитание и каквото и да е чувство за такт.

Хубаво, каза си мнението няколко пъти по темата. Според мен трябва да спреш  Stop

# 50
  • Мнения: 107
Нашата биба я махнахме окончателно и безвъзвратно преди 4 дни. Беше нагризала всичките три биби (бяха спукани) и на мен ми писна да я гледам с биба в устата и срязах бибата и като я поиска я дадох. Гледа я, плака, пробва се да я смуче но уви. Плака така половин час каза че била счупена и аз и предложих да я хвърлим на боклука и отидохме до коша и окончателно се разделихме с нея.Сега дори не се и сеща за нея, но си намери друго успокоение - хавлията от кръщенето да я увия в нея и да я гушкам и да правим "нани бебе". Очаквах раздялата с бибата да е много по тежка, но за моя радост всичко мина.

# 51
  • Мнения: 4 668
и каквото и да си говорим, за мен винаги ще си остане смешно да гледам ходещо дете, налапало биберон,.
И на мен ми е смешен мъж , който си вре носа в чуждите работи , че си позволява и да се намесва  , ама ...  Stop хайде ще си замълча .

Само дано да има късмет някой изнервен татко някой път да не му "поправи" неговите зъби , че тогава ще е все тая смукал ли е биберон  hahaha

# 52
  • Мнения: 1 416
СМЕШНО ЛИ?Има ли нещо по сладко от бебче с биберон ?Смешно е може би татко с памперс и биберон  Joy

# 53
  • sf
  • Мнения: 10 142
според мен дете на 2 години, вече не е бебче.
Цитат
амо дано да има късмет някой изнервен татко някой път да не му "поправи" неговите зъби , че тогава ще е все тая смукал ли е биберон 

бъди сигурна, че са малко татковците, които биха си и помислили подобно нещо  hahaha
 и темата е за бибата, а не за поведението на нашия татко, но и това ед руг въпрос. а мойто мнение мога да си го излагам колкото си искам и под какват форма си искам

# 54
  • Мнения: 1 044
Ние сме още малки ,но и аз ще опитам със съвет..Като я поиска,започни да го занимаваш с нещо друго,попей му ако трбва,знам ли.Всяко дете е различно.Може и да кажеш ,че мецата или друго нещо страшно за децата я е взело, Simple Smile  Peace
Оставете децата на мира, сами ще се откажат. Възрастен човек с биберон виждали ли сте? Аз не съм. Не травмирайте децата като ги плашите по този начин-меца, баба Яга, Торбалан-заплахата с тях води до страхове години наред по-късно и до нощни кошмари също!

# 55
  • Мнения: 532
Имам чувството,че все едно аз говорех докато ти четях поста:-)
Ами ще ти кажа,че аз доста се борих с това.Моята дъщеря заспиваше само с бибероната и едни сатенени панталонки,които си мачка в ръцете.Без този комплект няма заспиване.Проблемът е ,че тази биберона води до изкривяване на зъбките и на тази възраст е добре вече да се махне.За панталонките нямам нищо против.Ще ти кажа аз какви методи използвах:
1.Опитах да я скрия - но тя много усърдно я търсеше и плачеше
2. Отрязах й върха - тя не ставаше вече за смукане и детето реши ,че е "лоша",но пак не искаше да заспива.
3.Мазах я с Daum - exol (горчиво е) - пак беше "лоша бионката",но не искаше да спи.
4.Замених я с друга биберона,която е с капачка (Аvent имат такава) - тя установи ,че не може да я лапне и сега се задоволи да я държи в ръка и заедно с панталонките и едно бяло котенце заспива.

Опитай се да й концентрираш вниманието да заспива като си гушка някоя любима плюшена играчка и пердето,а да се откаже от бибероната.

Успех!

# 56
  • Мнения: 2 071
Момичета, бели кахъри са това с бибите, все някак се махат, изяждат ги папагалите, кучетата и т.н. Моето порастнало дете си смуче палеца като за световно преди да заспи и по време  на сън, целия й пръст е в пришки, нокъта й е изтънял... говорих, говорих... ама не вдява Mr. Green

# 57
  • Мнения: 500
Дъщеря ми отказа биберона на 2г и 5м,т.е. миналата година по това време,като тръгна на градина.И аз бях притеснена,но не издържах на плача и хленченето и за бибата.... Embarassed

# 58
Я,да се намеся и аз.Напълно съм съгласна с donsyy и я подкрепям в изказванията й.Писала съм и друг път по подобна тема.Не виждам нищо "сладко и приятно" в гледката ходещо дете с биберон-за мен е смешно.

# 59
  • София
  • Мнения: 6 999
Не виждам нищо "сладко и приятно" в гледката ходещо дете с биберон-за мен е смешно.

Темата е за друго.  Naughty

Отделно - защо си мислиш, че някой се интересува дали намираш детето му с биберон за 'сладко и приятно' или не?  newsm78 Какво всъщност ви влиза в работата МОЕТО дете дали е с биберон или не?

# 60
  • Мнения: 6 039
Я,да се намеся и аз.Напълно съм съгласна с donsyy и я подкрепям в изказванията й.Писала съм и друг път по подобна тема.Не виждам нищо "сладко и приятно" в гледката ходещо дете с биберон-за мен е смешно.

като ти е смешно , посмей се
ама внимавай кой се смее опследен hahaha

# 61
Ама въобще не ме интересува на кой бебето му е с биба.Просто казвам,че изцяло подкрепям мнението на donsyy по този въпрос.

# 62
Я,да се намеся и аз.Напълно съм съгласна с donsyy и я подкрепям в изказванията й.Писала съм и друг път по подобна тема.Не виждам нищо "сладко и приятно" в гледката ходещо дете с биберон-за мен е смешно.

като ти е смешно , посмей се
ама внимавай кой се смее опследен hahaha
И за кое по точно да внимавам???????

# 63
  • Мнения: 1 951
ами според докторите би навредило

"вредно" за зъбите е смученето на палеца, а не  биберона.
Биберона не е твърд като пръст, а заема формата на захапката на детето.

# 64
  • Мнения: 645
Мартин беше точно на годинка и седем месеца когато му скрих бибата. Беше ми много мъчно тогава. Той си я търсеше и плачеше. За три дни я забрави. Ама сега ме е яд, че направих така. Трябваше да си му я оставя - четох някъде, че той подсъзнателно ще запомни този момент.... newsm78

# 65
  • Мнения: 275
         Проблем си е бибата и това е ...пръста  повече...но ние сме биба и да ви кажа изкривени са му зъбките вече а е на 1 година и шест месеца . И както казват и други майка на тази възраст съвсем се пристрасти към нея пък и вече тя  си има име -биби. Много ми е чувствителен и немога изведнъж да му я махна .Винаги като спи и следобед и вечер е с нея и не я пуска , ако успея да я взема , я слагам на едно рафче над леглото ....за кратко престоява там.... newsm78 ,защото хитреца малък си става прав без да го усетя и си я взима  Grinning
      На баткото бибата махнахме чак на 2 години и доста тешко преживя загубата , направо си развали целия режим на спане завинаги - следобяд и вечер заспиваше с 2 часа зъкъснение и реване яко. А иначе бибата му беше като копче за заспиване - цок два пъти и край изплювая и повече не я търси....ако бях му я оставила колко ли щеше да продължи с нея ?никой незнае.

# 66
  • Мнения: 532
ами според докторите би навредило

"вредно" за зъбите е смученето на палеца, а не  биберона.
Биберона не е твърд като пръст, а заема формата на захапката на детето.

Наистина палеца деформира повече и по-силно челюстта на детето,но биберонът,който се държи в устата с часове играе същата роля - бута зъбките напред и си е един вид като шина,но с обратно действие.Зъбките са им още крехки и лесно могат да се избутват напред.Но по-лошото е,че се променя формата и на цялата челюст с времето и постоянните зъби могат да порастнат доста криви,което автоматично ви прави пациенти на ортодонтите.А че има и генетична обусловеност подредбата на зъбите също е вярно,но това няма нищо общо с "изкуственото изкривяване на зъбите" от странични фактори като биберон и палец.

# 67
  • Мнения: 532
Само ще добавя ,че на дъщеря ми й пораснаха идеално прави и подредени зъбките,а сега в следствие на късно отказаната биберона,предните горни две зъбчета са леко напред.След като го установих сама,ми бе потвърдено и от двама независими зъболекари.

# 68
  • Мнения: 6 039
на запад на никого не прави впечатление 3 или 4 годишно дете с биба на улицата.
но сега като се замисля, не се сещам за нация с по-криви зъби от нашата.
имам приятели холандци, на които това много им беше направило впечатление.

# 69
  • Мнения: 1 640
ами според докторите би навредило

"вредно" за зъбите е смученето на палеца, а не  биберона.
Биберона не е твърд като пръст, а заема формата на захапката на детето.

Наистина палеца деформира повече и по-силно челюстта на детето,но биберонът,който се държи в устата с часове играе същата роля - бута зъбките напред и си е един вид като шина,но с обратно действие.Зъбките са им още крехки и лесно могат да се избутват напред.Но по-лошото е,че се променя формата и на цялата челюст с времето и постоянните зъби могат да порастнат доста криви,което автоматично ви прави пациенти на ортодонтите.А че има и генетична обусловеност подредбата на зъбите също е вярно,но това няма нищо общо с "изкуственото изкривяване на зъбите" от странични фактори като биберон и палец.
  Да,и моите впечатления,базиращи се на 2-годишно смукане на биберон-залъгалка,са такива.Изкривявания има,за съжаление.Трябваше по-рано да се усетя и да скрия бибата,ама все се смилявах при жалостивото изражение на детето.

# 70
  • Мнения: 700
Ние сме в процес на отказване. От 1,6 г. бибата ни е само за сън и за спешни случаи в чантата за излизане, но бибата трябва да е само един вид - каучуковата на Чико. Имаме една броеница с биби, които се дават на куклите и животните, но дори не й идва на ум да си ги слага в устата.
Сега баба ми беше започнала всичко, като я беше сложила на следобедния сън без биба и така вече цяла седмица - с една вечер изключение, когато плака за бибата, иначе е просто тъжна, пита къде е.
Нашата е в гората - вълка от Червената шапчица ни я взе. Вече цяла седмица набира телефона и му казва: "Ало, Ълка, дай бибата на Ема!"
Като ми се размърмори за бибата сядаме да четем книжката за мечо, който вече е голям и подарил бибата на съседското бебе - купих я специално за процеса по отучване. Между другото в поредицата има и за гърнето, но това ще е следващата ни задача.
Ако баба ми не беше започнала сега, аз щях да чакам още дълго - самата аз си имам предмет, който ме успокоява, а вече съм жена на възраст Wink - случвало се е да си го нося по сгорещени срещи в джоба на сакото Embarassed
Нямам нищо против детето да си има такъв успокояващ предмет, но забелязах, че когато смуче горната устна й е силно притисната, а предните зъбки започват да растат напред. Даже я насърчавам да си намери заместител - одеало, играчка, кърпичка, но не иска.

# 71
  • Мнения: 193
Искам да успокоя всички мами, дето се притесняват за зъбите.
Зъбите се коригират с ШИНИ и то прекрасно.
Имах този проблем с голямата, до 7 годишна смучеше... пръст!!!
Не можех да й го извадя от устата, като вакуум беше.
Един ден, малко след седмиия й рожден ден, сама се отказа.
Захапката й беше лоша, но я коригирахме.
Душевното спокойствие е много по - важно, според мен.
(Ха, ха, сетете се - самата аз си смучех пръстта до доста късна възраст и много хубаво ми действаше... и много ги мразех разни, дето ми викаха това - онова).

Така или иначе, откъде някой си ще знае какво е за детето неговото "биби" ?!
Повечето деца имат нещо, с което се успокояват и приспиват, и се отказват от него, когато сами са готови за това.

Малката е на три и кусур и ич не страдам от болни амбиции да я отказвам от Бибчо.
Бибчо си е за нея жив и си има душичка - ама че злобно би било да го хвърлим в кофата, например.  #Cussing out

# 72
  • Мнения: 2 309
Не се стърпях да се намеся, въпреки че дъщеря ми абсолютно никога не е смукала залъгалка, защото така и не пожела, а и незнайно защо предизвикваше повръщателен рефлекс. Исками се обаче да споделя за моя племенник, смука биберон до 3 год.и половина, последната 1 година го ползваше само за заспиване. Майка му въобще не се кахъреше. Той обаче много боледуваше, та няколко месеца преди 4 му рожден ден майка му му казала, че в бибата има микроби и затова е все болен, детето самичко отишло и я е хвърлило в кофата, не я е потърсил нито един път след това, всичко е приключило без ревове и истерии. Сега е на 5 г. и няма проблеми със захапката. Лично според мен това е верният подход  Peace

# 73
  • sf
  • Мнения: 10 142
ами според докторите би навредило

"вредно" за зъбите е смученето на палеца, а не  биберона.
Биберона не е твърд като пръст, а заема формата на захапката на детето.

Наистина палеца деформира повече и по-силно челюстта на детето,но биберонът,който се държи в устата с часове играе същата роля - бута зъбките напред и си е един вид като шина,но с обратно действие.Зъбките са им още крехки и лесно могат да се избутват напред.Но по-лошото е,че се променя формата и на цялата челюст с времето и постоянните зъби могат да порастнат доста криви,което автоматично ви прави пациенти на ортодонтите.А че има и генетична обусловеност подредбата на зъбите също е вярно,но това няма нищо общо с "изкуственото изкривяване на зъбите" от странични фактори като биберон и палец.
  Да,и моите впечатления,базиращи се на 2-годишно смукане на биберон-залъгалка,са такива.Изкривявания има,за съжаление.Трябваше по-рано да се усетя и да скрия бибата,ама все се смилявах при жалостивото изражение на детето.
Здравейте.Да,точно това имам и аз предвид.Колкото по-рано се махне толкова по-добре за здравето.Смукателният рефлекс след 1 год. възраст намалява.Детето я търси само по навик.С каката нямахме никакви проблеми с махането на бибата още на 11 месеца.Лично за мен,бибата е главно тишина и спокойствие за родителите-повтарям -според мен

# 74
  • Мнения: 6 039
точно на обратното мнение съм
бибата не е за родителите, а за детето
само ако си имала дете, засмукало биба на 1 ден от раждането и така 2 години, тогава ще разбереш
все още я забелязвам докато спи, да извършва смукателни движения с устата

ако не беше бибата, сега  палецът й щеше да е в устата и така до трети клас - не благодаря!!!

# 75
  • София
  • Мнения: 6 999
на запад на никого не прави впечатление 3 или 4 годишно дете с биба на улицата.
но сега като се замисля, не се сещам за нация с по-криви зъби от нашата.
имам приятели холандци, на които това много им беше направило впечатление.

На Запад, на Изток.... хората си гледат техния живот - имам чувството, че само в БГ всеки се бърка в живота на съседа си и му дава неискани и глупави съвети.

А зъбите на Българите са криви поради ниска здравна култура, а не защото са прекалявали с биберона си. Дъщеря ми го отказа около 2,6 г. и зъбите й са перфектни /наследила ги е от мен/, но дори да не бяха :

...Зъбите се коригират с ШИНИ и то прекрасно.
.............
Душевното спокойствие е много по - важно, според мен.

Последно - да повторя още веднъж нещо, което ми прави много силно впечатление откакто посещавам форума: Желанието децата да страдат. То е стоене с часове на гърне от 6 месечно, отнемане на биберон и пр. и пр. Защо си мислите, че единствения начин да се 'възпитава' правилно е като принуждавате децата да вършат нещо или им отнемате неща към които са привързани? Дори биберона да е просто 'навик' - какво му е лошото? По-хубаво е да закодирате в подсъзнанието на детето, че когато има нужда от нещо или е привързано към нещо майка му /което е символ на света на тази възраст/ му го отнема?  ooooh!

# 76
  • Мнения: 6 039
охххх, Isa

не разбра ли, че повечето защитнички на тези тези си мислят, че махането на биба или пикаенето на гърне на 6месеца е висша форма на интелект у децата им. Големи постижения. Проходило на 7 месеца, не позлва памперс от 6 месечно, говори повече от всеки друг, никога не ме е излагало на улицата с биба. Това е. Не могат да разберат, че тази надпревара е криворазбрана борба за  превъзходство.
моето дете не е по-умно, затова че не ползва биба, няма и да стане. но съвестта ми е чиста, че не съм я лишила от спокойствието, от което е имала нужда.

# 77
  • Мнения: 1 632
Рая беше на 1год и 10 мес когато и махнах бибата,и не я потърси повече.Беше готова.Сама се отказа и показа.Преди това се бях опитвала,но не ставаше,и на мен ми беше жал да я насилвам.Не съжелявам.

# 78
  • Мнения: 1 044
охххх, Isa

не разбра ли, че повечето защитнички на тези тези си мислят, че махането на биба или пикаенето на гърне на 6месеца е висша форма на интелект у децата им. Големи постижения. Проходило на 7 месеца, не позлва памперс от 6 месечно, говори повече от всеки друг, никога не ме е излагало на улицата с биба. Това е. Не могат да разберат, че тази надпревара е криворазбрана борба за  превъзходство.
моето дете не е по-умно, затова че не ползва биба, няма и да стане. но съвестта ми е чиста, че не съм я лишила от спокойствието, от което е имала нужда.
smile3501 smile3501

# 79
  • Мнения: 193
Имаше наскоро една тема за или против д-р Спок. Та точно в неговата книга бях чела (не помня точно, преразказвам по памет, моля да ме извините, ако откриете неточности), че до 3 години горе - долу захапката се оправя и не е проблем, та няма смисъл по - рано да се напъвате да махате биби и т.н.
И че при различните деца смукателния инстинкт е различно развит, при едни повече, при други по - малко.

А д- р Додсън го е казал така: "Винаги се изумявам, когато някой родител, или баба и дядо обявят, че детето е твърде голямо, за да... спи на светло, пие от биберон и пр. Откъде знаят?"

И по нататък дава хубави примери, но е много дълго да го преразказвам.

Всеки случай и двамата са утвърдени специалисти в областта на детеотглеждането, и са на подобни мнения...

Твърдо съм на мнение, че трябва да оставим детето само да си покаже, че е готово, което при всеки е различно.

# 80
  • Мнения: 193
Имаше наскоро една тема за или против д-р Спок. Та точно в неговата книга бях чела (не помня точно, преразказвам по памет, моля да ме извините, ако откриете неточности), че до 3 години горе - долу захапката се оправя и не е проблем, та няма смисъл по - рано да се напъвате да махате биби и т.н.
И че при различните деца смукателния инстинкт е различно развит, при едни повече, при други по - малко.

А д- р Додсън го е казал така: "Винаги се изумявам, когато някой родител, или баба и дядо обявят, че детето е твърде голямо, за да... спи на светло, пие от биберон и пр. Откъде знаят?"

И по нататък дава хубави примери, но е много дълго да го преразказвам.

Всеки случай и двамата са утвърдени специалисти в областта на детеотглеждането, и са на подобни мнения...

Твърдо съм на мнение, че трябва да оставим детето само да си покаже, че е готово, което при всяко е различно.

# 81
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Дъщеря ми не пожела залъгалка , но синчето ми си я ползваше и за заспиване и на вън!Един ден си изхвърли и трите от количката (без да разбера ) , като си легна заспа с шишето с млякото , на другия ден на обяд също и така се отказа сам!Дори и да не беше лично мен не би ме дразнело и на две години да си ходи със залъгалка  ,щом това му харесва! Wink

# 82
  • Мнения: 6 039
Имаше наскоро една тема за или против д-р Спок. Та точно в неговата книга бях чела (не помня точно, преразказвам по памет, моля да ме извините, ако откриете неточности), че до 3 години горе - долу захапката се оправя и не е проблем, та няма смисъл по - рано да се напъвате да махате биби и т.н.
И че при различните деца смукателния инстинкт е различно развит, при едни повече, при други по - малко.

А д- р Додсън го е казал така: "Винаги се изумявам, когато някой родител, или баба и дядо обявят, че детето е твърде голямо, за да... спи на светло, пие от биберон и пр. Откъде знаят?"

И по нататък дава хубави примери, но е много дълго да го преразказвам.

Всеки случай и двамата са утвърдени специалисти в областта на детеотглеждането, и са на подобни мнения...

Твърдо съм на мнение, че трябва да оставим детето само да си покаже, че е готово, което при всяко е различно.
Peace
ти пък сега
какви ти тук д-р Спок и д- р Додсън. ССФ знае най-добре, ти на нея не й давай акъл как се гледат деца, та било то и с цитати от книги
бабите и майките знаят най- добре. Да ги питаш - откъде?

# 83
  • София
  • Мнения: 5 079
Малкият се отказа от бибата при първото си боледуване (на 10 месеца), не че някога и е бил особен фен, но проблеми с "привързването" към нея не сме имали. Явно са в такава фаза, почти на същата възраст сме, но не заспива без една плюшена маймуна и възглавницата си, на която вика "КАКАА"  Mr. Green, мъкнем ги навсякъде... Мисля, че бибата трябва да я изхвърлиш, а да оставиш перденцето  Laughing, по - лесно ще се раздели с нея, ако все пак и остане нещо любимо и познато. Много дечица още спят с любими пелени, парцалки и играчки. Щом ги успокояват, не виждам нищо лошо. Peace Но за биба сте големички, и аз съм против!

# 84
  • Мнения: 952
никакво намерение нямах да изхвърлям биберона на малкия,защото само аз съм решила така или защото пак според мен бил голям за това. За зъбите от зъболекар знам че не се изкривяват от бибероните. Когато той беше готов да се раздели с нея сам я махна, дори и сега на 2г 6мес понякога вечер, си я взема заспива с нея и после я изплюва. Не намирам в това нищо притеснително. Мисля че когато му дойде времето децата сами си показват готови ли са или не,нашата родителска намеса в случая е излишна Rolling Eyes

# 85
  • София
  • Мнения: 181
Прочитайки всички мнения по темата,  по-скоро се успокоих относно смученето на бибата. Доста бях притеснена. Ние сме на 1г. и 7м. и все още я търси и я смуче, даже и през деня понякога. Повечето майки и всички баби в градинката ме гледат ужасени и ми дават съвети колко страшно е за детето, че е още с биба. Аз обаче смятам да я оставя да си я смуче дори и с риск за зъбките. Голямата ми дъщеря - сега на 18 г. никога не е смукала нито биберон нито пръст, млечните й зъби бяха много добре подредени, но на 2.5 г. вече имаше кариеси, а сега й извадихме 4 здрави зъба, за да сложим брекети, за да й се оправи захапката и подредят зъбите. Носила е и шини, но с тях не успяхме да се справим. В този смисъл личният ми опит по-скоро потвърждава тезата, че генетичният фактор е основата за добре или зле подредени зъби.

# 86
  • Мнения: 193
В този смисъл личният ми опит по-скоро потвърждава тезата, че генетичният фактор е основата за добре или зле подредени зъби.

Точно! По отношение на зъбите.
По отношение на визията - всеки си решава за него си.
А по отношение на детското спокойствие - още повече...

# 87
  • Мнения: 4 668
Последно - да повторя още веднъж нещо, което ми прави много силно впечатление откакто посещавам форума: Желанието децата да страдат. То е стоене с часове на гърне от 6 месечно, отнемане на биберон и пр. и пр. Защо си мислите, че единствения начин да се 'възпитава' правилно е като принуждавате децата да вършат нещо или им отнемате неща към които са привързани? Дори биберона да е просто 'навик' - какво му е лошото? По-хубаво е да закодирате в подсъзнанието на детето, че когато има нужда от нещо или е привързано към нещо майка му /което е символ на света на тази възраст/ му го отнема?  ooooh!
Много добре казано  Peace И аз се чудя много защо е така ... Откъде по дяволите това криворазбрано желание за надпревара на кой детето първо е направило еди какво си и гледане в чуждата паница .
В крайна сметка никоя ССФ не обясни защо смята , че " така трябва "
И изобщо откъде накъде някой си ще ми казва , че бил против голямо дете с биба ? Това е моето дете и аз ще преценя .

Общи условия

Активация на акаунт