Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 873 отговора

Анкета

До кога според вас е приемливо да се кърмят децата (друга майка да кърми детето си, по принцип)?

Въведи твоя глас

До хладилника, който обичам

Тук вече става дума не лично за вас и вашето желание да кърмите или не, а по принцип виждането ви по въпроса.

Докога според вас е приемливо майките да кърмят бебетата си? Т.е. до каква максимална възраст бихте приели друга майка да кърми своето бебе/дете?

Моля, посочете максимална горна граница, която ви се вижда приемлива едно дете да суче от майка си (ако имате мнение за публичното кърмене - може освен чрез вот да напишете в постинг докога ви се вижда приемливо да суче изобщо и докога - да се кърми навън).

Пак ще помоля да няма полемики и осъждане на чуждия избор, дори да не е приемлив за вас - просто кажете вашето мнение по въпроса, по възможност без да става причина за спорове.

« Последна редакция: чт, 06 сеп 2007, 08:53 от Мис Бу »
Цитирай

Написах отговор 6-8 месеца. След това майката може да се върне на работа след като изтекат 315 дни и не мисля, че е лесно да се съчетава кърмене и работа, въпреки, че има майки, които успешно се справят, но аз не мисля, че ще съм от тях. А за кърменето навън - не съм се престрашавала да го правя - единствено в колата.
Цитирай

София

Гласувах 1,2-1,6г като след годинката не бих кърмила навън(ако имам избор естествено Smile )
Цитирай

sofia

Според мен е приемливо до година, година и малко. Или поне докато проходи стабилно. До тогаво мисля, че е приемливо и навън да се кърми. Лично аз кърмих до осем месечна възраст. До тогава не съм се притеснявала да кърмя навън. Но след годинката би ми било неудобно.
Цитирай

София

Радвам се на всички майки, които имат възможност да кърмят децата си дълго. Горна граница ми е трудно да посоча, докато и на двете страни им е приятно и лесно. Аз кърмих до 8 месеца с дохранване с изцедена кърма и спрях, защото не издържах на цеденето (той сучеше, само когато е сънен и то много слабо). За следващото бебе ще бъда по-подготвена и няма да започвам с цеденето от страх, че не му стига. Надявам се да мога да кърмя поне до две годинки. Затова ми е трудно да отговоря на анкетата- до 2 годинки, като препоръчително, а не приемливо. Изобщо понятието приемливо предполага негативно отношение от отговарящия към кърменето, като нещо почти срамно или вредно, което трябва да се прави с мярка или допустима доза. Кърмила съм навън и когато видя майка да го прави, винаги се усмихвам.
Цитирай

Silvermoon

Е това са деца и е напълно естествен процес - какво неприлично има ...............

Аз гласувах до 2 годинки - след това не ми се вижда да има голям смисъл от гледна точка на хранителните потребности на детето, постъпването му в ясла  и т.н.
Цитирай

До хладилника, който обичам

Изобщо понятието приемливо предполага негативно отношение от отговарящия към кърменето, като нещо почти срамно или вредно, което трябва да се прави с мярка или допустима доза.

Така или иначе, доста хора имат мнение по въпроса - затова и анкетата е така зададена  Very Happy

Още повече, че за някои личното усещане се разминава с мирогледа по принцип - примерно,

'Аз не бих кърмила повече от 6 месеца, но не виждам проблем друга майка да кърми до година и нещо'
« Последна редакция: чт, 06 сеп 2007, 09:24 от Мис Бу »
Цитирай

До годинката.Оттам нататък ми изглежда като пристрастяване(в което няма нищо лошо май...)
Цитирай

Гласувах. За мен 10 - 12 месечната възраст е приемливата за да се кърмят децата. Аз не успях да стигна до нея, за което наистина съжалявам. Принципно всяка майка сама взема решението, стига да има тази възможност.
Цитирай

колкото повече толкова по-добре
Цитирай

Гласувах и съм против кърменето навън. Твърде лично е между бебето и майката, не бих го правила пред чужди и непознати хора.
Цитирай

В полето на неограничените възможности.

За мен приелмливото кърмене е между 6 и 10 месеца. Над година и нещо, вече ми се струва някак доста странно... камо ли 3 годишно кърмаче...  #Crazy Все пак това си е мое мнение, дългокърмещите да не скачат Naughty Hug

Кърменето на вън, сред непознати не ми харесва като идея. В семейството съм ОК.
Цитирай

За мен лично 6-8м  Peace за останалите докато сами решат, че е врем да спрат. Колкото до публичното кърмене, преди няколко дни видях една жена в парка да кърми и ми стана много мило.
Цитирай

Abu Dhabi

годинка, годинка и малко.
Навън - има и значение кое  е навън. Навън в колата, в специална стая, усамотено в парка и максимално дискретно - за непроходили бебета. Не ми е приемливо кърменето в заведения и изобщо в присъствието на непознати.
Цитирай

София

Не гласувах, защото всичко е много индивидуално и въпрос на култура, традиции и собствени възгледи. За някоя майка може да е приемливо да кърми детето си и на 4 г. (познавам много баби, които могат да ми дадат жив пример  Mr. Green), а сега трудно се устисква и до 6 м....  Sick Много майки около мен (било с "помощта" на педиатри, било водени по "умните" съвети от обкръжението си), са готови да влязат в истински двубой, за да ми докажат, че кърменето на 6 месечно бебе е "безсмислено"... Дори собствената ми зъболекарка мисли така и ми вади доводи... За съжаление.
За кърменето на открито, мога тритомник да издам. Мъникът го кърмих основно по градинките. Голям кеф! Хич не ми пукаше, много горда бях. Love
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 873 отговора