Давате ли булгур и как?

  • 8 705
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 176
Моля кажете от кога давате булгур и как. Аз дадох на детето, но му се възпали очето и се стреснах да не е от това:( Дали може да има връзка)? Ето 2 дена не давам и очето не секретира вече.

# 1
  • Мнения: 5 500
Всичко, което може да се наготви с ориз, може и с булгур.
Но на въпроса ти дали има връзка с оченцето не мога да отговоря. Промивай го с лайка.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Булгур, сварен с морков и доматка и някоъ зелена подправка, накрая пасирам със сирене. Това е натрошена пшеница, демек глутенсъдържащо. Аз от скоро го давам тоз булгур, щото сега се сетих. Blush

# 3
  • Мнения: 3 927
Веднага щом "открих" булгура за мен го дадох и на бебка - но тя караше вече 10-я или 11-ти месец и беше хапвала глутенсъдържащи храни......
Първата манджа беше булгур + морковче + лук + нещо зелено + риба. Беше вкусно, и на беба й хареса. Иначе сега го приготвям с различни зеленчуци, върви с тичвички и копър например.....

не мога да кажа нищо за възпалението обаче, не разбирам Confused

# 4
  • Мнения: 5 500
Не мога да разбера защо се пазите от булгура, след като на малки бебета за запек се дава овесена отвара.

# 5
  • Мнения: 6 243
и аз като Тането, откак открих булгура, го давам на момата. Доскоро й варях специално за нея със зеленчуци разни - чушка, спанак и пр. зелении. От началото на тоя месец вече й давам от нашето готвено - като не му слагам сол и гъбите ги пропускам. Аз го правя като ориз със зеленчуци, само че със зехтин, вместо с олио и става чудно.

На мен не ми се вярва да има връзка конюнктивита с булгура. Моята е имала два-три пъти конюнктивит, но никога след такова ядене. От онова магаре с мръсните обувки ви е!

# 6
  • София
  • Мнения: 4 412
А от къде купувате булгура? Аз видях в един арабски магазин различни видове, но не знам. В Халите дали има на щанда с варивата?

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Давам булгур. Яде и й плющят ушите. Има го в много магазини, не само в диетичните.

# 8
  • Мнения: 5 500
Има го по всички хранителни стоки, дори и кварталните.

Общи условия

Активация на акаунт