От 2 седмици запушен нос--помагаите

  • 12 340
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
Ве4е 2 седм. сина ми е сьс запушен нос и от време на време усещам задни секрети,няма хрема и др. симптоми.Преди това имахме леко 4ервено гьрло,но то мина,а носа направо незнам.Секретите са предимно сутрин,но задни в носогльтката не ги изкарва...Кажете слу4вало ли ви се е и какво се прави...Все из4аквам ходенето на лекар... newsm78        синьт ми е на 2,4год.

# 1
  • Мнения: 753
Аз бих постъпила първо с отиване на лекар...
после.. моята в тази ситуация, само запушен нос без никакви други симптоми веднага изписва Коларгол + Витамин Ц - коларгола го мрази не само детето, но и аз.
В тази ситуация аз бих започнала с поставяне на сварена лайка в нослето с капкомер - 4,5 пъти през деня с по 2 капвания, най-безобидното..
имам и сребърна вода, може да се комбинира с лайката.
2 седмици за мен са дълък период..??, но при всеки различно...Успех Hug

# 2
  • Мнения: 2 082
може и капки от прополис...

# 3
  • Мнения: 120
Благодаря ви

# 4
  • Мнения: 588
       Коларголовите капки сгъстяват секретите в носа, така че няма да помогнат във вашия случай. За отпушване на носа използвам спрей или крем "Нисита" или спрея с морска вода "Стеримар". Peace

# 5
  • Мнения: 455
И моята дъщеря е така вече седмица.Днес бяхме на лекар и той ни изписа Коларгол и витамин C.Но аз и направих и чай от лайка-подсладен,защото иначе не го пие.
Скорошно оздравяване!  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 1 951
Може да е синузит,Нашата лекарка препоръчва капки правени в аптека,На мен лично много ми поматат,Който иска мога да дам рецепта,И аз съм ЗА Коларгола,въпреки че суши гърлото,

# 7
  • Мнения: 120
Може да е синузит,Нашата лекарка препоръчва капки правени в аптека,На мен лично много ми поматат,Който иска мога да дам рецепта,И аз съм ЗА Коларгола,въпреки че суши гърлото,
  Много моля за рецептата Благодаря  bouquet

# 8
  • Мнения: 2 732
Олинт използвам за запушен нос

# 9
  • Мнения: 120
Олинт използвам за запушен нос
  това капки ли е

# 10
  • Мнения: 2 732
Олинт използвам за запушен нос
  това капки ли е
За пръскане в носа е - шишенце с пулверизатор

# 11
  • Мнения: 2 082
Олинт използвам за запушен нос
  това капки ли е
да,капки е-другото име е ксилометазолин.използвам ги в краен случай,ако детето не може да спи.отпушват носа,но не са за дълга употреба -не повече от 3-5 дни

# 12
  • Мнения: 3 410
Може да е синузит,Нашата лекарка препоръчва капки правени в аптека,На мен лично много ми поматат,Който иска мога да дам рецепта,И аз съм ЗА Коларгола,въпреки че суши гърлото,

Не обърквайте майчето, не може 2 годиушно дете да има синузит, след като още няма оформени синуси.
Имате избор между Стеримар, физиологичен разтвор, чай от лайка, ако можете да намерите спрей с алое и прополис, но не и Олинт или Ксилометазолин(само в краен случай). Капките само отбъбват лигавицата, а ако се използват продължително ще си докарате на детенцето една хубава атрофия на лигавицата. Моите деца често правеха задни хреми, наистина е много неприятно.Кураж и дано хремата ви се оправи.  bouquet

# 13
  • Мнения: 2 005
Предлагам ти по бабешки , което много помага Rolling Eyes Настърган лук , прецеден през марля . Колкото е количеството на сока от лука , толкова и преварена водичка прибавяш към него и така през два, три часа капваш по 2,3 капки в ноздричките  HugУспех  bouquet

# 14
  • Мнения: 2 211
Задължително промивка със Стеримар на 2 часа и след това с тампон за уши кремчето на Пашкулев - Календула. Промивката изчиства секретите, а мехлема успокоява възпалената лигавица. Не прекалявай с капките, за да не ти направи медикаментозен ринит.

Общи условия

Активация на акаунт