забелване на пишка, помощ!!!

  • 18 549
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
мили мами, днес за пореден път се опитах да забеля пишлето на моето момченце. от едната страна нещата са ок, но като дръпнах по надолу и се появиха едни млечно бели топчета. като мастни образования. на някой случвало ли се е??? пишката не е възпалена изобщо, само отдолу има тези бели топчета. помагайте със съвети, моля!!!

# 1
  • sf
  • Мнения: 10 142
на мен хирург от Пирогов ми каза , че не ми е работа да пипам там и аз нещо не пправя на тая пишка. ама много се раздвоявам като чета разни коментари

# 2
  • Мнения: 22
след това преживаване и аз вече съм на това мнение, по добре веднъж да го срежат, отколкото месеци мъки и лудост за майката

# 3
  • Мнения: 7 418
след това преживаване и аз вече съм на това мнение, по добре веднъж да го срежат, отколкото месеци мъки и лудост за майката

    да го обрежат ли?

# 4
  • Мнения: 1 207
Ами на моя син му я забелиха в 9 месец и това беше.Сега каза,че може да не я бутаме и седмици и нищо нямало да зарастне,но нали все пак трябва да я почистваш,но когато бяхме на море никой не му я е бутал и нищо и нямаше. Peace

# 5
  • Мнения: 307
... и се появиха едни млечно бели топчета. като мастни образования.

Спокойно, не е нищо страшно.  Hug

# 6
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
И аз не бях забелвала пишлето на сина. Притеснявах, се че май съм позакъсняла. Сега чета различни мнения и вече съм на друго мнение.

metsho, това си е мръсотия - може от памперса да са полепнали власинки. Спокойно! Измий я както друг път, но все пак я наблюдавай. За всеки случай!

# 7
  • Мнения: 179
а на колко месеца се забелва?

# 8
  • София
  • Мнения: 1 320
Аз забелвах от 15 ден след раждането му и до 1г. и 1м. не можах да я забеля. Оказа се, че самата ципа (или там каквото е) при него е по дебела и се наложи да го водя на фирург в Пирогов. След като му дръпна той кожата и забели, не искам да ти казвам какво излезна  Sick, при положение, че всяка вечер съм почиствала с физиогичен разтвор. Оказа се, че всъщност аз съм почиствала повърхностно, а това, което е под кожата (което аз не можах да забеля) е трупана мръсотия, което може да доведо до страшна инфекция и тогава болката е доста по-голяма, ако забелиш преди това. Мой съвет, ако си я забелила напълно да почистваш по честно, а ако не е напълно забелена, отиди на хирург. Мое мнение. Успех!  Peace

# 9
  • Мнения: 389
И на моето момче му се появяваха такива  бели нещица, но откакто хирургът му я забели цялата вече не му се събират такива мръсотийки. Беше на 9 месеца, когато ходихме да му я отворят (не знам точно как се нарича), сега я забелвам веднъж седмично и я мия.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 320
Да и при нас след намесата на хирурга спряха да се появяват, но аз от тога до сега, вече 10 месеца продължавам всяка вечер да забелвам и да я измивам с чиста вода.

# 11
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
И на моето момче му се появяваха такива  бели нещица, но откакто хирургът му я забели цялата вече не му се събират такива мръсотийки. Беше на 9 месеца, когато ходихме да му я отворят (не знам точно как се нарича), сега я забелвам веднъж седмично и я мия.

Мисля, че е абсолютно задължително забелването и измиването на пишлето всяка вечер!

# 12
  • Мнения: 179
и аз мисля да оида първо на хирург защотото ме е страх.

# 13
  • Мнения: 373
Мисля,че точно това е целта на забелването - най-вече да не се събират мрасотийки там. Тези бели топчета са точно това и трябва да се почистват. И моят син беше така.  

# 14
  • Мнения: 2 005
Моят съвет е да заведеш детето на уролог , той най-добре ще се справи с манипулацията Hug Моят син го заведохме на 7м. и до ден днешен нямаме проблеми Rolling Eyes Успех, мила  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт