Детето ми посинява от рев

  • 4 578
  • 9
  •   1
Отговори
Имам син на 1г.,който от няколко дена посинява щом заплаче.Започва да реве и в един момент не може да изреве и остава без въэдух.Ужасно е.Поема си въздух чак когато го наведа с главата надолу и започна да го щипя.Знам че това се получава при по-емоционални деца и когато са ядосани за нещо,но не знам как да престане това посиняване.Има ли други майки с подобен проблем,които могат да ми дадат съвет какво да правя?

# 1
  • Мнения: 2 567
Моята не посинява чак ,но още от малка като почне да плаче и се захласва та неможе да си поеме въздух. Това и до сега ме плаши и имаше период когато несмеех да и се скарам или недай си боже да я плесна, защото почваше да реве и да се задаша.
Незнам и до сега на какво се дължи, но това което правя е да я раздрусам силно. Поне при нас помага.

# 2
  • Мнения: 522
Ох, и Наско е същият чешит. Устните му посиняват, остава безвъздух и започва да се мята назад. Нищо не правя в подобен случайу само го гушвам бързо и се опитвам да го успокоя. Първият път обаче си изкарах акъла. #Shocked

# 3
  • Мнения: 18 542
Цитат на: гергана атанасова
Имам син на 1г.,който от няколко дена посинява щом заплаче.Започва да реве и в един момент не може да изреве и остава без въэдух.Ужасно е.Поема си въздух чак когато го наведа с главата надолу и започна да го щипя.Знам че това се получава при по-емоционални деца и когато са ядосани за нещо,но не знам как да престане това посиняване.Има ли други майки с подобен проблем,които могат да ми дадат съвет какво да правя?

Нищо не можеш да направиш май, освен когато се случи да реагираш по-бързо. Можеш да пробваш да му духнеш в лицето - действа.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 718
и моята Дияна имаше такъв период, захласвала ми се е даже и на улицата, аз обикновено духам в лицето. Този период отмина при нас, беше доста след като почна да ходи на ясла, искаше постоянно да я хося на ръце и аз като кажа "не може" и се почва един рев и т.н.
- духане в лицето, обръщане с главата на долу, може да има й други техники

# 5
  • Мнения: 2 792
Това захлсване го имаха и Димана и Момчил, ужасно е и може да те по бърка, мога да те успокоя, че в един период се израства, до колкото помня се дължи на несъвършенство на нервната система, получава се при силна емоция, ако детето се стресне или е превъзбудено.
 В такива случаи е най-добре да се държиш все едно нищо необикновено не се случва, слагаш детето да лежи по гръб на земята, духането в устата също помага, трябва да се даде възможност на въздуха да стигне до белите дробове. Димана е губила за секунди съзнание в така ситуация, като един път се стигна и до спонтанно напишкване, айде няма да те плаша повече Embarassed Най-важното е да запазваш самообладание в такива ситуации, защото ако детето забележи притеснението, спонтанно започва да манипулира родителите си и започва един малък ад.
 Не се притеснявай на детето нищо няма да му стане, все пак говори с педиатъра по въпроса, но наистина най-важното е да се държиш абсолютно спокойно, аз обикновено почвах весело да приказвам "Я виж това пиленце, я виж там какво става", всякакви такива безумности, но помагат!
 Успех!!!

# 6
  • Мнения: 193
И моята дъщеря на няколко пъти ми направи такъв рев. Просто не знаех какво да я правя и изпадах в ужас да не се разплаче отново и да не може да си вземе въздух. От форума научих този начин - духване в лицето. Помага!!!

# 7
Здравей, нямам време да се логна,(иначе съм Jali1) синът ми се захласаше стархотно навремето, духането наистина помага, но може и да засили емосиата и да диведе до повторно захласване веднага след първото. Преди 10г лекарка от Пирогов ме посъветва, когато детето се захласне, да го оставям само в стаята, особено когато детето е на 2г например и част от захласването е подсъзнателен начин да се наложи над родителя. Нямам идея, как съм имала кураж но го правх със сина си и наистина имаше ефект, просто продишваше веднага щом  види, че няма кой да стане свидетел на реването му. Но при малки бебета( като дъщеричката ми)  не знам дали е добре да я оставям и аз също я друсвам лекичко и за сега помага.

Да си спокоен  е най важното!Успех

# 8
  • Мнения: 166
Аз съм мама на близнаци и момченцето от 6 месеца до 2 години се захласваше първият път ни изкара акъла , направо ставаш на луд и лошото при нос  е че след това си гълташе езика  затова не трябва да се оставя само във стаята.,но откак е трагнал на детска градина не ни е правил тези номера.И трябва да похапва повечко бои и се оправя положението.

# 9
  • Мнения: 4 244
С сина ми имах подобен проблем точно на тая възраст
Винаги го грабвах с мен в банята и му плисвах шепа студена вода на лицето. Помага моментално. Действа като стрес който спира захласването и поема толкова много въдух че се изненадва от себе си че е ревал толкова
Освен че се засиняваше имаше и отвратителния навик да си блъска главата в каквото му попадне. Беше ужасно, но пак така с шепа студена вода се оправяхме
Реакцията след това е - мамо гушни ме, много съм изморен от рев!

Общи условия

Активация на акаунт