ЗАПЕК-помогнете!!!

  • 2 314
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
От 3 дни малкият има запек,ака само вечер и то като му бръкна със сапунче в дупето.Знам че не трябва,защото ще се научи да ака по този начин,преварявах овесени ядки но не помогна,вие какво ще ме посъветвате,много се мъчи горкичкия-надува се пръцка ръмжи но не се получава освен със сапунче Sick.Какво да правя кажете Sad

# 1
  • Мнения: 1 897
С какво мляко го храниш?
/Предполагам,че не го кърмиш,защото иначе не би трябвало да имате такъв проблем./
Възможно е да се запича от млякото или от капките срещу колики/ако му даваш такива/.

# 2
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
На нас преди седмица ни изписаха хомеопатични капки Ентерокинд,защото нито дуфалак,нито чая на Блевит Л ни помогна.

# 3
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Сега видях,че синът ти е много малък.Посъветвай се с лекар.Успех! Hug

# 4
  • Мнения: 222
На вашата възраст не трябва да му даваш  вода от овесени ядки.И ние бяхме като вес,даже и с дни не ходеше,но бяхме на АМ.Сменихме млякото и всичко се оправи.Ако не е на кърма опитай да му смениш млякото.

# 5
  • Мнения: 353
И ни бяхме така когато бебо беше на дни. Това е от кърмата ако ти ядеш неподходящи и спичащи храни се отразява и на него. Аз му давах чай на Блевит с киви и му помогна много бързо препоръча ми го педиатърката.

# 6
  • Мнения: 179
и аз мисля че е от млякото пробваи да го смениш също може да стане като му пъхнеш термуметъра в дупето.

# 7
  • Мнения: 145
мамче,ние бяхме със същия проблем и в продължение на едим месец акахме само с термометър,но една жена ми каза да пробвам със зехтин(преварен)сутрин преди ядене по около 5 до 10 капки или една много малка кафена лъжичка.И О! Чудо подейства,вечерта се изходи сам самичък.Успех

# 8
  • Мнения: 179
успех дано сме ти помогнали

# 9
Мерси на всички,ще опитам с зехтина- ruslana имаш предвид от преварен на водна баня нали?И колко пъти се дава зехтина еднократно ли?Може ли обикновенно олио? А относно храненето сме на кърма и дохранване с NAN1 ще опитам със зехтина и ако не подеиства ще сменя АМ,но тои е на него от болницата и за малко го смених с FRISOLAK сега е пак на NAN1 newsm78

Последна редакция: пт, 07 сеп 2007, 15:07 от mama dany

# 10
  • Мнения: 4 111
Имаше скоро тема за зехтина. Намерих я http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=219615.0;all ; става дума за зехтина против колики, но поне ще разбереш как се дава.
Не давай отвара от овесени ядки! Нан 1 запича повечето бебета, имахме същия проблем, сменихме млякото.

# 11
  • Мнения: 204
Мерси на всички,ще опитам с зехтина- ruslana имаш предвид от преварен на водна баня нали?И колко пъти се дава зехтина еднократно ли?Може ли обикновенно олио? А относно храненето сме на кърма и дохранване с NAN1 ще опитам със зехтина и ако не подеиства ще сменя АМ,но тои е на него от болницата и за малко го смених с FRISOLAK сега е пак на NAN1 newsm78

Щом си и на кърма хапвай ти разхлабващи храни - сини сливи, праскови, овесени ядки.

# 12
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Ако пие водичка му дай малко топла водичка преди хранене - на моя бебо много му помагаше  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 300
Пробвай със масаж на коремчето по посока на часовниковата стрелка няколко пъти дневно!

# 14
  • Мнения: 4 451
НАН запича наистина. Разреших си проблема едва, когато преминахме на Нутрилон.
Това със зехтина е много ефикасно. Овесена вода не давай, че съдържа глутен, много ти е малко бебчето, да не му докараш някоя алергия.

# 15
  • Мнения: 490
Нищо не ни помагаше, даже и като бяхме на кърма, включително смяната на АМ/най-добре от Нутрилон/и масажа...Та как процедирах - докато е малко бебето с термометър, а по-късно работата ставаше само с мушкато. Всичко приключи, когато го захраних  и започнахме детската кухня. Сега нямаме никакви проблеми и дори ползваме гърне.
Успех! Peace

# 16
  • Мнения: 2 039
Детето най-вероятно няма запек, просто някои малки бебета акат веднъж на няколко дни и това е савсем нормално(особено при кърмените). Тези практики с нахлуване на предмети в крехките анални части на бебето са си чист садизъм според мен. По-добре да му дадеш Дуфалак на детето, ако толкова те притеснява неакането  Peace Моят син акаше веднъж на 5-6 дни  Simple Smile   bouquet

# 17
  • Мнения: 720
И аз не съм съвсем убедена в това, че е необходимо да се използват термометри, мушката или каквото и да е. В книгата на Д-р Спок пише, че не е важно колко пъти се изхожда бебето, а с каква консистенция са изпражненията. Особено на кърмените, защото по-голямата част от кърмата се усвоява от организма на бебо и за изхвърляне не остава много. Но все пак се консултираи с педиатъра си.

# 18
  • Мнения: 1 924
И аз не съм съвсем убедена в това, че е необходимо да се използват термометри, мушката или каквото и да е. В книгата на Д-р Спок пише, че не е важно колко пъти се изхожда бебето, а с каква консистенция са изпражненията. Особено на кърмените, защото по-голямата част от кърмата се усвоява от организма на бебо и за изхвърляне не остава много. Но все пак се консултираи с педиатъра си.
Много често се случва изхождането през по-дълги периоди прибързано да се окачествява като "запек" Grinning
За запек може да се говори , ако има наличие на твърди акита.Рядкото изхождане само по себе си изобщо не е признак.Аз също не подкрепям разните интервенции-струва ми се излишно и ненужно.Пръцкането и ръмженето може да са от коликите.
Все пак, ако много се притесняваш-чрез кърменето можеш да му помогнеш-хранейки се с разхлабващи храни.А за успокоение се консултирай и с педиатъра-не действай на своя глава Grinning

# 19
  • Мнения: 2 082
ако акото не е твърдо-не е запек...

# 20
  • Мнения: 2 211
Най - вероятно причината е млякото с което дохранваш. Мисля че Блевит имат мляко за запечени бебета. Не давай овесена вода и каквито и да било илачи. Идеята за масаж на коремчето е добра.

# 21
  • Мнения: 1 367
Фризолака също запича. Ако даваш капки за колики Саб симплекс-те запичат ужасно!Ние се спасяваме с Фризовом-това е АМ за бебета с повръщане,но и помага на перисталтиката,понеже съдържа рожкови или нещо такова беше.Чувала съм,че няма опасност да привикне да ака с термометър,ако се използва доста време.Моя позната така изакваше детето си цял месец и после нямаше проблеми,но знае ли човек.....Както са ти казали другите майчета,щом кърмиш,хапвай разхлабващи храни.Успех!

# 22
  • Мнения: 814
 И ние бяхме с адски запек, но минахме на Фризовом и се оправихме. Сега си акаме на почти всяко хранене. Пробвай, мисля че ще ви помогне(поне на нас много ни помогна) Peace

# 23
  • Мнения: 983
При мен едната имаше запек, а другата много повръщаше. Преминахме на Фризовом и решихме и двата проблема.
А веднъж майка ми направи клизма на едната, вместо на другата Embarassed и се чудехме защо не ще да ака.

# 24
  • Мнения: 2 677
Овесените ядки съдържат глутен! Абсолютно противопоказни са при толкова малко бебе. Термометър, сапун, мушкато - също! Газовете, за които говориш, най-вероятно са, защото го мъчат колики. На сина ми му помагаше много Еспумизан. Масаж на коремчето може.
Твърде често обаче всички слагаме прибързаното заключение, че децата имат запек. За запек може да се говори след 48 часа.

# 25
  • Мнения: 1 367
При мен едната имаше запек, а другата много повръщаше. Преминахме на Фризовом и решихме и двата проблема.
А веднъж майка ми направи клизма на едната, вместо на другата Embarassed и се чудехме защо не ще да ака.

Не се изчервявай,предполагам каква лудница е с близначета.Често съм си мислела,че аз с едно понякога трудно се оправям,пък с две.... #Crazy

# 26
  • София
  • Мнения: 4 899
Ако става въпрос за колики - моят се мъчеше много от тях, педи каза да давам 20 мин. преди хранене малко чай от копър на Hipp - на нас ни помага

# 27
  • Мнения: 406
COLIC BABY    bouquet

# 28
  • Мнения: 566
този запек беше ГОООООЛЯМ проблем!!! от него и коликите не усетих даже.
ама мн сте малки за каквото и да е било.
иначе аз реших проблемът със смяната на млякото - от НАН на НУтрилон

# 29
  • Мнения: 766
И ние бяхме с този проблем  ooooh!
Но при нас се дължеше на Саб Симплекса  Tired Давах и чай на Блевит с киви и сини сливи - помага  Peace
Иначе не успях да се преборя със себе си и да пробвам с термометър или сапунче  Embarassed нещо грубо ми се струва  Rolling Eyes

# 30
  • Мнения: 2 336
Здравей, и ние имахме този проблем-отървахме се от него като започнахме да пием Лактулоза и поради тази причина се принудих по-рано да започна соковете и пюретата.Определено помага и детето не се мъчи Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 4 899

иначе аз реших проблемът със смяната на млякото - от НАН на НУтрилон


При нас - абсолютно същото!!! С Нутрилон-Комфорт 1 (Омнео) за два дена се оправи!

# 32
  • София
  • Мнения: 430
И аз ще помоля за съвет. Ние сме на Милумил от месец, акаше си добре, доста често. От седмица започна малко по-рядко да ака, а последните 2 дни изобщо не се е изхождал. Сега му сложих термометър в дупето, изходи съвсем малко и то горе долу твърда консистенция. От 3 дни се опитвам да махна нощното хранене и през нощта давам само чай от копър на хип, има ли вероятност това да е причина ? Макар той да е именно за храносмилане.. Капки за колики давам лефакс. Какво ще ме посъветвате. Не ми се ще да сменям млякото.

# 33
  • Мнения: 5 362
И аз ще те посъветвам да забравиш за овесените ядки и термометъра.
Смени АМ мляко,а и щом кърмиш,яж ти някакви рахлабващи храни.

# 34
  • Мнения: 2 336
И аз ще те посъветвам да забравиш за овесените ядки и термометъра.
Смени АМ мляко,а и щом кърмиш,яж ти някакви рахлабващи храни.


 Peace напълно съм съгласна и подкрепям становището на Ted_Ka



# 35
  • Мнения: 3 069
Малки сте за вода от овесени ядки.
На нас не ни помогнаха никакви капки и медикаменти а чайчето на ХИПП с копър.То е против колики но помага и за редовно изхождане.

Общи условия

Активация на акаунт