Нелечим ли е рака?

  • 7 534
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 951
И аз мисля,че е нелечим в по напреднали фази,в по късен етап на откриване.А има й хора,при които се връща ,макар и след доста време.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 840
В заглавието липсва пълният член.

Някои фази и форми на ракови заболявания могат да се овладеят. И при по-напреднали форми не е невъзможно човек да "спечели" години пълноценен живот.

По-горният цитат за лука (а докато пиша- и смешка- "да яде кисело мляко" се появила Joy)  би бил смешен, ако не ставаше обаче въпрос за една от болестите, от които измира най-много народ.

Ракът не възниква от "дълбоко негодувание", сори. Псевдо-спиртуалните дрънканици могат да са безвредно пласебо, но може и да са вредни, ако болният се осланя само на тях, а не на медицината. Да, разбира се, че положителното мислене помага, бла-бла, това и баба го знае. Но то няма да те излекува от болестите, за които става въпрос.

И аз това казвам, ама....човек трябва да види как умира жена  от рак на гърдата/напълно лечим в стадия, в който е бил открит/, която се е оставила да бъде "лекувана" с медитативни техники и някакви мазила от невен, за да разбере, че подобна пропаганда трябва да се преследва от закона.

До последния момент, когато си отиваше, тя вярваше, че лекарите ще я уморят, гърдата й гноеше, плътта й се разлагаше, тя халюцинираше и повтаряше, че Не е болна от рак.Тоест, вярваше.Съзнанието й го хранеше с лук и квото там....ама си отиде.

Хич не ми е смешна тая тема.

Въпреки наистина развеселяващите елементи с антибиотиците и киселото мляко.

# 17
  • Мнения: 135
Цитат на: КЛОНКА
Хич не ми е смешна тая тема.

Въпреки наистина развеселяващите елементи с антибиотиците и киселото мляко.

не е смешна, ама по други причини!
Беинса Дуно(Петър Дънов) е излекувал хора, оставени от докторите, имал е медицинско образование и духовно зрение. Покажете ми доктор който в наше време има такива параметри. Не случайно и цар Борис се е слушвал в негови съвети.
Аз пък съм виждал жена претърпяла "лечение" със съвременни "научни" методи.
Прекрасен човек, който си замина...
Ако не ви харесва темата не я четете. Съмнението и материализма за някои също може да са причина за болести!

# 18
  • София
  • Мнения: 2 840

Аз пък съм виждал жена претърпяла "лечение" със съвременни "научни" методи.
Прекрасен човек, който си замина...


Естествено, че има и такива случаи, никак не са малко.
Но единственият абсолютно сигурен начин да умреш от рак, е ако не го лекуваш с традиционните методи.

Всякакви допълнителни техники като съпътстваща терапия - включая кисело мляко, мантри за утвърждаване на положителна нагласа, са добре дошли.
Но да си болен от рак и да ядеш кисело мляко с мисълта, че си добре, без да се подложиш на лечение, си е чисто самоубийство.

А това как да го разбирам?!
[quote author=Deepinside link=topic=221329.msg4903437#msg4903437 . Съмнението и материализма за някои също може да са причина за болести!
[/quote]

Да вярвам във всичко, дето ми се поднася като чиста истина и да отрека идеята за материята, за не се "разболея" ли???!!!

# 19
  • Мнения: X
 ooooh!Дано не заблудите някой отчаян,с тази тема!
Пък да вземе да спре лекарствата и  да си самовнушава,че ще се излекува без тях.
Вие изобщо мислите ли за тези страдалници,какво може да им причините с подобни глупости?
Някой вече се самозабравиха в този форум ooooh!
Цитат
Ако не ви харесва темата не я четете
Ще се възползвам от съвета ти,заради моето емоционално равновесие.Не ми се вдига адреналина, точно сега Tired

# 20
  • Мнения: 135
Цитат на: КЛОНКА

Да вярвам във всичко, дето ми се поднася като чиста истина и да отрека идеята за материята, за не се "разболея" ли???!!!

Мисля че нито аз, нито автора на темата целят да ви заставят да вярвате и да се отречете от материята. Има обаче и духовни методи на лечение, които може да са полезни на много хора.
Има сили и потенциални възможности в човека, за които много хора не са запознати. Трабва ли да ви дразни това? Примерно ако един китаец практикувал цугун (китайска енергийна йога) може да излъчва енергия на разтояние и след това на пациента да правят операция без упойка, защо да не са възможни и ..много други неща? Естествено че лекари могат да се почувстват конкурирани (едва ли не че им вземат хляба) ама не е ли по важно хората да са здрави, отколкото лекарите да имат пациенти? Във фармацефтичната индустрия се въртят МИЛИАРДИ, и собственици на такива фабрики надали са във възторг от хора които не боледуват или които знаят как да правят профилактика, живеейки природосъобразно... На коя страна сте вие?

# 21
  • Мнения: 135
ooooh!Дано не заблудите някой отчаян,с тази тема!
Пък да вземе да спре лекарствата и  да си самовнушава,че ще се излекува без тях.
Вие изобщо мислите ли за тези страдалници,какво може да им причините с подобни глупости?
Някой вече се самозабравиха в този форум ooooh!
Цитат
Ако не ви харесва темата не я четете
Ще се възползвам от съвета ти,заради моето емоционално равновесие.Не ми се вдига адреналина, точно сега Tired

"Всеки се ражда човек,но не всеки остава такъв до края!" ...

# 22
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Алиса

Цитат
===може и да са вредни, ако болният се осланя само на тях, а не на медицината.

  - За 20 години "осланяне на медицината" - новите случаи на раково-болни се е удвоил.

 После цитирам Луиз Хей, като много интересен случай, но без никаква идея за Монополизиране.
 Монопола и технните защитници търсете другаде и лесно ще ги разпознаете по безпардонната им борба за опазване на Монопола!   Sick

# 23
  • Мнения: 455
Аз се преборих с рака преди 3 години благодарение на навременното му откриване и оперативна намеса на един добър лекар!
Да е жив и здрав да помага и на други хора!
Що се отнася до лечение чрез позитивно мислене или нещо такова,това само може да успокои човек и да му даде надежда!

# 24
  • Мнения: 3 506
Но единственият абсолютно сигурен начин да умреш от рак, е ако не го лекуваш с традиционните методи.

Първо, това къде го прочете ми е много интересно? Ако има някаква официална статистика от независима институция, сложи я да я видим всички, моля те.

И второ, защо си мислиш, че имаш право да съдиш хората за избора, който правят, при положение, че нищо не е сигурно - нито в традиционната медицина, нито в нетрадиционната?

# 25
  • София
  • Мнения: 2 840
Но единственият абсолютно сигурен начин да умреш от рак, е ако не го лекуваш с традиционните методи.

Първо, това къде го прочете ми е много интересно? Ако има някаква официална статистика от независима институция, сложи я да я видим всички, моля те.

И второ, защо си мислиш, че имаш право да съдиш хората за избора, който правят, при положение, че нищо не е сигурно - нито в традиционната медицина, нито в нетрадиционната?

Каква е тая независима институция?!
Никого не съдя за избора му.
Ако искаш да срещнеш Бързия влак с гърди - това си е твой избор.

# 26
  • Мнения: 135
Цитат на: КЛОНКА
Ако искаш да срещнеш Бързия влак с гърди - това си е твой избор.


каква е гаранцията че третирането на ракови заболявания от официалната медицина е правилно, знаят ли те причините и как да ги премахнат?А ако раковото образувание е просто последствие, което, ако се махне причината, може само да изчезне?

Последна редакция: сб, 08 сеп 2007, 21:27 от Deepinside

# 27
  • София
  • Мнения: 2 840
Цитат на: КЛОНКА
Ако искаш да срещнеш Бързия влак с гърди - това си е твой избор.


каква е гаранцията че третирането на ракови заболявания от официалната медицина е правилно, знаят ли те причините и как да ги премахнат?А ако раковото образование е просто последствие, което, ако се махне причината, може само да изчезне?

Какво е това раково образование, само да ме светнеш, че по тоя въпрос съм съвсем невежа.
И в кой университет се получава?
Пък после може и да продължим дискусията.

# 28
  • Мнения: 135
Цитат на: КЛОНКА
Ако искаш да срещнеш Бързия влак с гърди - това си е твой избор.


каква е гаранцията че третирането на ракови заболявания от официалната медицина е правилно, знаят ли те причините и как да ги премахнат?А ако раковото образование е просто последствие, което, ако се махне причината, може само да изчезне?

Какво е това раково образование, само да ме светнеш, че по тоя въпрос съм съвсем невежа.
И в кой университет се получава?
Пък после може и да продължим дискусията.

мноого смешно , without doubt  Crossing Arms

# 29
  • Мнения: 135
Цитат на: КЛОНКА
Пък после може и да продължим дискусията.

не ми отговорихте на въпросите!

Цитат
каква е гаранцията че третирането на ракови заболявания от официалната медицина е правилно, знаят ли те причините и как да ги премахнат?А ако раковото образувание е просто последствие, което, ако се махне причината, може само да изчезне?

или каквото и да става ама да е със официална медицина , е не с това което не вярваш. Ами ако трябва да научите нещо ново? което да ви помогне в живота, дори извън контекста на темата, или е "мисия невъзможна" ?

Общи условия

Активация на акаунт