Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 224 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 33 отговора

London, baby

Вълнените пуловери и блузи как ги съхранявате през лятото? Нафталин, пакетчета с лавандула или нещо друго използвате? На моите им слагам нафталин, но миризмата е ужасна, и само хамалогия .. праните дрехи пак трябва да се изперат. Бих искала за следващата зима някакъв по разумен вариант да избера. А вие?
Цитирай

ние май нямаме вълнени пуловери  Embarassed
и все пак след като извадя зимните дрехи от гардероба,веднага в пералната  Peace не ми е комфортно да ги облека неизпрани...нищо че са били в пликове!!!
Цитирай

London, baby

Аз прани ги слагам в торби и с нафталин, но не искам вече да им слагам тази смрад  Sick
Цитирай

София

Срещу молците не слагам нафталин  - на практика няма отмирисване. В магазините за препарати се продават ароматизирани алтернативи - висят на конец и ги провесвам по закачалките в гардероба. И аз пера зимните дрехи. Хамалогия е, ама няма как.
Цитирай

Нищо не им слагам, но това е защото до сега не съм имала проблеми с молци и пр. Скоро ще ги вадя от гардеробите, ще ги изпера и ще ги сложа на местата на летните дрехи... с огромно съжаление  Tired
Цитирай

вече в собствен дом

Нищо не им слагам. Изпрани ги пребирам в определени шкафове и , когато  им дойде времето ги вадя, пера ги и това е. Нафталин въобще не мисля, че е добър вариант. После не могат да се измиришат от него.
Цитирай

London, baby

Благодаря на всички за отговорите!!!  Hug
Цитирай

Мразя вълнени дрехи, много ми бодът, много са тежки= следователно Не нося и не съхранявам.
Цитирай

weiter, weiter, ... weiterstadt

слагам в гардероба торбички с лавандула или с орехова шума.
ореховата шума не мирише, но молците бягат - незнам защо.
Цитирай

Варна

Абсолютно нищо не съм им слагала - седят си на един рафт в шкафа, даже не са и в торби. Не е имало проблеми досега - най-много да ги изпера за освежаване преди да ги подносим.
Цитирай

Пловдив

Между зимните пуловери и блузи поставям сапуни/разопаковани/, в джобовете на якета и сака също. Така правя от доста години и досега не съм имала проблеми с молците.
    За ефекта от орехова шума съм чувала, но все още не съм го пробвала.
Цитирай

у дома

Аз също слагам разопаковани сапуни, така хем пазят от милци, хем целия гардероб ухае на чисто. Peace
Имам и от тези, за коiто спомена tety -на конец, а също така слагам и кестени.
Цитирай

Толбухин

Аз ползвам това
Цитирай

София

Отървах се от всякакъв вид вълнени плетива /много ми боцкат и ме засърбява кожата/, виждам, че и децата ми не понасят много естествена вълна, мъжът ми също - замених с полар. Но, преди, докато имах вълнени дрехи, ги съхранявах с едни таблетки на Райд срещу молци - миришат приятно /има няколко вида/ и са доста ефективни. Нафталинът наистина е ужасяващ.
Цитирай

Аз не ползвам нищо за вълнените неща(то и нямам много от тях), но съм виждала при майка ми някакви бели хапчета, които не миришат по никакъв начин, но не помня как се казват newsm78
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 33 отговора