Нормално раждане

  • 7 471
  • 164
  •   1
Отговори
# 75
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 На магарето те качват,когато дойдат напъните-а от този момент до раждането са десетина минути.Преди това си на обикновенно легло,накараха ме да лежа само половин час за да направят запис на тоновете,през това време аз няколко пъти измърморих,че искам да стана и ми разрешиха/ това с каката,малкото искаха да го наблюдават заради предлежанието му/.Разхождах си се по коридора без никакви проблеми. Peace

# 76
  • Мнения: 47 973
д-р Богословова от шейново е привърженик на нормалното раждане, но процедурата там вече изисква да си на леглото и да се слушат тоновете на бебето(казвам вече, защото преди 6 години не беше така) и не може да се разхождаш след като си в родилна зала

# 77
  • Мнения: 649
Аз раждах в Шейново - нормално раждане. Вярно, сложиха ми системи, но... там май винеги слагат. Бях много доволна. Самото раждане продължи 2 часа, като всичко можеше да мине и за по-кратко, но... имах марко проблем.
През цялата ми бременност всеки, който разбереше, че чакам близнаци, ми казваше, че няма начин-ще ме режат. Изпитвах ужас от това. Отидох в болницата с 5см разкритие, видяха на видеозона, че единия е седалищно. Попитаха ме как искам да раждам, казах нормално, но ако се наложи (дойде акушерка да види и каза да изчакаме)... Добре, че не се наложи - малкия в последния момент се обърна Party.
Имах шевове, като за тях ме приспаха, защото преди това не бях спала 3 денонощия.
Доволна съм от Шейново!

# 78
  • Мнения: 593
Е, аз съм от трудно родилите и може би повече няма да се реша да раждам нормално, още повече без упойка.

# 79
  • Мнения: 169
Родих нормално в Майчин дом. Като отидох малко ги ощашках всички, защото рядко се било случвало първескиня да откаже каквито и да било упойки, системи и други интервенции, не подписах и информираното съгласие. Бях с 5 см разкритие, не ми бяха изтекли водите, и както те казаха всичко при мен изглеждаше като по учебник - идеално разположение на бебето, тонове, нормален таз и т.н. Проблемът дойде от това, че те страшно настояваха някак си да забързат нещата със система. Аз твърдо отказвах, исках си естествено раждане. А те пък нещо се обидиха даже, тогава дойде един по-главен лекар и нещо ме стресна, че трябвало вече да се спука мехура, че бебето ако тръгнело да излиза щяло да се задуши, нещо от този род. И общо взето без много да ме чака да решавам го спука. (а гледам някои майки преди мен пишат, че са им го спукали при доста по-голямо рзкритие). Това ускори нещата, контракциите станаха по-болезнени и за около 4 часа се стигна до пълно разкритие. Накрая в последния момент се наложи епизотомия, гадничко, най-вече зашото доста ти скапва следродилния период, когато и без това имаш много задачи покрай бебето. И досега няма мноо добри спомени от първия месец след раждането Sad

- изводът ми беше - че ако просто бяха оставили нещата на естествения им процес, без да ускоряват раждането, може би нямаше да се стигне до епизотомията, все пак бебо беше 3 кг, което не е чак толкова много. И други майки са го отбелязали преди мен, че лекарите нямат желание да те чакат часове наред, особено ако си без предварителна уговорка ( не че и уговорката е гаранция, че ще те чакат). И общо взето тези неща са ми болката сега, че на лекарите им е по-лесно да ускоряват нещата, което евентуално води до повече шевове после. Понеже ми предстои второ раждане догодина и ще видим как и къде ще стане ... Може би ще отида в по-последния момент, за да не могат много да се месят, знам ли  Peace

# 80
  • Мнения: 2 891
Раждах нормално. С никой не се уговарям и никому не плащам, без фактура или касов бон. Казах. Хау  Mr. Green

# 81
  • Мнения: 268
Родих нормално, въпреки диагнозата "тесен таз" и желанието на лекарите да ме срежат за по-лесно Crazy. Родих само за три часа. Е, вярно, че имах няколко шева, които после ме боляха при сядане, но и сега да ме питат, пак бих избрала нормално раждане. В болницата се нагледах на всякакви усложнения при секцио Tired

# 82
  • Мнения: 4 513
Раждах и двете си деца нормално (2006 и 2007 г.) И двата пъти без упойка, без обезболяващи, само със система окситоцин. Не бих казала, че е боляло кой знае колко. Търпях. След второто раждане се възстанових изключително бързо, без смрадлика, без бивацин и разни такива. Раждай си нормално и не се страхувай! Хубаво и здраво бебе ти желая! Peace

# 83
  • Мнения: 179
и аз много се колибая как да родя да си призная много ме е страх от болката.

# 84
  • София
  • Мнения: 4 899
Аз раждах секцио и мога да кажа, че нищо страшно няма. След 24 часа си на крака, а вкъщи - от шестия ден след операцията се грижа пълноценно за бебчо и си върша домакинската работа без усилие. Лесно раждане няма, независимо от начина - и едното и другото си имат предимства и минуси, но аз не можех да си представя да се наложи форцепс за бебето или епизиотомия и вътрешни шевове за мен и после дни наред да не мога да си седна на д..-то и да правя промивки всеки ден и т.н. А никой не може да ми гарантира, че при едно нормално раждане няма да се наложи да направят някоя от тези интервенции. На мен не ми се поемаше риска. При секциото сценарият е ясен, рискът също. Но задължително трябва да случиш на добър лекар И анестезиолог. Иначе страшно няма. Аз не съжалявам, че избрах да родя така!

# 85
  • Мнения: 3 611
Аz раждах нормално
Ама абсолютно нормално.
Още от дира едно майче беше раzкаzало, че Господ е направил раждането сьвьршено, zащото дори и между силните и болеzнени контракции има една малка пауzа от 30 сек. до минута. Тогава тялото на родилката си почива (аz дори zаспивах zа теzи няколко секунди, толкова бях уморена)...
...а при ускорено раждане (ех, че zабравих думата) т.е. като те включат на системи, болките са абсолютни и постоянни...
е да, раждаш една идея по_ бьрzо, ама всьщност струва ли си? Че то тялото иzнемогва от таzи постоянна болка.
Опитаха се да ми поставят епидурална, но не успяха да ми zабодат иглата (такава болка не бях иzпитвала преz живота си, раждането ми направо ми се стори песен, сравнение с болката при опита да ми поставят епидурална, все едно иzгарях... ббрбрб, не искам и да си спомням)...
... Каzах, че ще раждам натурално и да ме оставят намира. Да, оставиха ме и всичко стана от самосебе си. Вярно, че поотне малко повече време... има няма 23 часа и нещо раждах.
Но пьк zа сметка на това преz цялото време се опитвах да родя с крьстосани крака  Crazy
100 % още ме помнят  Mr. Green

# 86
  • Мнения: 3 069
Двамата си големи сина ги раждах нормално.
Преди 22 години нямаше епидурални упойки Grinning, съвсем натурални нормални раждания.
С големия болките бяха поносими и се разминах с няколко шева.
С втория обаче....след повече от 29 часа контракции започнали направо на 5 минути и все повече зачестяващи, оказа в процеса на раждането, че е седалищно....най-големия кощмар в живота ми.Тъкмо бяха приключили с подготовката на залата за секцио и започнаха напъните.Роди се нормално, но и двамата няхме много зле.
С третия ми син беше секцио по мед. показатели.Бях на 39 години, сърдечни проблеми, високо кръвно и още куп кръвни проблеми.
Секциото е приказка ако го сравня с второто ми раждане!

# 87
  • Мнения: 1 632
Раждах и двете си деца нормално (2006 и 2007 г.) И двата пъти без упойка, без обезболяващи, само със система окситоцин. Не бих казала, че е боляло кой знае колко. Търпях. След второто раждане се възстанових изключително бързо, без смрадлика, без бивацин и разни такива. Раждай си нормално и не се страхувай! Хубаво и здраво бебе ти желая! Peace
Peace
Аz раждах нормално
Ама абсолютно нормално.
Още от дира едно майче беше раzкаzало, че Господ е направил раждането сьвьршено, zащото дори и между силните и болеzнени контракции има една малка пауzа от 30 сек. до минута. Тогава тялото на родилката си почива (аz дори zаспивах zа теzи няколко секунди, толкова бях уморена)...
...а при ускорено раждане (ех, че zабравих думата) т.е. като те включат на системи, болките са абсолютни и постоянни...
е да, раждаш една идея по_ бьрzо, ама всьщност струва ли си? Че то тялото иzнемогва от таzи постоянна болка.
Опитаха се да ми поставят епидурална, но не успяха да ми zабодат иглата (такава болка не бях иzпитвала преz живота си, раждането ми направо ми се стори песен, сравнение с болката при опита да ми поставят епидурална, все едно иzгарях... ббрбрб, не искам и да си спомням)...
... Каzах, че ще раждам натурално и да ме оставят намира. Да, оставиха ме и всичко стана от самосебе си. Вярно, че поотне малко повече време... има няма 23 часа и нещо раждах.
Но пьк zа сметка на това преz цялото време се опитвах да родя с крьстосани крака  Crazy
100 % още ме помнят  Mr. Green
ти ме разби Laughing

# 88
  • Мнения: 3 611
...Но пьк zа сметка на това преz цялото време се опитвах да родя с крьстосани крака  Crazy
100 % още ме помнят  Mr. Green
ти ме разби Laughing

Не се смей, zнайш ли колко е трудно, направо невьzможно...  Mr. Green

# 89
  • Мнения: 1 632
...Но пьк zа сметка на това преz цялото време се опитвах да родя с крьстосани крака  Crazy
100 % още ме помнят  Mr. Green
ти ме разби Laughing

Не се смей, zнайш ли колко е трудно, направо невьzможно...  Mr. Green
Това твоето си е направо девственно раждане.

Общи условия

Активация на акаунт