Нормално раждане

  • 7 367
  • 164
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 170
Чета и слушам как все повече жени не раждат нормално,а оперативно,малко от тях споделят,че е поради медицински показател. Доколкото разбирам, това се е превърнало в доходен бизнес - уговаряш доктор,дата,плащаш си и раз-два,малко шев и кройка и се радваш на новородено...
 На мен това ми звучи доста страшно  Cry
Първият път раждах без уговорка,изчакаха ме да направя пълно разкритие без системи,можех да се разхождам до последно из родилно отделение,оставиха сам да се пукне мехура и да си изтекат водите,нямах шевове и разкъсвания,всичко беше един естествен процес. Сега като наближава новото ми раждане ми се иска всичко да се повтори,но разбирам,че почти никой не се заема с такова раждане. Препоръчва се секцио,епидурална,система за по-бързо разкритие...Плаши ме всичко това! Чета и какви последици има след някои от тези намеси,а си спомням как 1 час след раждането бягах из коридорите на болницата...
 Има ли някой да е раждал нормално? Споделете! Къде,кога...

# 1
  • Мнения: 524
Родих нормално - 2001 година и 2005 година, дори не съм и помисляла за цезарово сечение, това е модата сред манекенките и съответно жени с възможности им подражават (не говоря за тези на които се налага), обикновено си избират дата, когато започнат 7 месец, за да запазят фигурата си, защото както знаем в деветият месец се трупат най-много килца. Други го правят в 9 месец, не мога да разбера защо, страхуват се от раждането и т.н.

# 2
  • Мнения: 2 849
Две раждания имам и двете нормално ,като на второто исках упойка .Стискам палци да си родиш пак нормално ,няма по-добър вариант според мен .Точно както казваш на втория час си се разхождах сама спокойно .Второто раждане ми мина много по-бързо и по-леко и по уверено ,мисля ,че упойката много ми помогна Това не значи ,че по средата на първото раждане не се молих за операция  hahahaпусти страх .

# 3
  • Мнения: 417
Аз родих нормално,но живот и здраве за второто дете няма да се излъжа да раждам така.Беше някакъв ад,няма сега да разказвам,защото само като си помисля изпадам в ужас.Ти си родила без никакви проблеми и за това ти е чудно защо жените искат секцио пожелание.Ако беше на моето място нямаше да мислиш така.Успех и ти пожелавам още по леко раждане! Peace

# 4
  • Мнения: 222
И двете раждания (2000г. и 2006г) бяха нормални.Спомням си как първият път ме беше много страх и исках секцио.Тогава още като че ли не беше навлязло още така оперативното.Но имаме наш много близък приятел хирург,които до последно ме разубеждаваше,колко последствия има от едно секцио.Това все пак си е операция и "разхермитизиране"-негова дума,на организма.Радвам се,че го послушах.Родих много лесно и бързо(Колкото може да се каже лесно-все пак си е раждане),на 2ч.вече бях станала и бях забравила болката(имах малко вътрешни и външни шевове).Втория път бях убедена пак да раждам нормално.Имах малко усложниния и докторите се колебаеха за секцио,но се радвам,че всичко мина ок.Не съм противник на секциото,когато се налаго,но смятам,че природата е "измислила" най-подходящия начин за майката и детето.Възтановяването е в пъти по-бързо.Пожелавам ти безпроблемнно нормално раждане.

# 5
  • Мнения: 1 672
аз родих нормално през май 2007 в Сливен и всичко мина съвсем нормално


# 6
  • София
  • Мнения: 622
Аз съм раждала нормално в Окръжна болница. Бях с епидурална упойка и системи за бързо разкритие-така предложи лекарката ми, но от момента в който ми сложиха системата настъпи ад-дотогава контракциите бяха поносими. На второ раждане ще откажа системи и не ме интересува колко ще стои екипът в извънработно време (сложиха ми я,защото няма кой да те чака да раждаш 16-20 часа). Наистина заради системите и скачането в/у корема ми, а и бебето беше гигант, получих страшни разкъсвания. След едно кошмарно първо раждане, пак бих родила нормално, само че този път знам какво да искам-без системи, виж епидуралната много ми хареса  Mr. Green, рязане на пъпната връв, когато спре да пулсира, бебето при мен възможно най-скоро, кърмене от първия час, все такива хубави неща, които в държавна болница едва ли ще се изпълнят-затова частна.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 362
Е, малко преувеличено звучи постът ти, но вероятно с такова впечатление си останала.
Аз родих нормално по настоятелната препоръка на собствения ми лекар и не сбърках.
Раждането беше леко, бързо, безболезнено и без усложнения, възстановяването- бързо.
Единственото неудобство, бих казала беше епидуралната упойка, от която аз имах нещастието да получа тежко главоболие като страничен ефект.
Доволна съм, че направих този избор.

# 8
  • София
  • Мнения: 35 824
Родих с Цезарово сечение, не защото съм капризна, а защото бебето не искаше да излиза...и просто не съм от жените които раждат лесно...дори и не забременявам лесно/от 6 години се опитваме за 2-ро без никакви причини, е нестава и нестава/.
Сестра ми например е родена на ражда бебета- лесно забременява, износва лесно и ги ражда като тапи, и дори същият ден не личи, че е била бременна.

# 9
  • Мнения: 2 211
Аз раждах нормално - 12 часа, много болезнено, с много разкъсвания и неприятни последствия, които ще ми останат до живот. Едно секцио никога нямаше да ми причини това. Съжалявам, че направих погрешен избор на лекар, който ме принуди да родя естествено.

# 10
  • Мнения: 2 746
Пак започва спор за или против нормалното раждане и секциото.....
Моята гинеколожка ми разказа за нейните раждания - първото било изключително тежко и направо била на косъм, и затова за второто, казва, не се замислих въобще, а направо секцио.Всеки според преживяното.

# 11
  • Мнения: 1 367
скачането в/у корема ми

Сериозно ли говориш? #Crazy Питам,защото аз раждах секцио по спешност и успях да стигна само до 4 см разкритие.За това скачане по корема само съм чувала,но никога не съм го приемала за истина.Звучи варварско  #Crazy

# 12
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 380
И двата пъти раждах нормално.
Първият път имаше доста проблеми, спряха контракциите, увита пъпна връв, 6 см разкритие и паднали тонове на детето. Наложи се форцепс и пълна упойка.
Вторият път на 7-мия см бебето само спука водите, сложиха ми епидурална и след 2 напъна родих без нито един шев. След 2 часа вечерях и се разхождах, взех душ и кърмих.
Живот и здраве, пожелавам си трето раждане като второто.

# 13
  • Мнения: 8 505
Преди почти 3г,в Шейново.С таблетка за предизвикване на раждането заради минал отдавна термин (не по мое желание) и епидурална анестезия (по мое искане).Мина бързо,леко и безпроблемно.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 464
Родих нормално в края на юли. В болницата пристигнах с изтекли води и 5 см разкритие. Включиха ми система и след 1 час имах пълно разкритие, като през това време болките бяха поносими / викове и крясъци не е имало/. После с няколко напъна бебчо се роди. Имах само два вътрешни шева, 3 часа след раждането бях на крака, а 5-6 дена след това се чувствах все едно не бях раждала.
Понеже ми беше първо раждане и бях чела и слушала всякакви ужасяващи разкази за раждания, определено се бях настроила за по-голямо мъчение, но имах късмет всичко мина леко и бързо.

Общи условия

Активация на акаунт