Въпрос за Беладона-та

  • 3 789
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 100
След поредното боледуване на сина ми и при положение че имам нагледен пример/племенника ми е асматик и го лекуват с хомеопатия много успешно/,реших и аз да се обърна кам този начин на лечение.
Заведох сина си при препоръчан ми хомеопат, с който разговаряхме за детето надълго и широко....Обасних редуващите се при него през 2 седмици гнойни ангини и висока Т,които уж лекувахме с АБ но....пак се разболяваше.
Така при скорошната промяна на времето,сина ми отново е болен Cry- пак възпалено гърло,пак налепи от гной по сливиците,пак Т-38,8 Cry Cry Cry
Снощи го водих при хомеопатичката,изписа ни Беладона 15СН,при необходимост през 30минути по 3 гранулки.
Изчетох почти всичко във форума за това,ама Бела дона-та не ели само за Т?Не трябваше ли да лекуваме гърлото,нали от него идва тази висока Т?
Като я попитах -отговори че това било достатъчно newsm78
Объркана съм и търся вашето мнение
 Hug

# 1
  • Мнения: 1 559
Никое хомеопатично лекарство не е "само" за определен симптом, абстрахиран от цялостната картина.
Беладона има в картината си висока температура, има и остър гноен тонзилит. Но което е по-важното - за да предпише хомеопатичката ви именно Беладона, значи лекарството покрива и психоемоционалните симптоми и модалностите (от какво се влошава и от какво се подобрява състоянието на детето).
Имай доверие на хомеопатичката ви. Настоявай да ти разяснява по-подробно това, което те интересува, и ... не се притеснявай. Успех! Grinning

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Беладона се дава и при зачервено гърло и билки.Ама ако имате налепи едва ли ще ви свърши работа.

# 3
  • Мнения: 1 559
...Ама ако имате налепи едва ли ще ви свърши работа.

Не мисля, че е уместно да коментираме случай, с който не сме наясно.
Ти колко случая с гнойна ангина и висока Т + цялостна картина, която се поктива от Беладона, при които Беладона не е "свършила работа", си виждала?

# 4
  • Мнения: 131
Давах на дъщеря си Беладона преди време. Направи ми впечатление, че лицето и стана много бледо, но проблемите с температурата и зачервеното гърло отшумяха.

Общи условия

Активация на акаунт