Разлика в развитието на близнаците по време на бременност

  • 8 698
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 450
Здравейте момичета,


бременна сам в 22 седмица и на последниj преглед ми казаха, че едното е с 100 грама по тешко от другото(350 и 450 грама ),
в нормата били, но аз все пак се притеснявам и бих искала да знам как е при вас, не е ли малко рано за такава разлика? newsm78


# 1
  • София
  • Мнения: 1 951
Разлика винаги има.Не  е притеснително.Щом се развиват нормално.

# 2
  • Мнения: 844
Въпреки че са близнаци е нормална разликата както в тегло, така и в ръст, а също така и в дни. При мен единия се роди по - голям и така си върви и до сега. Споко!

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 8
Здравейте момичета!
Аз съм бременна в 23 седмица и утре съм на преглед, та ще видим какво ще каже доктора, но преди месец едното бебче беше с точно една седмица по-назад в развитието си, казаха ми че е съвсем нормално, много рядко се случва и двете бебета да се развиват еднакво. Споко!

# 4
  • Мнения: 450
Az znaeh, 4e ne se razdat ednakvi, no misleh, 4e zapo4vat razlikite sled 6-7 mesetc, sega mi se stori mnogo rano za takava razlika Thinking   
 Abbie, pi6i sled pregleda, 6te se radvam da razmeniame opit, sled kato sme samo s edna sedmitca razlika.

   

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 8
непременно!
Ако не мога утре след прегледа във вторник със сигурност ще пиша. При мен разликата от една седмица в развитието я има още от 4-ти месец.

# 6
  • Мнения: 4 965
Моите от самото начало /още от 7 г.с./ ги измерваха с 2 седмици разлика. Дори накрая разликата беше и по-голяма според изчисленията.
Родиха се с разлика от 2 см. и 300 г. /огромна за бебета по 2 кг./.
И досега си вървят с разлика - Еса от 1-вата годинка насам върви с 2 см. и с 1 кг. по-голяма.
Щом докторите казват, че децата са наред, няма място за притеснения.

# 7
  • Мнения: 649
Нормално е. По време на бременността вървяха с голяма разлика - 200-300гр, а точно преди раждането ги измериха с 450гр  и 3см разлика, а те се родиха само със 100гр и с еднаквъв ръст Party.

# 8
  • Мнения: 173
Как им мериха теглото? Simple Smile
На мен на прегледа последния път(около13 г.с),ми казаха,че едното е 6см-другото 5.8см,но не ми казаха за тегло Simple Smile
Утре съм на преглед вече в 18 г.с надявам се да ме зарадват и да ми кажат малко повече от това което ми казваха до сега Simple Smile Peace

# 9
  • Мнения: 4 965
Зоя, теглото се изчислява по формула - съпоставят се размерите на главата, гърдите, ходилото и не помня още какво. Затова и данните са толкова относителни.

# 10
  • Мнения: 173
Зоя, теглото се изчислява по формула - съпоставят се размерите на главата, гърдите, ходилото и не помня още какво. Затова и данните са толкова относителни.

Става значи въпрос като се направи фетална морфология,така ли?
Нали там мерят тези мерки,на мен до сега не са ми мерили бебенцата ,освен дължината. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 4 965
Зоя, теглото се изчислява по формула - съпоставят се размерите на главата, гърдите, ходилото и не помня още какво. Затова и данните са толкова относителни.

Става значи въпрос като се направи фетална морфология,така ли?
Нали там мерят тези мерки,на мен до сега не са ми мерили бебенцата ,освен дължината. Simple Smile


Да, за това става дума.
По принцип, ако питаш, ще ти кажат.
 Simple Smile

# 12
  • Мнения: 7 803
мерят обиколка на главата, на корема и бедро. при мен поне така го смятаха  Peace
докъм 28 седмица бяха еднакви, по 1 ден раzлика според апаратите. тогава горната дръпна. вреzултат се роди по4ти 400 грама по/тежка

# 13
  • Мнения: 1 165
Джъмперче, тоест ако до тази седмица няма особена разлика в развитието им, не се очаква промяна след това, така ли? Моите примерно въртя почти еднакви. Само последния път в 30-а завършена седмица единият беше по-голям с 100 грама.

# 14
  • Мнения: 7 803
ами поне при мен така се полу4и. аz мислех, 4е като са еднакви толкова време и така 6те се родят, но се иzненадах. май тежестта си окаzва влияние, всмисъл, 4е готното zапо4ва да тежи и да притиска долното

# 15
  • Мнения: 1 165
всмисъл, 4е готното zапо4ва да тежи и да притиска долното

Моите са един до друг, главично разположени.. Wink Както и да е, искам само да са развити и здрави!

# 16
  • Мнения: 7 803
именно  Peace

Последна редакция: пн, 10 сеп 2007, 22:52 от ДМЦ

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 8
Здрасти  сладурски мами, както обещах преди два дни на mari73, вчера бях при доктора и бързам да кажа: каза че са седалищно, но предполагам че могат да се въртят и да се обърнат с главите надолу, засега са с допрени главички, все пак съм в 23 г.с. още.
Относно големината, по-голямото бебе беше ок миналия месец сега е със седмица по-дребно, а по-малкото изостава с 2 седмици и половина, беше само със седмица мин. месец. Но Доки каза, не се бой, папай хубава храна, прави каквото ти се прави и не се кахъри.
Питах го и дали е вярно че близнаците се развиват по-бързо от другите бебета, бях го чела в някой от форумите, той ми каза че по-скоро узряват по-бързо, защото в рядко се случва да се появят около термина, винаги бързат.
Та така, mari73, не се притеснявай, само да сме здрави и бебта да са ок.  Praynig
И да са по-малки пак ще се справим, нали?!  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 255
Moите вървяха до 6-я месец еднакво,от там нататък имаше разминаване и то голямо,е в крайна сметка 6см разлика и 1.500кг в полза на момченцето.Събрахме целия персонал да видят за какво става въпрос,казаха че отдавна не са имали близанци с такава голяма разлика и е по-скоро изключение отколкото правило.Важно е да са здравички Hug

# 19
  • Мнения: 1 895
Както и по-нагоре беше написано тези измервания не винаги са точни. При моите деца даваха близо килограм разлика в негова полза по време на последните прегледи преди раждането, но те се родиха само с 230 грама разлика.

# 20
  • Мнения: 7 640
Зоя, теглото се изчислява по формула - съпоставят се размерите на главата, гърдите, ходилото и не помня още какво. Затова и данните са толкова относителни.

Става значи въпрос като се направи фетална морфология,така ли?
Нали там мерят тези мерки,на мен до сега не са ми мерили бебенцата ,освен дължината. Simple Smile


Да, за това става дума.
По принцип, ако питаш, ще ти кажат.
 Simple Smile

и на нормален ехограф ще ти кажат тегло, но ви е малко раничко, гледам си 17 г.с. Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 12 229
      При мен вървяха абсолютно еднакво и се родиха само с 50 грама разлика, като долната беше по-тежка  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 152
При мен още от 4 месец на бременността близнаците вървяха различно единия по едър от другия.Когато се родиха момата тежеше 2,200 а момъка 3,140  960 грама разлика и 2 см.в полза на мъжкаря.И до сега вече на година той тежи с 2,500 повече от нея .Дори хора когато ни срещнат по улицата питат дали са близнаци защото едното било по голямо от другото да не би да са поредни деца .

# 23
  • Мнения: 2 757
Теди се роди 550 гр повече от Ева. Беше отгоре и според мен пречеше на развитието и защото за 2 седмици след последния сканинг Теди беше наддал 600 гр, а Ежа само 50гр. Мисля че е добре че се родиха по-рано, защото Ева и да беше дочакала 9ти месец едва ли щеше да е много по-тежка с тези темпове. А Теди сигурно щеше да се роди великам след като в 8ми месец се роди 3100. Хубавото от всичко е Ева се роди роди първа и проправи пътя с малкия си рамер. В резултат не получих никакви разкъсвания и минах без бродерии  Peace

# 24
  • Мнения: 481
Моите дами през цялата бременност бяха почти еднакви, с много малки разлики в размери и тегло. Родиха се със 100 грама разлика 2150 - Ани и 2250 - Диди и 45 см ръст и двете. Приблизително такава си им остава разликата и до сега, само дето се смениха, т.е. сега Ани е малко по-тежка от Диди, защото повечко си хапва, а като ръст пак са си еднакви.  Grinning

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 580
        Моите момчета се родиха с голяма разлика. Бобо - 3150гр, Ицко - 1750гр., при еднаква височина 49см. Някъде по средата на 8 месец Ицко изостана с килограмите, като се оказа след раждането, че е имал стомашен проблем и се наложи да му слагат антибиотик. Сега вече разликата между двамата е само 1 кг.

# 26
  • Мнения: 302
Абсолютно нормално е да има разлика в развитието им по време на бременността. Моите момичета през цялата бременност бяха с разлика, родиха се също с разлика - Ангелина 1750, Николета -1300 гр., постепенно се изравниха /еднояйчни са/ и след първата година  до сега вървят абсолютно еднакви на височина и килограми. Предполагам, че всичко е много индивидуално  newsm78, ако нещо те притеснява разпитай лекаря си,  ако е някой внимателен и приказлив, със сигурност ще ти обясни всичко.

# 27
  • Мнения: 1 069
Не мисля че имаш повод за притеснение. Моите момчета през цялата бременност бяха с 1-2 седмици разлика. Родиха се с 500гр. разлика, Стани - 3000гр, 49см, а Любчо 2500гр и с 1 см по-нисък. Сега са със 100гр. разлика - Любчо наддаде 1500 за първия месец, а Стани 1100 и почти се изравниха.

# 28
  • Мнения: 450
Виждам, че и при някои от вас има разлика,
но вчера бяхме на преглед и съм страшно притеснена,
оказа се че едното е с около 0,800кг по тежко от дугото
2,300кг и 1,500кг Shocked
Едното е изостанало много изведнъж, дали е възможно да се е заплело в пъпната връв?
И Док. ми се видя доста притеснен, но каза, че не можело нищо да се направи Hug

Направо ще се побъркам от притеснение и точно това малкото бебе го усещам толкова рядко да мърда, другото рита нон стоп Cry

# 29
  • Мнения: 1 069
Мари, моля те не се притеснявай. Въпреки че знам че е трудно, но мисли позитивно, вече си 31-ва седмица, което си е добре... Държа да ти кажа че някои лекари умишлено изглеждат притеснени за да си платиш и да раждаш при тях, дано твоя случай не е такъв, но при мен определено доктора в тези седмици ме шашкаше (д-р Гергов от ЖК в бившата Тина Киркова).

То и при теб време не остана, помня че докато бях бременна само се молех да стигна 32-ра седмица. Гледах едно филмче за близнаци и тризнаци, че и четиризнаци в утробата на майката и за близнаците определено лекарите бяха спокойни като се родиха в 32-ра седмица, а четиризнаците ги извадиха в 29-та и после ги показаха след 3 месеца, всичко си им беше супер, само да видиш майката и таткото как ги хранеха едновременно и 4-те  Joy Joy Joy

А можеш да не го усещаш заради примерно предна плацента, т.е. тя ти пречи да усетиш ударите или пък да е обърнато навътре, т.е. то пак си рита, ама ти по-рядко го усещаш. Моите бяха така - спокойно

Ти къде и при кого ходиш на консултация?

# 30
  • Мнения: 7 803
моите също по това време започнаха да се разливат  Peace макар и само с 400 грама, които се запазиха до раждането.

# 31
  • Мнения: 450
Момичета благодаря ви за милите думи,
цяла нощ не съм спала и сега ми е лошо от притеснение,
все си мисля да не му стане нещо на малкото бебе.

Нели, аз съм при Д-р Стаменов и му имам голямо доверие,
по принцип не се доверявам на никой Simple Smile ,
близнаците са ми в следствие на инвитро при него и той не е от тези дето би направил нещо само за пари, сигурна съм в това.
Много ме е яд, че няма да раждам при него, защота не искам в
Тина Киркова, за сега се спрях на Токуда, заради неонатологията.

А за плацентата, точно при малкия бебок и задна, но от самото начало го усещам по слабо и рядко #Crazy
До скоро нямаха и такава голяма разлика, но знам че се обърна с главата надолу преди около 2 седици и това ме шашка, да не се е умотал при обръщането, та да изостане толкова newsm78
Незнам до колко се вижда на ехографа къде е пъпната връв?

# 32
  • Мнения: 1 069
Мари, д-р Стаменов разполага с хубава техника, би видял омотаната пъпна връв, но ако наистина много те тормози отиди на платен преглед с триизмерен ултразвук. В клиниката на д-р Щерев (тя е до бившата Тина Киркова) ще те вземат веднага, дори и да нямаш записан час. Аз един месец преди да родя паднах по стълбите и си посиних задника, но се бях изплашила и отидох по спешност да ме прегледат в тази клиника.

А защо си се ориентирала в Токуда? Какво точно те притеснява в Тина Киркова?

# 33
  • Мнения: 431
Мари, не се притеснявай и недей да разчиташ на 100% каквото е показал ехографа, защото мойте мъже до последно,т.е. до 1 час преди операцията ги изкарваха по 2,600 и 2,500кг. А те се родиха Алекс, (който беше отдолу и много рядко го усещах, предимно вечерно време)-2,660кг, и Сами(беше голямо шувъргало докато беше в корема ми, и сега си е същия)-1,915кг. Да са живи и здравички, без значение колко е разликата в кг., защото има бебета се раждат по 3,500кг и много трудно се адаптират.

Общи условия

Активация на акаунт