Болестта на Мениер и хомеопатия?

  • 13 847
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 274
Здравейте, това ми е въпроса - възможно ли е тази нелечима според нашите лекари болест да се повлияе от хомеопатия? Някой имал ли е подобрение?
Благодаря Ви за всички мнения и препоръки! Hug

# 1
  • Мнения: 620
Предполагам имате предвид мениеров синдром. Ако е така това е просто синдром, който се появява и отшумява. Лекарите го лекуват с бетасерк но не мисля, че помага много. Аз лично се излекувах от това като прекъснах всички неприятни преживявания, /това включваше и изолация от хора действащи негативно на емоциите ми/
лекува се разбира се

Успех ви желая  bouquet

# 2
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
humanis
Цитат
...Ако е така това е просто синдром, който се появява и отшумява...

 Може би ако се отнася за дете или млад човек, да, възможно е да отшуми, но по принцип си е хронично заболяване.
  Разбира се хомеопатията би могла да го подобри и дори излекува.  Peace

# 3
  • Мнения: 1 984
наи простия вариант е вертиго - хийл.

# 4
  • Мнения: 103
По-евтиното и по-простото понякога излиза по-скъпо.
А не е ли най-просто просто да отиде при хомеопат?

# 5
  • Мнения: 1 559
наи простия вариант е вертиго - хийл.

Най-простият и единственият удачен и разумен вариант за този, който иска да се лекува с хомеопатия, е да отиде при класически хомеопат. Останалото са експерименти.

# 6
  • Мнения: 122
Ето каква информация намерих за хомеопатични, влияещи на мениер:


#Ambra grisea
Много подходящо за световъртежи от нерви при възрастни хора
#Iodine
За възрастни хора, страдащи от хронични световъртежи

#Ferrum metallicum.
Подходящо за световъртежи, свържани с анемиа

#Bromine
 Когато световърттежа се влошава при гледане на течаща вода


#Cocculus [Cocc]
Влияе главно върху слънчевия възел и на световъртеж, който е свързан с храносмилателни проблеми, проблем, който преминава в главоболие . Налице са зачервено лице, гореща глава, влошава се при седнало положение, също така п- лошо се чувства след ядене

#Bryonia
Световъртеж, свързан с стомаха, с гадене, чувство за припадане, влошаващ се със ставане и движение

Nux vomica и Pulsatilla may be needed in gastric vertigo.
Когато това неразположение е свярзано със стомашно вертиго(световъртеж)

Phosphorous
 Има голяма лечителна сила във всеки от случаите на световъртеж

#Rhus toxicodendron.
Това е за световъртеж  при по- възрастни хора, който идва веднага след като пациента стане от седяща позиция.

#Argentum nitricum.
Световъртеж придружен с треперене се поддава на това хомеопатично, също така , ако световъртежа идва от заболяване на мозък или очи.

#Natrum salicylicum.
Това хомеопатично помага, когато вертигото( световъртежа) е причинен от нерви, също така Gelsemium, Causticum в този случай


#Theridion
Ако е причинено само от нерви, особено при затваряне на очите, придружено от повдигане и се засилва от шум или движение

# 7
  • Мнения: 103
Да, всичко това е сигурно точно така, но все пак в общата рубрика за световъртеж са почти 400 лекарства! От тях конкретно за Мениерен синдорм са споменати 70. Е, всичките ли ще пробва този, който реши да прави експерименти?! Не става така.

# 8
  • Мнения: 4 414
ако някой е решил да избере хомеопатията, да отиде при хомеопат! тук и всички лекарства да се извадят, няма как да разбере кое е неговото/нейното.
...изобщо лечението "по форум", независимо дали става дума за алопатия, хомеопатия или билколечение, винаги ми е било непонятно Shocked

# 9
  • Мнения: 1 559
Ето каква информация намерих за хомеопатични, влияещи на мениер...

И сега какво следва - пациентът да си "хареса" някое лекарство по свое усмотрение и да се "лекува" с него?
Хомеопатичното предписание никога не стъпва само на един симптом (световъртеж в случая)! Ако не се има предвид цялостната картина, това е какво ли не, но не и хомеопатично лечение!

vania_sk, посети класически хомеопат. Успех!

# 10
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 agneshka, Илиана_М  и   Hamaelleon   са прави,
  не си експериментирайте с хомеопатията тъй като това е лечебен метод който действа на принципа на подобието ( за разлика от анти-симптоматичната официална медицина) а при този метод е много важно спазването на много принципни положения, в противен случай резултата може да е противоположен на очаквания!... Peace

# 11
  • Мнения: 274
Благодаря на всички за отговорите! Първо искам да кажа че диагнозата ми е поставена след преглед при двама специалисти - невролог и УНГ. 2. Не съм търсила тук име на лекарство с което да се лекувам,, а само мнението на някой който с подобни оплаквания е намерил облекчение или се е излекувал с хомеопатия за да мога да се реша и аз да спра всички лекарства които ми изписаха сега и да се доверя на хомеопатията. 3. Задължително ще посетя кл.хомеопат не съм искала препоръки за лекарства тук
Още веднъж ви благодаря на всички Hug Heart Eyes

# 12
Щъкайки по форумите забелязах, че варненските майчета ходят на йога. Мислили ли сте по въпроса. Има куп източни практики, които биха ви отървали от симптомите посредством нормализиране на енергетиката на тялото ви чрез физически и ментални упражнения. Това, разбира се, е личното ми мнение, но ...  Thinking
Ако във варна има добър йога курс, мисля че трябва да опитате. Ци Гун-ът също би било добро решение, но добри Ци Гун мастери в България май няма засега.
Това е ... работете по баланс на енергетиката и ще имате трайно решение на проблема си  Peace

# 13
  • Мнения: 4 414
Ци Гун-ът също би било добро решение, но добри Ци Гун мастери в България май няма засега.
има, има...стига да ги потърсиш... Wink
то и с учителите по йога трябва да се внимава...

Общи условия

Активация на акаунт