Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Детето ми е на 1и1м , откакто започна лятото почти нищо не яде.  Сутрин и вечер си пие млякото а през повечето от дните е кошмар , играем си с какво ли не само за да хапне нещо но някои път и това не помага. Има дни когато от сутрешното мляко 5и30 до 15-16ч отказва всичко и ако и направя мляко си го изпива.Още не съм пробвала да не и направя защото не ми издържат нервите. Дайте ми някакви съвети.                                                                                                                   
Цитирай

аитос

пробваи да даваш всичко все нещо трябва да яде
Цитирай

Анкх-Морпорк

Остави детето на мира, с тази настойчивост го правиш злоядо.
Млякото за него е ценна храна. Хубаво е, че пие мляко.
Оттам натаък не казваш нищо съществено - умее ли да дъвче, какво предлагаш за ядене, заедно ли се храните.
Ако го слагаш заедно с вас на масата, и вие се храните правилно (спокойно, полезно и тн), детето няма начин да не поиска нещо от храната.
Ако не дъвче добре, има начини да се научи.
Ако просто не иска пюрета и каши, предлагай твърда храна.
Детето не е злоядо, а се разминавате някъде. Ако беше злоядо, нямаше да иска и мляко.
Цитирай

vidin

Като бебе и дъщеря ми беше много злояда, а лятото почти нищо не хапваше и млякото даже не успяваше да го изпие цялото. Сега вече се храни по- добре.
Цитирай

Sofia

И при нас го имаше този проблем, докато не започнах да давам от нашата храна. Престанах да използвам "забранени" подправки и давам каквото има сготвено за нас. Но това доста ме задължава да готвя.  ooooh! Добре, че едната баба е наблизо до нас и помага през седмицата като сме на работа  Peace

Но дъщеря ми яде много плодове по всяко време на деня. Не знам при вас как е в това отношение?
Цитирай
Аз съм злоядо дете Smile Дано детето ми някой ден да не прилича на мен, защото...

Не се отказвай обаче да си храниш детето. Тези работи 'остави го да огладнее и то ще се наяде' са глупости. На четири съм била, когато майка ми изпробвала това и цял един ден не съм хапнала нищо, не съм попитала за храна. Никога повече не го е правила. Децата не мислят какво е полезно за тях, а само какво им е интересно. Взимаш го при тебе в кухнята и непрекъснато тикаш по нещо в устата. И да не прояде, поне ще си го нахранила.
Откакто се помня с майка ми сме така, винаги си прекарваме времето в кухнята Smile
Цитирай

и ние имахме такъв период, от 9м до година и нещо.
и аз уж не съм от майките, които тъпчат децата си, а се тревожех и все гледах нещо да и набутам в устата без успех защото го плюеше.
После се успокоих и започнах да слагам пред нея няколко неща, за да си избере.
Ако не ги яде - прибирам и предлагам пак след няколко часа.
Установих че яде: банан - цял, домат - цял, хляб, сирене - саламурено, обелена ябълка.
Хранеше се сама.
Постепенно започна да опитва и други неща и сега яде почти всичко, без готвени манджи.
Така че с опитване и без насилие...

Цитирай

гр.Варна

И аз на 8-9 м.бях нарочила мойта беболина за злояда и с цената на какви ли не усилия -молби,песни,играчки,приказки се опитвах да я накарам да яде ,но успеха дойде именно като я записах на детска кухня и като и давах по малко от нашата храна-в границите на разумното,разбира се! И сега-на 1г.и 1м. с такъв апетит си хапва-и то всичко, остана навика от злоядия перод да държи играчки и книжки,но и това го измислих-връчвам и шарена купичка и детска лъжичка,слагам вътре нещо(краставичка,кашкавал на парченца,хляб или плод) и така хем свиква да опитва храни,хем вниманието и е заето за дълго време,а и мога да се похваля,че вече доста добре си улучваме устата...Така,че-само ние ги нарочваме за злояди,успех!
Цитирай

София-Ливан

предлагам ти да почнеш да му даваш витамини, аз давах КИДИ, от тях се увеличава апетита и ще почне да хапва, но не настоявай защото то го приема като натиск и ще отказва още повече
Цитирай

При нас всичко е на периоди. Има дни когато се храни добре и достатъчно. Има и такива дни когато е само на мляко. В началото когато преставаше да се храни нормално аз умирах от притеснение и се чудех какво да правя. Сега вече не правя друго освен да скривам всякакви солети, бисквитки и разни други дребни нещица, които биха могли да залъжат апетита. И чакам да каже сам: "Мамо, хайде папкаме!"
Цитирай

При нас периодът на злоядството започна, след като Криси стана на годинка. В началото много се притеснявах, но вече свикнах с това положение. Поне яде плодове , пие прясно изцедени плодови и зеленчукови сокчета, хляб и кашкавал също не отказва, отвреме навреме и супа и манджичка си хапва (но много рядко).
Като не иска, значи не иска да яде, хич вече и не се опитвам да го карам, като огладнее ще яде.
Закуската не я отказва, след това яде плод и чак след обедния сън яде евентуално нещо, но не винаги, а вечерята я прескачаме.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.