режим на хранене и нощното хранене

  • 853
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 356
Мили мами,
ние вече минахме 1 месец и се храним по 6 пъти на около 4 часа, като бебка изяжда на хранене около 120 мл Фризовом смес с Фризолак. Понеже видях, че като си изяде млякото търси пак, от 2 дни й правя по 150мл и се оказа, че тя си ги изяжда. При нощното хранене обаче яде по малко ~ 100-120мл.
На кутията на Фризовома пише, че между 1-2 месеца е препоръчително да има 5 хранения по 120-150 мл, а на Фризолака - 5 хранения по 120мл.
Това значи ли, че ние ядем прекалено много и като сега сме на месец, какво ли ще правим като станем на два? Аз не въвеждам казармен режим и искам детето да яде, колкото е гладно, но пък да не стане дебеланка?
Обаче най-много ме интересува мога ли да махна нощното хранене в 2h и каква е най-голямата нощна пауза, която мога да направя (някъде четох, че не трябва да е повече от 6 часа, ама това май значи разместване на часовете за хранене на другия ден) ? Понеже нали вече може да сме на 5 хранения (не че държа 100% бебка да не яде нощем, но лошо няма и тя и аз да си поспиваме през нощта Sleeping ).

# 1
Цитат на: Denat
Мили мами,
ние вече минахме 1 месец и се храним по 6 пъти на около 4 часа, като бебка изяжда на хранене около 120 мл Фризовом смес с Фризолак. Понеже видях, че като си изяде млякото търси пак, от 2 дни й правя по 150мл и се оказа, че тя си ги изяжда. При нощното хранене обаче яде по малко ~ 100-120мл.
На кутията на Фризовома пише, че между 1-2 месеца е препоръчително да има 5 хранения по 120-150 мл, а на Фризолака - 5 хранения по 120мл.
Това значи ли, че ние ядем прекалено много и като сега сме на месец, какво ли ще правим като станем на два? Аз не въвеждам казармен режим и искам детето да яде, колкото е гладно, но пък да не стане дебеланка?
Обаче най-много ме интересува мога ли да махна нощното хранене в 2h и каква е най-голямата нощна пауза, която мога да направя (някъде четох, че не трябва да е повече от 6 часа, ама това май значи разместване на часовете за хранене на другия ден) ? Понеже нали вече може да сме на 5 хранения (не че държа 100% бебка да не яде нощем, но лошо няма и тя и аз да си поспиваме през нощта Sleeping ).

Ние вече сме дебеленки.Бебето яде прекалено много за възрастта  си. Педиатъра каза да й  давам да яде по-малко - по 130 мл.Но моята реве,докато не й дам 180мл. Веднъж я пробвах колко ще изяде и изяде 240мл Shocked без никакво повръщане. Не ми се искам да я държа гладна, да не би да  стане неспокойна и нервна.Бяхме на ортопед  и той каза, че няма да има проблеми с прохождането и че като проходи ще отслабне бързо-бързо.А освен това ядем през 4ч. като първото хранене в в 7ч. сутринта, а последното в 21ч.Махнах нощното хранене като навършихме един месец и сега тя спи непробудно.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 356
Ох, дано и моята така да спи цяла нощ. От 21 до 07h е направо супер.  Grinning

# 3
  • Мнения: 3 663
Аз лично не мисля, че е много храната като количество - Таня втория месец също изяждаше горе-долу толкова (казва горе-долу понеже тогава кърмех и дохранвах и не мога да съм сигурна колко кърма е поемала)
но като се има предвид, че третия месец вече ядеше по 180, се съмнявам втория да се е задоволявала с по-малко от 150 Simple Smile
много зависи как детето усвоява храната и колко му е добра обмяната на веществата - Таня качва стабилно по 700грама всеки месец и затова съм спокойна, че не дебелее прекалено
за нощното хранене - май повечето мами знаят какво ще кажа аз - щом не кърмиш - махай го Simple Smile
още повече, че бебето очевидно не е особено гладно през нощта щом изяжда по-малко мляко, и мисля, че няма да ти е трудно Simple Smile
а щом от един два дни си вдигнала дневните дози, значи точно сега е моментът според мен Simple Smile

# 4
  • Мнения: 644
a kak moje da se premahne noshtnoto hranene?Moqt bebo kato se sabudi s rew we4no tarsi da qde prez noshta. Dnes we4e ni e 20ti den.Daite sawet!
А как може да се премахне нощното хранене? Моят бебо като се събуди с рев през нощта, винаги търси да яде.Днес ве4е стана на 20 дни.Предварително благодаря за съветите на всички мами!

# 5
  • София
  • Мнения: 2 356
Аз лично смятам през нощта да й давам все по-малка доза, напр. 90мл, после 60 и така до 0. Струва ми се по разумно, защото ако изведнъж й прескоча цяло хранене може да реве цяла нощ.

# 6
Цитат на: Denat
Аз лично смятам през нощта да й давам все по-малка доза, напр. 90мл, после 60 и така до 0. Струва ми се по разумно, защото ако изведнъж й прескоча цяло хранене може да реве цяла нощ.

Според мен трябва направо да се прескочи яденето нощем.Аз давах само вода. Заедна седмица свикна без ядене.А вече  не се  и буди,което си е направо супер #Milti .Наспиваме се Laughing

# 7
  • Мнения: 7 831
Цитат на: Denat
Аз лично смятам през нощта да й давам все по-малка доза, напр. 90мл, после 60 и така до 0. Струва ми се по разумно, защото ако изведнъж й прескоча цяло хранене може да реве цяла нощ.


Така правех и аз. Постепенно намалих нощната доза. Освен това не чаках да се събудят, а ги вадех от леглото и ги хранех заспали, докато в един момент не отказаха да ядат ( 3 месец) и започнаха да спят по цяла нощ.
Успех

# 8
  • София
  • Мнения: 4 412
Мисля, че яде нормално. Моето бебе ядеше по-подобен начин (повече от написаното на кутиите), но като стана на 2,5 вече порциите не нарастваха така.
За нощното хранене -  не съм имала за цел да я отказвам, тя ревеше нощем и предпочитах да и дам да яде, отколкото да сумти цяла нощ. Но давах до първата пауза, т.е по-малко. Бебето заспиваше след малко хапване. Когато започна да яде по 50-60 през нощта реших, че ще мине и без тях. Давам и биберон и тя след 5-6 мин. пак заспива.

# 9
  • Мнения: 3 663
Цитат на: petrova
Според мен трябва направо да се прескочи яденето нощем.Аз давах само вода. Заедна седмица свикна без ядене.А вече  не се  и буди,което си е направо супер #Milti .Наспиваме се Laughing

И аз така направих и за мен това е начинът
Таня за 3 нощи се отучи от храненето и общо за 2 седмици се научи да спи по цяла нощ непробудно

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: T o n i
Цитат на: petrova
Според мен трябва направо да се прескочи яденето нощем.Аз давах само вода. Заедна седмица свикна без ядене.А вече  не се  и буди,което си е направо супер #Milti .Наспиваме се Laughing

И аз така направих и за мен това е начинът
Таня за 3 нощи се отучи от храненето и общо за 2 седмици се научи да спи по цяла нощ непробудно



аз тая песен Rolling Eyes откога я пея..... Tired  Tired  Tired ама файда никаква, #Puppy dog
абе който иска да е сумнабул нощно време - негова си работа - аз нощно време спя - значи и бебето ще спи, няма къде да ходи.

# 11
  • Мнения: 83
Здравейте.
И аз мисля че най добрия начин да се откаже детето да се храни през ноща е да се прескочи нощното хранене. И в най добрия случай да не се дава абсолютно нищо, тъй като детето свиква с това да получава храна или сок в определен час. Доста е тежко но 3 до 4 нощи се трае докато свикне и тогава настъпва спокойствие. И при нас беше така въпреки че продължи по дълго, но и аз не можех да спя през това време.

# 12
  • Мнения: 844
На мен пък ми се струва абсурдно, бебе на 1 месец да се храни пет пъти. Мисля, че това беше някъде на три месеца поне. По-добре по-начесто отколкото в големи дози, по-нарядко. Никога не съм спазвала това което пише на кутията, бълг. педиатри препоръчват друго. След дълго лутане относно нашето хранене, май намерихме решение на проблема. Храним се 6 пъти общо, като две от храненеията са на 4 часа, а другите на 3 часа. Гледам да няма по-голяма пауза през деня от четири часа, за да вържем режим някакъв и мисля, че се получи. Първоначално спяхме през нощта 6 часа (понякога 5 1/2), постепенно мина на 6 ч., а сега от няколко дена на 7 часа. Мисля, че постепенно бебето само ще измести сутрешното хранене за по-късно. Вечер гледам да го храня не по-рано от девет часа, понякога и в десет. за да може да се събуди по в нормално време рано сутрин. Просто му оставих малко по-свободен режим на бебчо и така е по-доволно. Относно количеството обаче, не сме като вас толкова ящни, някъде около 120, макс. 130 мл. изяжда.

Общи условия

Активация на акаунт