За фобиите да си поговорим...

  • 8 858
  • 106
  •   1
Отговори
# 60
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Нямам фобии, но по време на бременността ми се появиха доста силни страхове от високо, дълбоко и от бързо каране.... След като родих се влошиха още повече - вече трудно се владея на моменти  Sad А ако можехте да ме видите преди .... от нищо не ми трепваше окото  ooooh!

# 61
  • София
  • Мнения: 2 271
Изпитвам силно неудобство от остри предмети - ножове, игли, счупени стъкла и всякакви такива. Не толкова се страхувам, колкото ми е напрегнато, ако някой размахва нож около мен. Да не говорим, че като ми бият инжекция ми причернява  Crazy

# 62
  • Мнения: 6 417

Шушон, верно? Какво ти става, ако примерно видиш такава картинка? Фобия в смисъл...?
Говорила съм с психолог. Той беше изненадан, че дори на картинка ако видя не пеперуда, а само нещо, наподобяващо окраската й и настръхвам и изпадам в паника. Имал бил случаи само на фобия към живи пеперуди - кацнали или летящи, все едно. Разпитва ме доста и остана озадачен, а аз продължавам да си живея с моята фобия.  Thinking

# 63
  • София
  • Мнения: 1 750
Шушон, някъде бях чела, че за преодоляване на някои фобии се използва хипноза. Не знам до колко помага, обаче.
На мен психотерапевтът не успя да ми помогне, дори не успя да разбере каква е първопричината за фобията ми. Явно си трябва някакъв по-тесен специалист по фобиите... знам ли...

# 64
  • Мнения: 6 417
Шушон, някъде бях чела, че за преодоляване на някои фобии се използва хипноза. Не знам до колко помага, обаче.
На мен психотерапевтът не успя да ми помогне, дори не успя да разбере каква е първопричината за фобията ми. Явно си трябва някакъв по-тесен специалист по фобиите... знам ли...
Ми той започна да рови в детството. Явно прекалява с четенето на Фройд, защото според него причината за всички фобии се крие в детството. На хипноза не бих се подложила никога, защото е твърде рискована процедура, според мен.  Rolling Eyes

# 65
  • София
  • Мнения: 15 435
Не обичам гълъби и птици изобщо, само като прелетят пред мен и си спирам дишането и се махам от там.Не знам защо съм си внушила, че носят много зарази, не, че не разнасят де.Ставаше ми лошо и в тунели и метро, но го преодолях.От земетресение също ме е страх, но не изпадам в паника.И в пещера или мина не бих влязла.Изпитвам ужас от високо, не заради мен, за другите.Вцепенявам се когато видя някой да се навежда от прозорец или балкон.Но да летя със самолет не ме е страх.
Паяци, хлебарки и други летящи не ме плашат.Мишки също.От зъболекар също не ме е страх.

# 66
  • Мнения: 13
От тЪпи хора, тЪпи полицаи(те не са хора-за тъпите говоря), змии, сестра ми доста често

# 67
  • Мнения: 389
При мен се получават интересни парадокси ...

Като дете не можех да заспя от страх, че змия ще се качи до 8-я етаж и ще ми влезе под вратата, а години по-късно сама си взех за домашен любимец и си я гледах с желание.

Имам страх от височини. Вцепенявам се, почвам да треперя ако трябва да застана до отворен прозорец на високо. Или ако мой близък стои до отворен прозорец. Това за мен е фобия, наистина неконтролируеми телесни реакции под влияние на страха. Обаче факт - живях няколко години на последния етаж на висок блок, без да ми пречи. Сякаш свикнах и не се замислях колко на високо съм.

Гнус ме е от хлебарки, пищя, тръскам се, а после ги гоня злостно с чехъл  Twisted Evil

Имах фобия от зъболечение -

Моя приятелка ходи с голямо желание на зъболекар. Казва, че й харесвало да я боли Shocked

# 68
  • Мнения: 2 897
Страх ме е да гледам как някой се навежда през прозорец, направо ми иде да го хвана и да върна обратно.

И мен,направо ужас изпитвам.
Мен обаче не ме е страх да се навеждам.
Аз,обратното-абе,страх си ме е от високо Confused

# 69
  • UK
  • Мнения: 3 959
Имам фобия от вода, на която не виждам дъното. Може да знам че е 15 см дълбока, но трябва да и виждам дъното, иначе издивявам.

# 70
  • Мнения: 2 100


При мен е орнитофобия - изпитвам ужас от всякакви пернати, с клюнове, малки очичики и щигляви краченца... Бляк. А най-неприятни са ми гълъбите в парка - докарват ме до лудост като решат да литнат точно пред лицето ми. И това не е просто превземка или лиготия, наистина изпитвам ужас.

Чак до лудост не ме докарват-просто са ми неприятни и не бих могла да докосна такова нещо.

# 71
  • София
  • Мнения: 210
Най-силната ми фобия - от високото. Появи се в последните 10-ина години и имам чувството, че се засилва. Изпитвам ужас да гледам от високо, някой да е застанал високо, да летя и това, което се струва много смешно на околните - прилошава ми даже, когато по телевизията или по филми дават кадри от високо, пък да не говорим за каскади или подобни неща.  cry
Имам и инсектофобия. Гадна работа.

# 72
  • Мнения: 4 585


Най вероятно някои от фобиите ни търпят развитие. Две години живях на 16-ти етаж и нищо. Даже съм се надвесвал от терасата - за студентско общежитие говоря, да напръскам с шише от веро колежката, която пуши на долната тераса. После 20г живях на 2-рия. Един ден отидох у един познат, жена му ме покани в хола и влезе в кухнята, на 14-ти етаж. Моят човек беше стъпил на една масичка на терасата и сменяше крушката. Не смеех да мръдна, получих аритмия, изпотих се целия и през цялото време си представях как единия крак на масичката се счупва и той полита. Стори ми се цяла вечност мина, докато влезе в хола.
А, за рекламата на Пепси, дето един пич виси на скелето и стиска между ходилата си бутилка пепси накрая - честно, изсъхваха ми чорапите от гледката под него.

# 73
  • Мнения: 1 163
Много ме е страх от жаби и гущери ,а цял живот ходя само и единствено на палатка лятото където вечер жабите нападат палатките.....

# 74
  • Мнения: 1 941
Страхувам се от слизане по стълби. Постоянно си представям как падам и си изпочупвам всичко възможно. В следствие на фобията почти не слизам по стълби, а в случаите които ми се налага се гепвам за парапета и с двете ръце, абе ужас направо. Често се стряскам насън, защото сънувам че падам по стълби ....

Общи условия

Активация на акаунт