Името Недялко

  • 6 373
  • 85
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 348
Ако правилно разбирам от лентичката ти, значи  имаш още 155 дни  до раждането, прибизително...
Та, въпросът ми е, в 17-та седмица сигурно ли е, че бебето ще е от мъжки пол?

Ако  си сигурна, че бебето ще е момче, то тогава споделям мнението на  baibibi  или това на Jujka.
А как наричат баща ти?И как са го наричали като е бил малък?Не може да е нямал галено име.
Да, 2-ма лекари вече потвърдиха . Ходих и на ФМ. Аз бях заложила на момиче, и бях убедена, че е девойка и варианта ми беше Нели.Обаче изненада Simple Smile
Това е идея, ще питам баба ми как  са го наричали като малък, но съм почти 100% убедена, че е било Деко. Тя  не е много по "лиготиите" Simple Smile

# 46
  • София
  • Мнения: 1 348
Много сте ми интересни  Rolling Eyes
Момичето не пита дали да си кръсти детето Недялко, а как  да го нарича на галено.
Признак на нетактичност е да се изказвате, че името е грзно, остаряло и т.н.
Според мен Неди за бебче е подходящо, също и Дени.   bouquet
Hug Благодаря ти!

# 47
  • София
  • Мнения: 1 348
... пред десетките измислени такива- Неделин, Недислав и прочие изгъзици
Hug

# 48
  • Мнения: 14 654
Освен Неди и Недко, не се сещам за друго галено на Недялко. Но Маймун също е едно много добро обръщение. Аз понякога така се обръщам към детето си.

# 49
  • София, ж.к. Стрелбище
  • Мнения: 163
Братовчед ми е Недялко и му казваме Нечо

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Аз познавам един Недялко и на него всички му казват Дечо.

# 51
  • Мнения: 1 878
Я си кръсти детето както ти харесва, пък ако искаш ползвай първата буква, баща ти ще е щастлив че става дядо и че кръщавате детенце с мисълта за него пък точното повторени е на имената не винаги е удачно. Съжалявам и не искам никой да обидя но за днешно детенце това име.....не ми звучи.

Моя син е Явор на баща ми Цецо - празнуват си заедно Цветница и са много щастливи  Hug

Иначе на галено що пък не и Дидо

# 52
  • София
  • Мнения: 928
Познавам Недялко и всички му викат Ники  Peace

# 53
  • Мнения: 3 478
И на мен ми се струва малко остаряло, ама то си е ваше дете, тъй че...  смело го кръщавайте, както си искате.

 Peace

# 54
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Имам приятелс това име. Все иска да го наричат Нед, но за негово нещастие всички му викат Дельо Grinning Хубаво е името, но за на галено не върви много

# 55
# 56
  • Мнения: 17 407
Представих си един 100- килограмов НЕдялко, когото галено наричат Дечко.... Смехория. Не е толкова важно как ще му се казва галено.
Льонеберя, да не се обидиш, не е лично! Hug

# 57
  • Мнения: 7 201
Аз познавам един Недялко и на него всички му казват Дечо.
PeaceИ  на нашето съседче Недялко казват Дечо.

# 58
  • Мнения: 698
Наречи го, както ти подсказва сърцето. Галеното име само ще си дойде, като се появи детенцето.  Peace

# 59
  • Мнения: 506
Дечо, Дечко

Общи условия

Активация на акаунт