Полезните неща за тялото и душата, които знаем...

  • 2 068
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 212
Мислех си, всички знаем разни неща, които са полезни, дали съвременни, дали останали от баби и предавали се от дума на дума...Друг е въпросът колко ги прилагаме, но ми е интересно всеки да сподели такива неща, защото все повече си мисля, че водя твърде незадравословен за тялото и духа живот Simple Smile Имам предвид разните му там junk foods, които станаха основна част от еждневното ми харанене, висенето и застояването пред компа, късно лягане и т.н....
А всичко това не е полезно и се отразява рано или късно на организма...
Споделете всички благотворни неща, които служат за по-добро общо състояние...
Така, ако трябва да дам тон сещам се за това например, че е полезно да се пие чаша топла вода сутрин на гладно - да, но защо точно не знам, че не е добре да се пие вода по време на ядене, ей Богу това ми е много трудно на мен, почти винаги пия нещо наред с яднето...че плодовете се ядат преди ядене, зеленчуците са по-добре сурови отколкото варени и още,  и още. И тъй като тоз форум се посещава от много хора, идеята ми е да науча неща, които не знам и си живея в блажено невежество относно тях, а те примерно са лесни за изпълнение и полезни за организма...
Е.... Blush

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Кишело млекце за тялото. Свобода за душата.  Grinning

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Естер, чаша топла вода сутрин на гладно е за по-удачно изхождане.  Mr. Green

А да не се пие вода по време на хранене - просто организмът се насища с вода, подуваш се и ти се струва, че си сита, а не е така.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 176
Да си мием ръчичките преди ядене и след пишкане  Crazy

# 4
  • Мнения: 8 999
Да си мием дупенцата след акане.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Закуската е полезна, а вечерята да не е по-късно от 20 ч.

# 6
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Всичко, което ти доставя удоволствие е полезно за тялото и душата. Peace
Да си влюбен е много полезно. LaughingДа намериш мъж, с когото си щастлива и се чувстваш добре. Да имаш работа, която обичаш. Да успяваш да намериш време само за себе си. Да не спираш да "храниш" душата и сетивата си.
Ей таквиз ми ти работи...

# 7
  • Мнения: 4 585


Хата йога, да се чувства уютно съответната душа в съответното тяло.

# 8
  • DE
  • Мнения: 967
Баба казваше, че който става рано има красиво лице!
П.П. Научи ме да ходя до тоалетната с книга!!!!!
До ден днешен не мога да се отуча.

# 9
  • Мнения: X
Да отвръщаме на злото с добро Peace ( балсам за душата)

# 10
  • Мнения: 2 212
Да си влюбен е много полезно. Laughing

Василиса, неслучайно се зовеш умница... Всичко, което си написала е вярно, а относно цитираното, може би затова все гледам да съм перманентно влюбена  Blush

# 11
  • Мнения: 3 423
Начинаещите в безкондомния секс и
ползващи метода на прекъснатото
полово сношение трябва задължително
не само да измиват грижливо пениса, но
и да го изпикават, защото е възможно там
да са се спотаили нагли сперматозоидчета,
които при повторен полов акт да сторят беля.

# 12
  • Мнения: 801
челна стойка сутрин рано - оросява мозъка Joy

# 13
  • Мнения: 2 161
Вода по два литра на ден.Глад след 15-16 часа.От това по-полезно не се сещам.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Вода по два литра на ден..

Количеството вода на ден е доста противоречиво. На едно място чета, че са полезни по 3 литра на ден, наскоро бях прочела, че това е мит - да се задържа толкова вода в организма било вредно.

# 15
  • Мнения: 2 161
Аз с два литра вода се чувствам добре.Може би всеки трябва сам да почувства как се отразява на тялото му.

# 16
  • Мнения: 3 521
Очите се мият със студена вода, а не с хладка. Циците също.
Слушането на Моцарт от ранна възраст било първа стъпка към гениалността.

# 17
  • Мнения: 2 212
Това за студената вода и аз го знам, но ми се струва мисия невъзможна, камо ли зимата  cold

# 18
  • Мнения: 2 161
Това за студената вода и аз го знам, но ми се струва мисия невъзможна, камо ли зимата  cold
Това го правя постоянно.

# 19
  • Мнения: 2 212
И не ти е ли е студено?

# 20
  • Мнения: 2 161
И не ти е ли е студено?
В края на къпането си пускам ужасно гореща вода и после обливам само гърдите с ледена.В началото ще хълцаш,но после ще свикнеш. Simple SmileПо мое скромно мнение има ефект.

# 21
  • Мнения: 494
И не ти е ли е студено?
В края на къпането си пускам ужасно гореща вода и после обливам само гърдите с ледена.В началото ще хълцаш,но после ще свикнеш. Simple SmileПо мое скромно мнение има ефект.

Оооооо,така и не свикнах аз с тая работа!Много ми е студено с ледената вода,дори през лятото.А ефекта-и той,като всичко останало,е спорен. Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
Ужас! Това никога не може да ми се случи, освен ако не се напъвам да слабея, че и тогава май няма да успея Crazy Как успявате да гладувате ooooh!
Аз споделям нещо супер лесно и приложимо. Когато режете зеленчук или плод - краставица, праскова, каквото и да е, оставете си по едно мъничко парченце и си намажете лицето. Желателно е никой да не ви вижда hahaha Това лично никога не съм го пробвала, все забравям, но са ми казвали, че е много благотворно за кожата Peace

# 23
  • Мнения: 2 161
Белинда,аз веднъж се намазах с едни ягоди с мляко.След първият шок,мъжът ми каза:Помислих,че си надрана.Само краставици вече,никакви експерименти.

# 24
  • Мнения: 2 161
Ужас! Това никога не може да ми се случи, освен ако не се напъвам да слабея, че и тогава май няма да успея Crazy Как успявате да гладувате ooooh!
Така отслабнах след първото раждане и така си продължих.Ако ми се наложи да вечерям,чувствам се ужасно.Но пък до 15 часа ям каквото си искам.

# 25
  • Мнения: 790
Чаша червено вино след вечеря - и за духа, и за тялото  Laughing

# 26
  • Мнения: 1 488
Яжте колкото може по-малко консервирани храни. Прясно приготвените са за предпочитане.
Не яжте едновременно плодове и зеленчуци.
Ходете пеша поне 30 мин., всеки ден.
Не прекалявайте с кафето, цигарите, алкохола, храната.- Това до тук за физическото благосъстояние.
За душевното препоръчвам много смях, позитивно отношение към хората, живота.
А също и да се прави това, което доставя удоволствие!

# 27
  • Мнения: 899
От един много мъдър човек знам, че трябва да се ядат плодовете на многогодишни растения и такива, които узряват бавно - смокини, орехи. Доматите и краставиците например не са полезни - все неща, които израстват и умират бързо.
За хранене още - зародиши, пълнозърнести храни, да се пие истински чай. Прясно изцедени сокове сутрин се отразяват много добре - тонизират наистина и по-качествено от кафето.

Съгласна съм напълно с Василиса, че за да е наистина щастлив човек, трябва да живее и да прави това, което му харесва и иска. Всяко разминаващо се с това действие причинява стрес.

Автотренингът и самовнушението помагат при неразположения на тялото и духа, но човек трябва да им способността да се съсредоточава усърдно.

Едни от най-добрите начини за релаксация, които съм открила за себе си е (когато имаш нужда и възможност, хубаво е веднъж дневно) - лягаш на пода, с разтворени ръце и крака и започваш да си представяш всяка част от тялото си, като си повтаряш: "Отпускам пръстите на краката си, отпускам, отпускам" и така докато забравиш за дадената част, тя се отдели от теб - преминаваш на следващата. После започваш в обратен ред да ги възстановяваш.

# 28
  • Мнения: 1 006
За тялото - разделно хранене и спорт. Колкото може повече сън и секс = любов. Последното и за душата.

Храна за душата - според апетита на душата.

# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Трябва да се храниш спокойно, да дъвчеш бавно, да си седнала на масата , да ядеш нещо приготвено преди малко от теб самата ... да е тихо
Да си лягаш малко след като слънцето се е скрило, на студени и твърди чаршафи, в проветрена студена стая , на пълен мрак и тишина
Да се движиш повече през деня , ако може сред природата.....  Rolling Eyes
...... да хапваш с една идея по- малко... като ставаш от масата  да усещаш лек глад ... да се храниш винаги под час ,  три пъти на ден ...
Да си почиваш след хранене...да се будиш с усмивка ... да си лягаш с усмивка...

Изобщо- да живееш малко по- бавно и малко по- тихо и спокойно

# 30
  • Мнения: 3 091
виж, здравословно или не - искам да живея щастливо! след като диетите ме правят нещастна, умирам от глад, чувствам се зле - по-добре е да си хапна, да ми е гот и да се чувствам пълноценна!

Знам със сигурност, че е най-добре манджата, която ядеш, да е сготвена с удоволствие! нервна ли съм - не готвя!

но така да знаете! ще си се търкалям, широко усмихната... Който иска, да се мъчи. Аз с орлите не искам да живея!

# 31
  • Мнения: 822
Аз все още съм в размисъл,дали това,което се оказва полезно за душата ми,е полезно и за тялото ми...

# 32
  • Мнения: 235
 Секс преди заспиване и сутрин след събуждане - много е полезно! И цял ден си мноого спокоен!

# 33
  • Мнения: 2 353
  Сетих се за един лаф (извини ме за спама, но смеха е полезен):
"Вие ми дайте винско и свинско, па ме чекайте да умрем."

# 34
  • Мнения: 2 212
Хапка, той лафа си е съвсем по темата....но ето на, как да живееш здравословно и да е полезно за тялото като в радиус от един метър има шоколадови бонбони и душата ти крещи на умряло за тях  Laughing

# 35
  • Мнения: 2 353
  Абе какви бонбони, наоколо виждам само бири?!
  Два бонбона на ден не са престъпление, а който ги обича ще произведе пет кила ендорфин и така всички ще бъдем щастливи и добри.

# 36
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
А, ти да отслабнеш ли искаш  Laughing ..Това не става със здравословно хранене ... и е друга тема

# 37
  • Мнения: 4 726
 Две чашки топла вода на гладно за тялото и ежедневни дози самобичуване при неспокоен дух  Laughing

# 38
  • Мнения: 5 877
Прегръдките са полезни.
Добре свършената работа е полезна.
Ученето на стари години било много полезно, развилало закърнели синапси.

# 39
  • Мнения: 2 212
Сикрет, да отслабвам не искам, ама и да надебелявам не искам  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 463
Прясно изцеден сок и целувка сутрин, на гладно.
Не се ядосвай, вярвай в щастливата развръзка, прави това, което искаш и това, което те кара да се чувстваш жив.
Може да е клише, но изисква доста воля за да се постигне и действа перфектно и на душата и на тялото!
Пример : Да скочиш с парашут от 3200м - тотален душевен оргазъм в комбинация с физическо тонизиране!

# 41
  • Мнения: 2 161
Полезно сутрин за душата ми е една чаша кафе с мляко и 5-6 цигари бяло Боро.После може да помисля и за тялото си.

Общи условия

Активация на акаунт