Нещо като тортичка

  • 6 939
  • 8
  •   1
Отговори
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
4 яйца
1 чаена чаша захар
1 чаена чаша брашно
1 ванилийка
1 препълнена кофичка кисело мляко 500 гр.
6-7 супени лъжици захар
шоколадови пръчици или шоколад
масло за намазване.
Разбийте хубаво яйцата със захарта и добавете с бъркане брашното. Намажете тавичката с масло и изсипете сместа равномерно. Печете до готовност на блатчето. Гледайте да не е много дебел блат за да може да се сиропира. Докато чакате изпичането му разбъркайте кофичката кисело мляко със допълнителните лъжици захар. След изваждането на блата и докато е топъл го залейте с подсладеното мляко и разстелете равномерно. Оставяте да изстине и поръсете с украсата
Опитайте и кажете дали ви е харесало! Laughing

# 1
  • Мнения: 6 472
Тази "нещо като тортичка" първо я бях прочела някъде из дира и от както я правя, печеля всички овации сред съседките на кафе Grinning  Страшно бърза и много вкусно Grinning  Водата на киселото мляко попива в блата и го сиропира, а отгоре остава нещо като кремче, което всеки път ме питат какво е.

# 2
  • Den Haag
  • Мнения: 1 836
Цитат на: mama_mima
4 яйца
1 чаена чаша захар
1 чаена чаша брашно
1 ванилийка
1 препълнена кофичка кисело мляко 500 гр.
6-7 супени лъжици захар
шоколадови пръчици или шоколад
масло за намазване.
Разбийте хубаво яйцата със захарта и добавете с бъркане брашното. Намажете тавичката с масло и изсипете сместа равномерно. Печете до готовност на блатчето. Гледайте да не е много дебел блат за да може да се сиропира. Докато чакате изпичането му разбъркайте кофичката кисело мляко със допълнителните лъжици захар. След изваждането на блата и докато е топъл го залейте с подсладеното мляко и разстелете равномерно. Оставяте да изстине и поръсете с украсата
Опитайте и кажете дали ви е харесало! Laughing

Ммммммммм,изглежда много вкусно,тъкмо се чудех с какво да поглезя моето мъжле,утре ще я пробвам #Milti

# 3
Цитат на: mama_mima
....
Опитайте и кажете дали ви е харесало! Laughing

Опитахме и ни хареса. На мене и щерките (тати изпусна щото го няма Grinning ).Става лесно, а и на вкус мноооого ми напомня на желираната торта на Рая (само, че в доста мини вариянт Wink )
Та мерси за рецептата - пак ще си го стъкна. И бързо става

# 4
Цитат на: mama_mima
4 яйца
1 чаена чаша захар
1 чаена чаша брашно
1 ванилийка
1 препълнена кофичка кисело мляко 500 гр.
6-7 супени лъжици захар
шоколадови пръчици или шоколад
масло за намазване.
 Laughing

няма ли бакпулвер или друг набухвател?

# 5
Цитат на: Anonymous
...няма ли бакпулвер или друг набухвател?
Няма, ама не ти и трябва. То пак се надува. Моята "тестяна" част стана дебела около 5-6 см, което е напълно достатъчно. Важното в случая е млякото да успее да напои блата

# 6
  • Мнения: 384
Аз правя същата тортичка, но с малко подобрения,поне така ми я казаха.  Към разбърканите яйца и захар добавям една чаена лъжичка сода, която предварително се разтваря с една лъжица оцет и малко вода. След това слагам брашното и бъркам. Готовата смес я разделям като в едната част слагам какао. След това най-добре в кръгла тава започвам да слагам една супена лъжица от бялата смес една от кафявата, една върху друга докато свърши. След като се опече процедурата е същата като в горната рецепта.Като се реже на парчета е много красиво, като зебра стои. Това е от мен, можете да пробвате и така Grinning

# 7
Супер Краси. Аз още като заджурках сместа , аха да хвана какаото и да оцветя половината, ама си викам - това е първи път стой си на гъ.а Хондо Embarassed  Laughing  Laughing , но следващият път ще пробвам по начина, който си описала Heart Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 1 121
Направих я днес и е разкошна! Отне ми точно 15 мин! Хиляди благодарности!!!

Общи условия

Активация на акаунт