Да създаваш деца е простотия ?!

  • 4 068
  • 89
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 733
Просто исках да споделя какво ми се случи днес. Направо съм бясна. На малкия му предстои операция, поради което днес ходихме да правим изследвания за кръв и урина. Както винаги пред Цибалаб беше лудница - хора много, невероятно мотаене и т.н. На човек отделят по 15-20 минути, така че поне час ти е гарантирано чакането (в най-добрия случай). Тъкмо идва нашият ред (детето вече е нервно, плаче, гладен е, защото не е ял, тъй  като кръв с взима на гладно, междувременно са дошли още три дечица, които се държат по същия начин), пристига една докторка от долния етаж с двама чужденци и ги вкара в лабораторията преди нас. Аз и мъжът ми - изнервени заради това, че чакаме толкова време, а те ни изпревариха, другите хора от опашката също. Изобщо - лудницата е пълна. В следващия момент идва една жена с бастунче с придружителка. Сяда жената с бастунчето на един стол, а придружителката казва:"Ние ще минем преди вас, защото жената е инвалид и сме с предимство." Аз казвам"Госпожо, съжалявам, че жената е инвалид, но ние сме с малко дете и също сме с предимство, въпреки това от един час си чакаме реда." Родителите на другите деца казаха същото. Жената с бастунчето каза, че няма проблем, ще си изчака реда и разбира се, че няма да изпревари дечицата. Придружителката й обаче идва при мен и започва да ми вика: "Ти нормална ли си? Целият свят умира, а ти си тръгнала деца да създаваш. Това е простотия!"
Повярвайте ми, останах с отворена уста!!!!! Направо не можах да повярвам, че човек е способен да изрече подобна глупост. Не можах да реагирам, за което много се ядосвам на себе си. Мъжът ми обаче й каза: "На долния етаж има аптека. Отиди, провери, може пък да продават лекарства за душевноболни"....

# 1
  • Мнения: 6 155
Откачалка  #Crazy

# 2
  • Мнения: 2 978
Послушай половинката ти,  прав е. Не се нервирай, няма смисъл.
То на такива няма смисъл да отговаряш по друг начин.

# 3
  • Мнения: 1 163
Всеки ден се сблъскваме с човешката простотия и егоизъм,на такива хора по-добре да не се отговаря,че то няма и какво да им се каже направо fight

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Жената е била хипер изнервена, предполагам, че затова си е позволила...Не се ядосвай. Когато сме под пара, често казваме големи глупости, които не мислим.

# 5
  • Мнения: 17 402
Чужденците са влезли преди вас най вероятно, щото са т.нар "кешови" пациенти. ЗА другото- не се ядосвай, няма смисъл! НАскоро водихме бебето на очен лекар- много се надявах някой да ни пусне да минем преди него, но не би! Така е то, какво да се прави...

# 6
  • Мнения: 3 886
Боже  добре че на мен не ми се е случило просто не знам как ще реагирам.Но се уверявам все повече че хората се побъркват #Crazy #Crazy

# 7
  • Мнения: 494
Нещастна женица.И самотна...за съжаление е,не за овикване.Тя сама се е наказала!Сигурна съм!

# 8
  • Мнения: 8 999
Като чета или ставам свидетел на такива сцени страшно се ядосвам. Но - има ли смисъл да хабим нерви заради откачалки. Нерядко съм жертва на подобно отношение /никой не отстъпва място на бременни или майки с деца в превозни средства, не се дава предимство по опашки, дори най-безочливо са ме предреждали/, простаци има навсякъде по света, лошото е, че се сблъскваме с тях ежедневно.

# 9
  • Мнения: 4 585


Да, лудницата е пълна. Ако някой не е подписал петицията в
подписа ми, да подписва. Срокът е 15.09.
Детето ми е инвалид и два пъти в месеца висим по един ден на
опашки за лекарствата му - джипи, лекуващ лекар, РЗОК, пак джипи, аптека.
Има компютри, електронни подписи, интернет, и какво от това?
Важно е да се създава впечатление, че бюрократичната машина е затрупана с работа.

# 10
  • Мнения: 1 671
Гневът ти е справедлив.
Но се успокой с факта, че не винаги е така.
Поне за себе си мога да кажа, че са ми отстъпвали - и в рейса, и в чакалнята, и на опашки.

Вълчо, петицията подписана от мен отдавна.

# 11
  • Мнения: 7 837
И сега какво? 5 стр. възмутени майки...
Малко са ви дразнителите напоследък ли?

# 12
  • София
  • Мнения: 6 356
мъжът ти е реагирал адекватно - жената не е била добре с нервите и е било излишно да й се впрягаш, макар че на твое място и на мен щеше да ми кипне чайника.

извън темата - не ходете на място в тъпата Цибалаб, защо там, дето се влачи половин София?
има и други лаборатории, където умеят да вземат кръв на малки деца и не се чака.

също така, бях чела из форумите, че точно Цибалаб предлагат посещение в дома за вземане на кръв - срещу заплащане, разбира се.
помислете занапред как да си спестите нервите и времето.

# 13
  • Мнения: 2 978
И сега какво? 5 стр. възмутени майки...
Малко са ви дразнителите напоследък ли?


Стига ма Кейсооу, не спирай всичко в зародиш. Задръж малко Twisted Evil

# 14
  • Мнения: 1 733
Wolf, най-сетне успях да отворя петицията. Цялата минала седмица не ми се отваряше. Jam, не знаех, че Цибалаб предлагат подобна услуга. Мерси за инфото, следващия път ще се възползвам. Кейси, просто споделях, не си длъжна да четеш! Все пак в клюкарник сме.

Общи условия

Активация на акаунт