какво да правя в моя случай?

  • 4 205
  • 50
  •   1
Отговори
Здравейте на всички във форума,
от известно време чета темите, мисля и накрая се реших дапиша и да потърся съвет за моя случай. Ето какво се случи- имам дъщеря на 2 години и малко, баща-неизвестен /в акта за раждане/. Иначе съществува доста често в къщи- май това е проблема-но не иска да се разбира от никой че е бащата на детето ми. Все едно ми е приятел- за близки, роднини- за моето семейство -също. Имаме връзка от дълго време-той е женен -има и друго дете-общо взето женкар, сега разбрах че има и още една приятелка. Бях доста съкрушена -мислех си всъщност, че той не се разделя с мен и не допуска възможността да имам дете от друг и семейство именно заради нашата голяма любов. Не позволи да направя аборт, не иска да припознае детето- ще му се срине имиджа пред хората и ще нарани неговото семейство. До тук- ясно-правилата за казани и се изпълняват от мен. Помага ни финансово, аз също имам добра работа. Детето му казва по име и много го обича. Привързан е и той към нея /въпреки че не винаги когато има време сме му приоритет- заради новата любов/. Моето разочаровние е голямо но не това е проблема. Дъщеря ме пита- къде е моя татко, аз защо нямам татко и т.н...
Последната седмица няколко пъти ми задава въпрос, децата от блока също й казват че няма баща и тя се чувства доста объркана. Като разбрах за новата му приятелка пожелах да се разделим и да приключваме тази сага- криене, лъжи и т.н. Той обаче и дума не дава да се издума, нямало да стане никога. знае че в крайна сметка и аз ще го заменя рано или късно с друг и не може да преживее че детето ще има някой друг около себе си.  В този случай какво да кажа на детето си?  Полуистина няма, истината не мога, не искам да лъжа....
стана доста дълго, мисля че е и доста объркано но надявам се да можете да ме посъветвате нещо.......

# 1
  • DE
  • Мнения: 967
Единственото, което ми се върти в главата е да го разкараш.
Нямаш ли и ти право да срещнеш някого, на когото дъщеря ти да казва "татко"?

# 2
  • Мнения: 1 731
Брях!  Shocked
Аман от серийни осеменители, аман...
Ама ти ме разби. Как може да не знае датето, че това е баща и? Thinking
Всъщност, вече нищо не ме учудва.

Ох, пак съм аз.
Не мога да разбера как си позволила такова развитие на нещата.
Защо?
Така сте объркали детето, че не ми се мисли за после  ooooh!

Последна редакция: пн, 10 сеп 2007, 16:45 от Сабина

# 3
и аз това се чудя- как може да не иска да й казва че е баща й, да не разрешава да има друг баща и всичко това да го счита за нормално???  по отношение на разкарването- направих го за известно време и той се чувстваше добре, не виждаше малката месец, два но не страдаше особено от това. но милата толкова много го търсеше и плачеше за него... проблема е , че аз се чувствам гузна да я лишавам от него, той го знае и ме манипулира с това.... а тя му е одрала кожата, даже и за слепия е видно. как може да продължи това положение и какво изобщо ще стане?

# 4
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
писах и в друга тема на жена обвързана с оженен мъж
няма да се повтарям - мояьтамисъл е следната - нищо което се гради дълго време на лъжа не свършва добре
не евъпроса да полъжеш месец-два - и себе си и да останеш с лъжец, но систематичния живот с ЛЪЖЕЦ - не завършва добре

не става дума да хванеш оженен и да откриете любовта и той да избере теб...
но това да се примиряваш не само да си втора цигулка,  ама в леглото ти да се търкаля някой дето СИСТЕМАТИЧНО И МЕТОДИЧНО лъже ВСИЧКИ!!!!!!! че да почнеш да лъжеш и ТИ!!!
и как си мислеше че всичко ще свърши без да си платиш тези лъжи? не става.
а моето вярване по въпроса е, че когато ние родителите сме слаби да понесем изпитанията, поднесени от съдбата - тя ги праща на нашите деца...
толкоз по въпроса - не мога да ти съчувствам защото сама си избрала да лъжеш, и да бъдеш с лъжец...

по въпроса за детето - аз лично след като открия че съм само ПОРЕДНАТА лъгана - хващам си партакешите, казвам на детето, че има баща но той я е изоставил и с това приключваме въпроса. или й кажи по-скоро че бащата е възпрепятстван, че така става че рпонякога бащите не живеят с майки и децата...замажи положението но й кажи истината - че няма баща.
щото оня излъга жена си, сега излъга теб, а после... лъже сигурно и новата изгора....
лъже и детето и себе си ,че прави нещо - в действителност просто ви държи докато му трябвате...
не прекъсвай неговата връзка с детето - не веднага, но я поограничи...поне няма да ви боли толкова като иде при другата
освен ако тя не разбере що за стока е и не го натири...тогава пак ще си ти на линия....
но избора е твой, детето също....само че е крайно време да мислиш за него не за себе си и личните си чувства
ако го тормозиш с присъствиетона такъв печен ЛЪЖИЦ и мошенник - нищо няма да свърши добре
теб те излъга, що мислиш че ако намери др и има един ден дете и от нея - няма да ви зареже?

# 5
  • Мнения: 515
Аз бих го разкарала на часа!!!!А какво ще стане когато е на 7 и вси4ки деца в у4илище ще  я питат "това бащати ли е".Понякога си пречиняваме много проблеми заради някой който дори ти си осъзнала ,че не си заслужава да си проваляш живота заради него.Пъ к и catnadeen е много права ,нещо,което се гради жърху лъжа рано или късно излиза на яве и не свършва добре!!! #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 6
  • Мнения: 1 425
но (той) не иска да се разбира от никой че е бащата на детето ми. ... Имаме връзка от дълго време-той е женен ... мислех си всъщност, че той не се разделя с мен и не допуска възможността да имам дете от друг и семейство .... (той) Не позволи да направя аборт, (той)  не иска да припознае детето- ще му се срине имиджа (неговия) пред хората и ще нарани неговото семейство... Той обаче и дума не дава да се издума ...и (той) не може да преживее 
Вземи помисли малко и реши ТИ какво искаш.

... Полуистина няма, истината не мога, не искам да лъжа....
Винаги може човек да каже истината.
Колкото до лъжата - досега май доста добре се справяш с лъгането на всички около себе си, и себе си самата.

Последна редакция: пн, 10 сеп 2007, 18:25 от Panther

# 7
  • Мнения: 911
 Sick #Cussing out #2gunfire #Cussing out Sick
 

каквато съм многословна и обяснителна, тоя сюжет ме остави абсолютно безмълвна!

Ама откъде накъде ще ти съсипва живота до безкрай?!! Твоя и на детето ти?!!!
Тоя хубостник си е баш за моята темичка и ще влезе в топ 5!  #2gunfire

Всичко друго проумявам, обаче тоя принцип на кучето: "няма да те ям, ама няма да те дам!" ме потриса!

Зарязвай го по най-бързия начин и детето ти да го забрави, докато е малко, че като порасне не зман по какви психоаналитици ще ходите, за да му подредите понятията на хлапето в някаква що годе понятна картинка. Горкото!

Виждам, че пишеш доста хладнокръвно за него и "голямата" ви любов, така че едва ли ще ти коства големи усилия да го разкараш. Просто е крайно време да му се противопоставиш!


# 8
  • Мнения: 1 425
Всъщност избора е много прост.
В момента създаваш проблеми на себе си и детето си, за да не се развали кефа и спокойствието на един женкар и патологичен лъжец.

# 9
  • Мнения: 911
В момента създаваш проблеми на себе си и детето си, за да не се развали кефа и спокойствието на един женкар и патологичен лъжец.

и това ти го казва мъж, не октачена феминистка-мъжемразка! Абсолютно е прав Пантерчо - няма какво да добавя

# 10
  • Мнения: 6 585
и аз това се чудя- как може да не иска да й казва че е баща й, да не разрешава да има друг баща и всичко това да го счита за нормално???  по отношение на разкарването- направих го за известно време и той се чувстваше добре, не виждаше малката месец, два но не страдаше особено от това. но милата толкова много го търсеше и плачеше за него... проблема е , че аз се чувствам гузна да я лишавам от него, той го знае и ме манипулира с това.... а тя му е одрала кожата, даже и за слепия е видно. как може да продължи това положение и какво изобщо ще стане?

Няма какво да те манипулира. Ако иска да е баща, да бъде! Това вашето обаче е престъпление спрямо детето, извинявай.
Бягай от този мухъл и НЕ лъжи детето си.

# 11
  • Мнения: 623
По мое мнение зарежи го този...веднага. Не веднага, вчера!!!
1. Намери си Човек, който ще е до теб и ще ви обича (не мисля, че ще е проблем)
2. Според мен, детето все още е твърде малко, за да му обясняваш какъв е баща му (биологичния)
3. Сборно от 1 и 2 - дай шанс на детето си в един момент да каже на някой добър човек "ТАТИ"
4. Тогава то само ще може да обясни на другите деца, че са се объркали...

# 12
  • Мнения: 2 327
Кажи на детето истината или го остави наистина без баща.

# 13
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
По мое мнение зарежи го този...веднага. Не веднага, вчера!!!
1. Намери си Човек, който ще е до теб и ще ви обича (не мисля, че ще е проблем)
2. Според мен, детето все още е твърде малко, за да му обясняваш какъв е баща му (биологичния)
3. Сборно от 1 и 2 - дай шанс на детето си в един момент да каже на някой добър човек "ТАТИ"
4. Тогава то само ще може да обясни на другите деца, че са се объркали...

а не 4 не го приемам
детето трябва да знае ч(е биологичния баща липсва и да е благодарно че има нов тати
да то ще вика тати, но за мен - трябва да знае че реално истинския баща го няма
иначе би било отново лъжа...поне за мен

# 14
  • Мнения: 1 425
Темата се измести, но аз съм съгласен с Дани в случая. Детето е много малко за такива обяснения. А и не са толкова спешни, освен ако авторката реши да му каже сега кой му е биологичния баща.

@авторката - може да пробваш да питаш женкара - какво да казваш на детето като пита за баща си, ама се съмнявам че ще има полза. Такива типове са доста "хлъзгави" - ще върти и ще суче и накрая нищо конкретно няма да каже и ти пак ще продължаващ да се чудиш.
Всъщност решението какво и на кого да кажеш си е само твое. Ако продължаваш да се изживяваш като жертва на обстоятелствата без право на глас - историята ще си продължава така.
Ако решиш да си вземеш живота в ръце - имаш много пътища.
Какво иска или не иска той няма значение.
Значение има какво искаш ти и какво е добро за детето. Поне според мен. За себе си - ти решаваш.

Общи условия

Активация на акаунт