Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 29 отговора

Не знам защо пускам тази тема в този форум...Но ми е интересно да разбера какви са настроенията ви по този въпрос.
Наясно съм, че темата не е чак дотам обществено значима и не разкрива особена зрялост у задаващия я  Laughing , и все пак...
Винаги ме е тормозела дилемата - "за" и "против" отмъщението, когато си нараняван, ядосван, прецакван и така нататък...Кое се доближава повече до гледната ви точка? "Да обърнеш другата буза" или "око за око, зъб за зъб"? Или нещо коренно различно?
Цитирай

Зависи от ситуацията. Дай пример  Flutter
Цитирай

Пример...говорех най-общо за средностатистическия случай, при който биваш нараняван от поведението на някого, той или тя вижда това и продължава да го прави, съзнателно или несъзнателно...идеята е, че има хора, чиято първична реакция е "съдбата ще го накаже" или нещо такова, а има и такива, които биха реагирали с "ще му избия зъбите на тоя гадняр". Примерно  Smile Може да е за сто различни неща, просто някой с държанието си те обижда - какво ще направиш, ти директно ще го поставиш на място, или ще го оставиш на мирозданието или както искаш го наречи и просто няма да се занимаваш с него?
Цитирай

Варна

Има си чар в отмъщението. Аз не отмъщавам от мързел, не поради духовна извисеност.
Цитирай

София

Не отмъщавам. Защото самите качества на хората, които нараняват, прецакват и пр. им отмъщават.
Това не значи обаче, че подавам другата буза.
Цитирай

Ако мога сама да накажа, какво ще чакам съдбата, мирозданието, или каквото и да е там. ЗА отмъщението - скорпионче съм все пак.  Забавям, но не забравям. Но само когато става въпрос за сериозни неща- дреболии не ме палят.
Цитирай

Варна/София

Ако мога сама да накажа, какво ще чакам съдбата, мирозданието, или каквото и да е там. ЗА отмъщението - скорпионче съм все пак.  Забавям, но не забравям. Но само когато става въпрос за сериозни неща- дреболии не ме палят.

И аз
Цитирай

София

Не съм отмъщавала никога и на никого, понякога съм го отчитала като грешка, но е било късно.
Въпреки всичко не го правя.
Цитирай
Отмъстителна съм и много злопаметна. Освен това нося лош късмет на всеки, който ми се изпречи! Всеки, който ми се е изпречил по-късно е имал много лош късмет!
Цитирай

София

Ама си и вярваш.... Thinking
Цитирай

под водата

Не отмъщавам!
Никога и в никаква ситуация!
такава ми е природата!
Просто....въпросният 4овек спира да бъде жив за мен!Това е!
Дори забравям какво ми е при4инил!
Широко скроен 4овек съм..... Flutter
Не мога да мразя,мога само да оби4ам и да 4увствам безразли4ие....
А за да отмъщавам на някой....трябва доза омраза за това!В мен я няма!
Оставям въпросният 4овек живота да го ,,накаже''-винаги се е полу4авало!По един или друг на4ин.... Thinking
Цитирай

През девет форума в десети

Не, не отмъщавам. Първо, не ми се цапат ръцете и не ми се пада до нивото на простака, на когото ми се иска да отмъстя.
И второ - предпочитам да вярвам, че истината е някъде там, т.е. - има си някой, който да го прави вместо нас. Обикновено тази ми вяра се потвърждава на практика.  Wink Laughing
Цитирай

е, ти нали си съвършена. Добрата Буболина! Перфектна както винаги.
Цитирай

Кацнала на едно дърво.

В най-ранни младини съм се опивала от мисълта да съм един същи Едмон Дантес.  35 Бързо разбрах, че отмъщението не води до нищо добро. Тя, Съдбата, си знае работата.
П.П. Тоест, и аз поумнях също като граф Монте Кристо.  Mr. Green Без да лежа в крепост и уви, без да намеря приказно съкровище.
Цитирай

Balchik

Аз съм на принципа :Господ забавя,но не забравя!Затова не отмъщавам,хапя с думи и отминавам .
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 29 отговора