Кой вид бягане гори най-много мазнини?

  • 6 322
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Искам да ви попитам според вас кой вид бягане гори най-много мазнини.
1. Бавно, с умерена скорост но с голяма продължителност бягане без прекалено задъхване
2. Бързо спринтово бягане до задъхване след това малко ходене да се успокои пулса и дишането и после пак бързо бягане и после пак ходене - т.нар. "скокообразно" бягане при което се редуват бързо бягане и ходене...
Питам защото и двата вида бягане си имат почитатели и всички те твърдят че точно техния вид бягане е най-добър като кардио тренировка и гори най-много мазнини от тялото. Явно и тук с бягането както и с диетите няма единно мнение. Къде все пак е истината. Вие (ако бягате) как бягате - бързо и после ходене или бавно, но продължително...
Да подчертая че става въпрос само за най-ефективно горене на мазнини а не за някакви спортни успехи или сила и издържливост

# 1
  • Мнения: 4 678
Най-много мазнини и най малко мускул гори бързото ходене Peace
Сприната гори повече мускул  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 531
Искам да ви попитам според вас кой вид бягане гори най-много мазнини.
1. Бавно, с умерена скорост но с голяма продължителност бягане без прекалено задъхване
2. Бързо спринтово бягане до задъхване след това малко ходене да се успокои пулса и дишането и после пак бързо бягане и после пак ходене - т.нар. "скокообразно" бягане при което се редуват бързо бягане и ходене...
Питам защото и двата вида бягане си имат почитатели и всички те твърдят че точно техния вид бягане е най-добър като кардио тренировка и гори най-много мазнини от тялото. Явно и тук с бягането както и с диетите няма единно мнение. Къде все пак е истината. Вие (ако бягате) как бягате - бързо и после ходене или бавно, но продължително...
Да подчертая че става въпрос само за най-ефективно горене на мазнини а не за някакви спортни успехи или сила и издържливост

1. Бавно, с умерена скорост но с голяма продължителност бягане без прекалено задъхване

# 3
  • Мнения: 817
Интервалното бягане.Първо забързваш ,после забавяш и така нататък ,като се следи пулса.Има таблица с която може да си изчислиш ,колко е допостимото натоварване на сърцето при теб.

# 4
  • Мнения: X
Интервално бягане Peace

# 5
  • Мнения: 212
И кво стана сега - резултата е две на две. Двама са за бавното продължително и равномерно бягане и двама - за интервалното бягане. Пълни противоположности... И кое е най-добро в края на краищата за горене на мазнини... Има ли единно мнение по този въпрос или и тук колкото хора толкова и мнения... Не може ли да се докаже с научни факти кое бягане гори мазнини най-много...

# 6
  • Мнения: X
http://spidersport.com/forum/index.php
Тук има доста инфо. Потърси HIIT, интервално бягане или кардио Peace

# 7
  • Мнения: 330
Ето още един глас за интервалното бягане. Поне така съм чела от източници, на които имам доверие. Всъщност аз май и не съм чела някоя по-съвременна статия препоръчваща бавното с голяма продължителност бягане за тази цел (сигурна съм обаче, че има и такива  Rolling Eyes ).
Да не говорим, че интензивните с по-голямо натоварване тренировки продължават действието си (горене на мазнини) и след края на тренировката (не яж поне час след това, за да използва тялото ти за гориво мазнините, а не поетата храна), което е още един довод ЗА интервалното бягане.

# 8
  • Мнения: 1 371
Аз се опитвам да тренирам равномерно, ама като се кача на велоергометъра, все едно дявола ме гони..  Twisted Evil (независимо дали бягам или въртя педалите)

# 9
  • Мнения: 1 013


Когато започваш натоварване, механизмите за енергоосигуряване се редуват така-
- креатинфосфат-стига за 6-10 сек.
- анаеробна гликолиза- до 40 сек.
- смесена- анаеробно- аеробна гликолиза- до 2-3 мин.
- аеробен режим- т.е. доставката на енергия става чрез кислорода от въздуха.
 За да не е толкова сложно- логично е , че не можеш да спринтираш повече от 1-2 мин. (даже 2 мин. е много), т.е. така стигаш само до разграждане на запасите от гликоген в мускулите и за да разградиш мазнините трябва да бягаш по дълго.
 В този смисъл отговора на въпроса- Продължително бягане!!!
 Интервалната тренировка- редуване на бягане с почивка има друг смисъл.
 След това пък има друго важно нещо- да не се бяга всеки път еднакво продължително и интензивно, тъй като организма се приспособява и определено монотонно натоварване след време няма да е дразнител.

# 10
  • Мнения: 817
Аз се опитвам да тренирам равномерно, ама като се кача на велоергометъра, все едно дявола ме гони..  Twisted Evil (независимо дали бягам или въртя педалите)
А ти как точно бягаш на велоергометъра newsm78
А аз писах интервално защото така са ми обяснявали не един и двама инструктори.И не само за бягането а ,каква да е кардио тренировка е за предпочитане да е интервална.Но сега ,като чета ти колко научно и с доводи си писала за продължителното почвам да се замислям Tiredно пък за пулса съм напълно сигурна ,че е най-добре да се следи той ,тъй като за всеки е индивидуална енергоизгаращтат му зона ,за мен ако е 110 удара ,при теб може и да е 200/това съвсем примено/И още нещо са миказвали пак по фитнеса ,че продължителноста на кардиото трябва да е минимум 25-30 минути защото едва тогава започвало пълноценното изгаряне на мазнинините ,през ден 40 минути кардио съчеатано и с друг тип натоварване и на други мускулни групи ще е деално.мойта програме беше всеки път кардио ,като редувах на ходене един път горна половина ,един път долна.

# 11
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И аз съм за интервалното бягане.
Никога не съм имала кой знае колко мазнини, за да кажа гори ли, не гори ли. Но съм много доволна от резултатите.  Peace

# 12
  • Мнения: 29
Аз също съм чувала за интервалното бягане, но от личен опит твърдя, че с умерено продължително бягане съм топила доста бързо от талия, крака и дупе. Пък и хич не си падам по спринта, така че поне за себе си съм открила идеален начин. Нямам опит обаче в това доколко организма привиква и спира да топи след известно време. Но според мен с подходящо хранене (по-нискомаслени храни и ограничаване на приеманите количества захар, картофи, паста, хляб и ориз) ще си стопи излишното, а после си е подържане на форма и тонус.
поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт