Биопсия на шийката на матката? Боли ли?

  • 26 027
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 642
Имам питане към мамите, на които са им взимали биопсия...
Кажете какво се прави? Боли ли самата манипулация, а и след това?
А резултатите след колко време би трябвало да излязат?

Последна редакция: вт, 11 сеп 2007, 13:58 от rainbow

# 1
  • Мнения: 728
На мен са ми правили биопсия на ухото,не ме е боляло,не е приятно,но е съвсем поносимо.

# 2
  • DE
  • Мнения: 967
Зависи на кое ти правят биопсия!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 951
Не,не боли!

# 4
  • София
  • Мнения: 642
Ох, забравих да уточня.... ooooh!
На шийката на матката е...

# 5
  • София
  • Мнения: 1 951
Не боли!Правиха ми точно такава,Успех ти желая!

# 6
  • Мнения: 2 755
На мен са ми правили 2 пъти  и двата с пълна упойка. Всичко трае около 20 мин. след това боли кръст акато при цикъл. Резултатите станаха след 10 дни. В повечето случай биопсията е излишна. Може да я дамести колпоскопия, която е много  по-малко инвазивна процедура. Често правят пробен кюретаж, а му викат биопсия. Някой лекари са на мнение, че кюретажа има  лечебни свойства, и след биопсията ще се оправя от самосебеси. Поне при мен беше така. Дано си попаднала на по-добри лекари, че от неуместни манипулации последиците са лоши.

# 7
  • Мнения: 40
ох, и при теб не беше добър резултата на РАР,нали?Явно си потърсила  и второ мнение.Защо се налага биопсия?Не те ли гледаха с колпоскоп?Четох,че самата биопсия като процедура е много кратка и безболезнена.С мн.тънки пенсети се взема тъкан.Усещането е като пощипване.Но това само съм го чела,ти ще кажеш как е.Пожелавам ти кураж и успех.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 951
На мен ми правиха и обгаряне,Мисля,че след биопсията кръвнах,Наистина не е болезнено,Само ,заради лоша цитонамазка ли се налага биопсията при теб?Аз имах проблеми и затова се наложи,

# 9
  • София
  • Мнения: 642
Докторката каза, че ще ме гледа с колпоскопа и веднага след това ще ми вземе биопсия. Не спомена, че ако резултата от колпоскопа не е обезпокоителен няма да ми взима. Просто веднага ще я направи. Може би, за да е по-сигурна...,  знам ли???
Но ако не вреди, предпочитам да е по-сериозно изследването, точно заради лошата РАР група.
Само дето малко ме е страх, но ще се стегна...Поне казахте, че не боли и ми е по-спокойно. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 40
Здравей!Току що се върнах от изследването.Направиха ми колпоскопия и тя потвърди наличие на НРвирус и веднага ми направиха и биопсия.Сега ще чакам в петък да излязат резултатите.За самата биопсия не се притеснявай,никак не е болезнена.След това има лек дискомфорт и евентуално може да се появи леко кървене.Процедурата е за няколко секунди.Аз имам две поразени петна и след ,като излязат резултатите ще се отстранявят.Желая ти успех и пиши как е минало.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 951
А мен ме гледат три пъти в годината с колпоскоп,Не е болезнена процедурата,Успех ти желая!Кой лекар,ще ти извърши манипулацията,Може и на лични,

# 12
  • София
  • Мнения: 642
Здравей!Току що се върнах от изследването.Направиха ми колпоскопия и тя потвърди наличие на НРвирус и веднага ми направиха и биопсия.Сега ще чакам в петък да излязат резултатите.За самата биопсия не се притеснявай,никак не е болезнена.След това има лек дискомфорт и евентуално може да се появи леко кървене.Процедурата е за няколко секунди.Аз имам две поразени петна и след ,като излязат резултатите ще се отстранявят.Желая ти успех и пиши как е минало.

И аз се върнах току-що. Не болеше. Всъщност само мъничко, нещо като щипване.
Взеха ми три парченца тъкан. При мен "петната" са на много места. Почти на цялата шийка. Съвсем сигурно е, че ще ми правят конизация. Но сега ще чакам резултатите. Само дето моите ще са готови чак др. седмица. Sad А дотогава ще си мисля какво ли не.

А мен ме гледат три пъти в годината с колпоскоп,Не е болезнена процедурата,Успех ти желая!Кой лекар,ще ти извърши манипулацията,Може и на лични,

Ще ти пиша на лични Simple Smile

# 13
  • по Пътеката
  • Мнения: 180
  И на мен ми предстои преглед с колпоскоп.Евентуална биопсия и "изгаряне"на раничка на шийката на матката.

  Моля,за миналите по този път, има ли за тези процедури клинична пътека,която да поеме ЗК или се заплаща?
 Благодаря предварително Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 642
  И на мен ми предстои преглед с колпоскоп.Евентуална биопсия и "изгаряне"на раничка на шийката на матката.

  Моля,за миналите по този път, има ли за тези процедури клинична пътека,която да поеме ЗК или се заплаща?
 Благодаря предварително Hug
Не съм сигурна дали го поема касата. Аз лично си платих за всичко. Колпоскоп, биопсия и нещо за материал.... Отделно микробиология. Но пак не мога да ти кажа цени, защото като абонат на мед. ц-р където ходя, плащам по-малко.

Общи условия

Активация на акаунт