Какво е новото при мен, тема 5

  • 20 967
  • 300
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 91
Вчера доста се бях втресъл, социалната работничка ни беше насрочила посещение в дома за 17.30 часа. За наше щастие, тя се оказа приятна и симпатична млада жена. Беше много любезна, хвърли един бегъл поглед на дома ни и си поговорихме. Мисля, че всичко мина на 6.

 newsm44 newsm10 newsm44

Сега отново почва чакане...

# 2
  • Мнения: 2 722
kossi, Чичо Наци, спокойно - не съм чула до сега социалните да са изяли никого. Познавам само една мама, дето я разпнаха на кръст, но сега си гледа слънчицето.
Новото при нас - освен това че пораствам с още една година и се надявам да ми дойде най-накрая акъла в главата, е че Милен от вчера е на детска градина. Там се забавлява перфектно, най-доброто и общително дете, самостоятелно, мило, ама само някой друг да го води на градина сутрин, че докато го откача от косата си - зор  Mr. Green

# 3
  • София
  • Мнения: 9 517
Новото при нас е добре познатото старо - отново не постигнахме нищо, делото окончателно ще бъде на 26 септември и това е - няма да стане по-рано  Sad. Е, поне до тогава останаха само две седмици.

# 4
  • космополитно
  • Мнения: 941
Хубава, обширна тема- категорично доказателство за нескончаемите новости при всеки от нас!...



...Сега отново почва чакане...

Наци, чакането е толкова относително...буквално КОЛКОТО-ТОЛКОВА за всеки случай! Може да се случи така, че изобщо да не чакате!? Пожелавам Ви го от сърце!...
Ето аз доста почаках за първа среща с дете, после пък дълко чаках съдията да се наумува и да открие, формулираното по закон разрешение за нашия случай Confused...Но почти не ми се наложи да чакам да се отвори място в детската градина! От вчера си имам "ученичка", която сутрин сама започна да окуражава плачещите в градината мъници: "Нама паче! Мака(майка) бича и доде земе тебе!"
 Привечер пък си тръгва с усмивка: "Чао, чао, пак доде!"...
Мечтах си с години за видеокамера, а я получих в дар в най-неочакван миг... и то в чест на ролята ми на майка!... Толкова ме трогнаха! ...Та скоро новото при нас ще са и запечатани мигове от живота ни с Дъщеря Моя!...

# 5
  • Мнения: 677
mts Честит светъл и весел празник у вас.Да ви е жив и здрав Цвети.
И аз още помня този ден(при нас е 19 септември) как нашия Цеци несисаше никой друг освен мен и не даваше на никой да го пипне и усмихне.А то народ у дома баби,дядовци,кумове.Радост голяма навсякъде.
А при нас новото е ,че тръгва пак на детска-предучилищна вече и се надявам да иска да ходи,че и едната госпожа и леличката ще са нови.Дано се сработи с тях,че е важна година за него.
На всички успех в нещата ,които им предстоят.

# 6
  • Мнения: 1 669
Фоксче, още мъничко остана...

Зная колко е трудно чакането, но съвсем скоро Исачето ще бъде вкъщи и ще бъде дарено с

безкрайната ваша любов.  Hug за теб;  Hug за Исак...

# 7
  • Мнения: 1 612
Ето ме и мен!
Не съм писала защото нямаше нищо ново.
НО! Вчера ми звънна социалната след като са минали почти 2  есеца от подаването на документите и иска да дойде у дома в петък!
Много се притеснявам.  #Crazy
Дано да мине гладко!
Стискайте ми палци!

П.С. Надявам се, че кученцето ми няма да и спретне пълна програма!  Laughing

# 8
  • космополитно
  • Мнения: 941
Много се притеснявам.  #Crazy
Дано да мине гладко!
Стискайте ми палци!

П.С. Надявам се, че кученцето ми няма да и спретне пълна програма!  Laughing
Повярвай няма причини за притеснения! Ама наистина! Ако социалния работник е от типа администратори, за него това посещение ще е само едно формално задължение, което трябва да отметне час по-скоро! Ако обаче имаш шанса да те посети  не чиновник, а човек с призвание в професията си то той ще оцени по достойнство и"програмата" на кучето и присъствието му в дома като нещо позитивно за детското емоционално развитие... Пък и кучето може да  го(я) хареса и да представи най-доброто от себе си!?...

# 9
  • Мнения: 2 722
От прочетеното до сега аз лично оставам с впечатление че социалните много аресват кучетата и нямат нищо против тяхното присъствие в дома - а пък и аз брах страх преди посещението, че тогава кучетата бяха две  Laughing

 lilia_n_s  - не се притеснявай, срещата ще мине по-гладко отколкото си мислиш  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 9 517
Наличието на домашен любимец и фактът, че откакто сме заедно винаги сме имали такъв, заемаше доста сериозно място в доклада, дори и името му беше написано, както и породата и нравът, така че мисля, че това се приема за положителен опит.

# 11
  • Мнения: 1 669
lilia_n_s , в повечето случаи социалните са мили хора и не бива да се притесняваш...

А защо чак след два месеца са се сетили за вас? Другите срещи минаха ли, не можах да разбера...

# 12
  • Мнения: 97
Здравейте момичета!Доста време не сам писала но малкия не ме оставя.Сядам на компютара и като ме зърне и коршум при мен айде пиши де.Като спинка гледам домакинската работа да сърша и после разходка и така всеки ден.Морето ни се отрази доста добре.Новото е че вече ходим и у дома всичко се изледва.Казва някой думички но най обичаната ''айде"и чакаме да излезнем на вънка.С пръсче показва че ще стане на 1годинка,колко голям ще стане.Опитвам се да кача снимки но неоспешно.Сабуди се ще бягам.КЪСМЕТ newsm51

# 13
  • Мнения: 2 084
Още като тръгвахме за Стрелча спрях помпите и сиропите на Преси. изкарахме дъждовете влагата без помпи и пристъпи. Имаме две ядящи деца в къщи. Догодина сме пак на Стрелча, а на 29 сме в Троянски балкан. Мъжо спи и утре ще се цупи, че не съм си легнала, ще е кисел и сърдит. Затова лека нощ!

# 14
  • Мнения: 367
Ето ме и мен. От близо две седмици имаме проблем с компютъра и от време на време следя форума, когато ида у майка ми. Малко се обърква програмата за Троянския балкан, защото мъжът ми е в командировка на 27 и 28 извън България и ако нещата се наредят и си дойде навреме, идваме, пък на място ще намерим къде да спим. Все още не сме се отказали, оставяме нещата в ръцете на Съдбата и Късмета. Надявам се , че ще се пребере на 28 вечерта и ще дойдем. Поне, много ми се иска.  В краен случай решихме, че Троян е близо и все ще се намери къде да спим, ако в хижата е запълнено. 
Новото при нас е , че Ники "чете" вече четвърта книжка.  smile3529     Това ще рече, че я е научил наизуст и я отваря и важно-важно ми казва:  "Седни, мамо, до мен да ти прочета книжката."   И като я свърши ми казва : Вече съм я научил и трябва да ми купите нова!   И това кажи-речи по три пъти на ден. Като ме няма  мен действа баба си или дядо си , а вечер задължително баща си, защото : Днес не съм ти чел на тебе.
От понеделник тръгва в нова детска градина /вече близо до нас/.
Дано си оправим бързо компютъра, че така е ужасно .   comp03

Общи условия

Активация на акаунт