Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Това ще е първото ми бебе и много бих искала да кърмя. Изчетох повечето неща тук, а и на други места. Мисля си възможно ли е не всеки път да го кърмя от гърдата, а да му давам понякога и изцедена от бутилка?
Едни майки твърдят, че така ще го отбия, други че няма проблем...Как да постъпя? Какви са признаците, че бебето се отбива?

Цитирай
От шишето се дърпа по-лесно и като свикне веднъж на лесното няма да иска да суче от гърдата... Те бебенцата са хитрички  Very Happy Е, ако са единични случаи, когато ти се налага примерно спешно да излезеш и някой друг да го нахрани не мисля, че ще е проблем. Но все пак ако искаш да кърмиш, по-добре не му давай от шише:love:
Цитирай

на изток от рая

Ами май е според бебето.На голямата съм давала от шише няколко пъти ,и нямаше проблем.Мария обаче категорично отказва да пие изцедена кърма в шише.
Мисля ,че от шише им и по лесно да цокат и има риск като предложиш гърдата да откаже.Като цяло цеденето си е голяма хамалогия(изваряваш помпата,шишето,цедиш....)Но щом си решена да кърмиш и това е вариянт.По труден за теб,но от друга страна даващ по-голяма свобода, да излезеш вечер например и някой друг да нахрани бебока.Успех и здраво бебче.
Цитирай

Пловдив

До бебе е. Ние се кърмим, но от време на време ми се е налагало да дохранвам с шише с АМ, като малкият не се отби (слава богу!). Изцедена кърма от същото шише обаче отказва да пие - не му е вкусно.
Ако решиш да цедиш кърма и от време на време да даваш с шише, най-важното е да не го правиш поне през първите 5-6 седмици след раждането, когато бебето все още се учи да суче и лесно може да обърка гърдата и биберона. След това започват да поумняват и да разбират кое какво е.
Леко раждане и успешно кърмене Smile
Цитирай

София

Зависи от бебенцето, но наистина е важно поне през първите няколко седмици да се стремиш да предлагаш само гърдата. Няма да е проблем инцидентното даване на шише, спокойно. Моето момченце го кърмих близо 6 месеца със силиконови накрайници, давах водичка, изцедена кърма и накрая от веднъж махнах силиконките, сега суче без проблем. Така, че бъди спокойна, не го мисли от сега. Леко раждане!
Цитирай
Възможно е . Аз от четири месеца давам полината хранения  от шише половината хранения от гърда-налага се така, защото в началото имах много повече кърма и изцеждах, сега на кърмата във фризера и изтича срока и се налага да я давам /не ми се хвърля,някой и так ме посътветва//  Не виждам разлика във поведението на бебчо. Някой път му размразявам и давам 160 мл и му додавам от мен да си дояде колкото му трябва - няма проблем при мен.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.