липосукция в чужбина

  • 1 665
  • 18
  •   1
Отговори
Мили мами,искам да ви попитам,предсти ми липосукция в чужбина обаче много ме е страх,казаха ми че все пак има риск.Та ако някоя от вас знае повече нека ми пише.Аз се успокоявам че няма да е в България,но ме е страх че може да не се събудя,ще бъде с пълна упойка.Благодаря ви предварително. Blush

# 1
  • Мнения: 1 120
не съм чувала за смъртни случаи в Бг при липосукция,но за в чужбина да!
щом си се решила,няма от какво да се плашиш.предварително нали са ти направени всякакви необходими изследвания?
гледай от хубавата страна

# 2
Ами само кръв ми взеха,иначе се видях и с анестезиолог Cry

# 3
  • Мнения: 1 120
ако нямаш някакви по-сериозни здравни проблеми,няма какво да се плашиш.единствено се претеснявай за това как докторът ще си свърши работата.не би трябвало упойката да те смущава  Peace

# 4
  • Мнения: 389
Всъщност имаше един смъртен случай, на онзи бизнесмен от Варна.

Но той е бил на липосукция + абдоминопластика и не е бил добре с бъбреците, ако помня точно  newsm78

Ако можеш да си го позволиш, предполагам, че в чужбина е по-добре. Стига наистина да става въпрос за сериозна клиника.

# 5
Клиниката е сериозна,но знае ле човек newsm78

# 6
  • Мнения: 389
Доколкото знам в Англия клиниките предлагат безплатна повторна операция или сериозно обезщетение ако пациента не е доволен или пострада. За разлика от нашите клиники. Но пък и в Англия една ринопластика, например, е 3000-7000 паунда срещу макс. 3000 лв. тук.  Thinking

# 7
  • Мнения: 3 576
Всъщност в България имаше няколко смъртни случая при липосукция - Варна, Пловдив, мисля че и в София имаше един.

# 8
G-Power сериозно ли говориш? Thinking

# 9
  • Мнения: 3 576
Споко, това са единични случаи, нищожна е вероятността да ти се случи.
Май се получава, когато пробият коремната стена...
Все пак се надявам да отиваш при добър и препоръчан специалист.
Можеш да го предупредиш преди операцията, че искаш да останеш жива Wink

# 10
  • Мнения: 13 512
не съм чувала за смъртни случаи в Бг при липосукция,но за в чужбина да!
щом си се решила,няма от какво да се плашиш.предварително нали са ти направени всякакви необходими изследвания?
гледай от хубавата страна
В клиниката в Пазарджик имаше смъртен случай   след липосукция на корема преди няколко  години. Мъжът беше  известен бизнесмен от Варна.

# 11
Мерси момичета,май ще се откажа. #Crazy

# 12
  • София
  • Мнения: 5 289

Но той е бил на липосукция + абдоминопластика и не е бил добре с бъбреците, ако помня точно  newsm78


Какво общо има липосукцията с болните бъбреци,в смисъл риска по голям ли е ако имаш проблем с тези органи? newsm78Понеже мъжът ми искаше да си прави липосукция на корема,обаче също е с болни бъбреци,та ако е така трябва да знам.
monlor един лекар каза на мъжа ми,че липосукцията е за много мързеливи хора,а и след това почти всички си възвръщат теглото,само дето на места може да се получат бубуни,затова си помисли добре. Grinning

# 13
  • Мнения: 389
Общата анестезия си е стрес за организма, добре е пациента да няма други сериозни здравни проблеми.

Полезна тема за липосукцията от тялото.бг

Има обсъдени и козметични процедури и лекарства за отслабване.

Цитат
Смисълът на липосукцията е да се коригира релефът на зони, които не се повлияват от спорт и диета (бричове, коремче, колене, двойна брадичка...)

Рискове при липосукция (английски)

- Инфекции, емболизъм, руптура на вътрешни органи, серома (събиране на серум в тъканите), промени в усещанията, подуване, некроза, изгаряне (при ултразвукова липосукция), дисбаланс в телесните течности (при по-големи количества), алергични реакции и отравяне от упойката

В САЩ са изчислени 3 смъртни случая на всеки 100,000 операции. По-често при комбинирано извършване на повече от една операции (липосукция + абдоминопластика например)



# 14
  • Мнения: 341
Защо не си я направиш в България? Аз изобщо не съв сведуща по темата, защото съм 50 кг. с мокри гащи, но приятелката ми, която е омъжена и живее в чужбина, при това е дипломиран кинезитерапевт, работи в център за красота, където извършват какви ли не процедури за разкрасяване със специализирана апаратура, дойде да си направи липосукцията в България и твърди, че там, където живее (Дубай) няма такава техника, каквато тук в съответната клиника, която беше проучила и избрала.

Не се притеснявай! Упойката е като при всяка операция вероятно, правят пълни изследвания, тест за алергии... Не мисли за лошото! Приятелката ми си я направи и си тръгна на същия ден следобед без никакви проблеми, сияйна и щастлива, че е изпълнила тази мисия  Peace   

Общи условия

Активация на акаунт