Отговори
  • Мнения: 166
Мили мами, извинявам се за въпроса, знам че има доста по-наболели теми за обсъждане, но гинекологът ми е в отпуск и не си вдига мобилния...

Та въпросът ми е следният : предстои ми пътуване и бих искала да си забавя месечния цикъл с няколко дни, чувала съм, че това става с витамин С, но нищо повече, знае ли някой как и в какви дози се приема и колко дни предварително (от предполагаемата дата на започване на цикъла) трябва да се започне?
Благодаря   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 938
За първи път чувам такова нещо... newsm78 Доколкото знам с вит. С можеш само да намалиш кръвотечението, но чак пък да го отложиш... newsm78

# 2
  • Мнения: 686
И аз не съм чувала за такова нещо.Но можеш да отложиш цикъла с противозачатъчни.

# 3
  • Мнения: 166
Хм, ами не ми се пият противозачатъчни, че още се кърмим, пък и така без да се консултирам с гинеколога ми...  newsm78  До сега никога не съм пила и предполагам, че е хубаво да се вземат след консултация, особено ако е за първи път  Thinking  Мое мнение де...

# 4
  • Варна
  • Мнения: 917
Аз не бях пробвала, но зимата покрай гриповете пих няколко дни вит Ц 1000мг и ми закъсня с 10 дни , а цикълът ми от години е много точен. Ходих даже на гинеколог и споделих за вит Ц-то и той каза, че е от това!

# 5
  • Мнения: 332
може да се отложи цикъла, но не с много. Май зависи и от жената. Чувала съм, че е заради декствието на вит Ц - стесняващо кръвоносните съдове. Но докато спортувах, наистина приятелки така си го забавяха, заради състезания, защото бяхме малки за противозачатъчни. Но дали действа при всички, не знам. И да, пиеха го по няколко дни, от един прием не става

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 409
аз също съм пробвала и става ден два преди да ти дойде пиеш по-голямо количество, но незнам за кърменето дали не пречи

# 7
  • Мнения: 937
Аз също съм го ползвала за тази цел и действа като пиех 2 дена преди да ми дойде 2 -4 хапченца и после само по едно, но и повече да пиеш кво толкова това е Вит. С, но на моя приятелка не й действаше така така че - Пробвай нищо не рискуваш!

# 8
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Става - да. Забавя се. Но трябва да е в по-големи голичества 500-700 мг на ден.

# 9
  • Видин
  • Мнения: 168
Става ,но не винаги .Аз го отложих само с 3 дни.Пих 3 пъти на ден по 2

# 10
  • Мнения: 166
Момичета, благодаря ви за отговорите   bouquet , ще взема да пробвам, пък ако стане - стане... А и вече не се кърмим в промишлени количества, ще избягвам да и давам витамин Це - съдържащи храни и така...

# 11
  • във фурната
  • Мнения: 595
Цикъл не се отлага с Вит.С.Не разчитай на това Naughty

# 12
  • София
  • Мнения: 323
Само преди 2 седмици дадох на дъщеря си около 1000 мг. вит С точно с тази цел. На другия ден и дадох 450 мг. и се получи. Отложихме цикъла с 10 дни и при това, взе че хвана някаква вирусна инфекция и я изкара много леко.

# 13
  • Мнения: 166
desinansitoni, благодаря за инфото, позволих си да ти пиша на лични  bouquet

# 14
  • Мнения: 2 161
Цикъл не се отлага с Вит.С.Не разчитай на това Naughty
Правила съм го не веднъж.

Общи условия

Активация на акаунт