Закъснение в завършване на нова кооперация?

  • 33 549
  • 375
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 25 236
На нас не ни позволяват да си сложим по-силен бушон долу, а и таблото е заключено и нямаме ключ оттам. Ако падне бушонът, трябва да чакаме да дойде пазачът да го вдигне. А той идва общо взето сутрин и вечер. Ако изгасне токът след 17 часа да речем, никой няма да ни го пусне преди следващата сутрин.  Ще си седим цяла нощ на тъмно и студено. Ей това е най-гадното. Ако поне имахме ключ за долу, щяхме да измислим нещо, ама на... А за водата и нашите бяха измислили такава дивотия миналата зима, защото тръбите на съседния вход минаваха по външната стена, която не беше изолирана, защото трябва към нея да се прилепи бъдещия трети вход на сградата. Но мислеха да спрат водата за цялата зима. Само че се надигнаха протести от живеещите вече в блока, и инвеститорът се съгласи да изолира стената и то за негова сметка. Поне с водата нямаме проблем, освен постоянно ниското налягане в квартала.

# 76
  • София
  • Мнения: 4 028
И аз да се включа- и нашият строител все още не е пуснал обекта. И още предстои акт 15( ние подписвахме преди 3 месеца) #2gunfire. Ние сме на квартира, но в сградите тук-там има хора. На вратата на входа е сложена бележка, че токът се спира м/у 17 и 8. Не знам дали на всички апартаменти го спират- тия хорица там какво правят, не ми е ясно. newsm78

# 77
  • Мнения: 5 178
Малиии той нашия бил стока като ви чета.. При нас всеки живуш си имаше ключ от таблото с времянката и слизахме да си вдигаме бушоните сами, а вода има откакто са сложили тръбите (преди 2 лета)

# 78
  • Мнения: 4 970
При нас таблото е "заключено" е една верига и смешно катинарче.НО веригата, която минава пред вратите на самото табло е доста хлабава( улишлено са я оставили така), и може да си отвориш вратичката и да си вдигнеш бушона. Mr. GreenЕй, големи спецове станахме покрай тия неща Joy Joy Joy

# 79
  • Варна
  • Мнения: 25 236
При нас не можем да се доберем до таблото за съжаление. Пазят го като национално съкровище hahaha - зад алуминиева ролетна врата и още една врата след нея, също заключена. Молихме ги да дадат ключове - не щат Crossing Arms Ами тогава да назначат някой да идва на повикване да пуска тока. Миналата година се наредихме без ток точно навръх Коледа - голяма романтика беше. Нямаме телефон на пазача, на никого, издирвахме ги из целия град като гламави. Друг път останахме без ток в петък вечерта - е, пуснаха го в понеделник сутринта. Добре че тогава мъжа ми беше в командировка, а аз отидох на гости на мама и тате Laughing  Изобщо нашите одисеи край нямат.

# 80
  • Мнения: 4 970
При нас разните му "майстори" забегнаха по празниците и оставили написа телефон на вратата.СЛед 2 часа го нямаше лист4ето и така и не записах номера на човека, отговорен за спешните случаи Crazy ДОбре че ни нямаше по празниците....При нас за жалост вариант с гостуването при роднини   го няма, защото нямаме такива в града Sick,така че остава само да се молим  на щастливо стечение на обстоятелствата и липса на аварии Praynig.
Я да каже някой запознат как стои въпроса ако се заведе дело срещу строителя преди взимането на акт 16 newsm78 Отнякъде бях чула че при заведено дело  се стопират дейностите или нещо такова.... ThinkingХич не съм наясно как да процедираме, ама трябва нещо да се направи.От сруга страна  ме е страх, тъй като в момента  явно живеем нелегално и благодарение на неговото благоволение.

# 81
  • Мнения: 386
Я, кажете за кои строителни фирми става въпрос /инвеститори/, гледам че сте от Варна, да знам и мен ли ме очаква същото.

# 82
  • Мнения: 1 107
При нас фирмата е Булбет - края на януари ще станат 6 месеца закъснение от предварително обявения срок, а признаци поне за акт 15 не се виждат от никъде. Лошото е, че заемът си върви, наемът също.... Confused Е, ние сме си в голяма степен и каръци, така че това мен изобщо не ме изненадва newsm78. А като чета още колко страхотии  ни чакат, чудя се откъде ще намеря още търпение...
Ти не се притеснявай излишно, може да нямате такива грижи- и дано да нямате!

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
 Дали мога  да съдя строителя за закъснение , ако сме се нанесли на времянка?

# 84
  • Мнения: 1 107
Дали мога  да съдя строителя за закъснение , ако сме се нанесли на времянка?
Защо не питаш някой адвокат директно-доколкото знам повече от 20 лв. за консултация едва ли ще ти вземат?

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
Със сигурностще се консултирам с адвокат .Искам да разгледа предварителния договор,но  ме глождеше любопитството. Не се знае колко ще закъснее.Само ние живеем в кооперацията. Не бързам да не ми ,,дръпне шалтера,, на тока.

# 86
  • Мнения: 1 107
Нали ще споделиш какво те е посъветвал  адвокатът, да споделим за съжаление "горчив" опит Confused

# 87
  • Мнения: 3 116
2 години и 3 месеца закъснение Sad Няма акт 15, няма акт 16 Sad

Тези дни на всеки час имахме само по 15 минути ток, заради големите студове явно всички съседи (а то кажи речи целия блок се нанесе) надъниха печките и направо не е истина.

Детето спи при мен в спалнята, мъжа ми в хола облечен че като спре тока да може да отиде да го пусне (таблото е навън на улицата). Освен това имам и много по-голям проблем, очаквам през април да се роди бебока и си нямам идея как ще излизам с количка с бебе и три годишно дете, като трябва да слизам четири етажа пеш. Просто няма начин Sad

Ей тъй с тез размисли и от страсти се докарах до нервна криза в събота и неделя и ходих по болниците. И скандали вдигам и заплашвам и помагам на нашия строител, но нищо не помага Sad

# 88
  • Мнения: 5 178
Леле ритка, то че моя син трябваше да се роди в новия апартамент и закъсня почи с година .. ама вашето е направо кошмарно

# 89
  • Мнения: 3 116
В събота говорих с него и го предупредих до 1 март да ми се появи с разрешението за ползване, че не знам вече  Sick

Общи условия

Активация на акаунт