Защо българките мразят рускините?

  • 17 627
  • 150
  •   1
Отговори
Имам доста опит с рускините, да си призная. И винаги ми е било странно, че българките откровено ги мразят, или пък в най-добрия случай имат надменно отношение спрямо тях. Няма да се превръщам в защитник на бедните рускини, но наистина ми е интересно - защо се получава така?

Нима ние с нещо превъзхождаме братушките, че да се отнасяме надменно? Или пък просто им завиждаме???

Това е една безкрайно голяма тема. Ще бъда много радостен ако я разнищим.

Специално се регистрирах тук, защото този форум е пълен с добри и чисти създания, които се облагородяват и извисяват от близостта на своите бъдещи и настоящи деца. Благодаря ви предварително за всичко!

# 1
  • Мнения: 7 474
 Thinking Може би си оспорват мястото кои са по-красиви  Thinking

П.П. А иначе митове и легенди много  Wink
Обобщения да се правят няма смисъл.
То и сърбите не ни обичали, ама какво от това Wink

Последна редакция: вт, 11 сеп 2007, 22:26 от L е о

# 2
  • Мнения: 3 423
И аз имам доста опит с рускините.
Няма такъв филм, младежо, българите се
държат много по-зле с китайците, но и с
хората от Африка. Москва не вярва на сълзи.

# 3
  • Мнения: 1 250
Не е хубаво така да се обобщава. Аз не ги мразя. За сега. МОЖЕ БИ рускините не са долюбени от някои, защото масово обсебват българското черноморие, в това число и гларусите. Евтини са, предават се за една чаша водка. Хубавички са, /ама че снизходително го казах/, но чак да им завиждаме...за какво? Дай малко материал за размисъл.

# 4
  • Мнения: 46 437
Най-вероятно, заради разпасаните летуващите рускини, които забърсват бг мъжете на морето  Laughing
Аз лично не познавам достатъчно рускини, за да си изградя мнение  Rolling Eyes

Inessa ме изпревари  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3 251
Не съм на това мнение, но за съжаление - явно е от липсата на опит. Винаги съм им се възхищавала на какво са способни в руските форуми и чета с интерес там, като се започне от кулинарните им умения - до разчитане на йероглифи.

# 6
  • Мнения: 511
...................

Специално се регистрирах тук, защото този форум е пълен с добри и чисти създания, които се облагородяват и извисяват от близостта на своите бъдещи и настоящи деца. Благодаря ви предварително за всичко!

Извинявай, но искрено ме разсмя  Joy
....а по темата мисля, че няма  какво да се разнищва. Защо да ги мразим още повече да им завиждаме  newsm78

# 7
Thinking Може би си оспорват мястото кои са по-красиви  Thinking
Тук е трудно да се даде обективна преценка, защото е пълно с адски красиви българки, както и рускини. Плюс това Русия е голяма. Предполага се, в различните райони гъстотата на красавиците е по-голяма, отколкото тази в други райони.

Но за гъркините определено може да се каже, че са по-зле от нашите. Имаше една такава приказка: "В Гърция хубавите жени ги дават по телевизията, а грозните ходят по улицата. В България е точно обратното!!!". Извинявам се, че отплеснах темата. Просто лафът ми харесва Simple Smile

# 8
  • UK
  • Мнения: 3 959
Така ли правят?

# 9
  • Мнения: 6 417
Данчо, ти не беше ли този, който издирваха тълпа разгонени рускини из руските форуми?  newsm78 Спомних си аз...Данчо, разкрит си:

Да вдигнем паметник и на Незнайния член

Време е една историческа несправедливост да бъде поправена. България е известна по света с киселото мляко, оперните певци, тракийските съкровища и Джон Атанасов и всяка от тези емблеми се радва на свой фестивал, музей или паметник. В същото време не по-малко знаковият за татковината ни вид - този на неуморния черноморски гларус, си остава незаслужено пренебрегнат. А кой, ако не загорелият равномерно по плажовете роден плейбой помагаше за разширяването и укрепването на българо-чуждестранните връзки във времето на зрелия и попрезрелия соц.? Някои от тях даже вързаха плод - Хонза, Наташка, Юрген, без бащите им да подозират българската връзка. Освен принос в генетичния фонд на Европа, BG-гларусите обогатиха и родната реч с нови любезни изрази от типа на "Хочеш шпацирен цузамен" (Искаш ли да се поразходим заедно - на курортен сленг). А на другия бряг на Черноморието пък тръгна лафът "Болгарский папа пришeл".
Въпреки че остава в сянка, българският гларус и днес е на пост. Този път събирателният образ е персонифициран в скромен сервитьор на Златните. Великотърновецът Данчо Радев е на път да се превърне в национален символ. Стотици рускини правят чудеса от храброст, за да го издирят. Явно Радев си е свършил работата добре. И понеже най-добрата реклама е доволният клиент, всяка обслужена от сервитьора сънародничка на Валентина Терешкова, щедро го препоръчва на още и още. Същото правят и рояците чехкини, полякини и т.н. европейски дами, отдъхвали по морето.
Така че не е лошо да се помисли как да реабилитираме родните гларуси. Понеже в България при всяка реабилитация следва паметник на реабилитирания, защо да не издигнем и постамент на гларуса - с гордо вдигнат инструмент?
Има и алтернатива - ако не се намери кой да извае скулптурата, да се помисли за махане на визите с Русия.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 157
Не съм на това мнение, но за съжаление - явно е от липсата на опит. Винаги съм им се възхищавала на какво са способни в руските форуми и чета с интерес там, като се започне от кулинарните им умения - до разчитане на йероглифи.

А точно  newsm10

# 11
  • Мнения: 803
Не мога да обобщавам за всички рускини. Но тези, с които съм имала някакви отношения са ми направили неприятно впечатление.
Една ми беше съученичка - по-надменно същество не бях срещала. Всички й бяха под нивото, все тя е най-прекрасната, най-желаната и т.н. Непрекъснато говореше зад гърба на всички, дори и на тези, за които твърдеше, че са й приятелки.
Миналото лято работих с две рускини - имахме служебно облекло (работихме в хотел в Щатите), което се състоеше от панталони и тениска с логото на хотела. Мацките (камериерки като мен) идваха на работа с токчета, шортички и навили блузката над пъпа....На края на деня се оплакваха, че ги болели краката...По цял ден се скатаваха и ако може някой друг да им свърши работата...Разказваха си коя какъв мъж си търси. Общо взето целта им беше зелената карта...
Това са моите впечатления, но не искам да обобщавам за всички рускини. Всяко стадо си има мърша - навсякъде е така.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 423
Работила съм с рускини близо 6 години, няма да споменавам професията, но винаги са ме изумявали с единството си, коректността си една към друга и чистотата си.
Всяка вечер една от тях задължително правеше нещо за ядене ( руска салата, салата с цвекло, някакви варени тестени неща, сельодка) и сядаха всички да хапнат, да пият бира, водка и да си говорят.
Нямам лоши чувства към руснаците по принцип, за много неща им се възхищавам и страшно много искам да посетя тази страна.

# 13
  • Мнения: 984
Не знам дали точната дума е "мразят". Това, което ми прави впечатление е как рускините се возят във варненския автотранспорт - скупчват се по вратите, блъскат се във всички, които искат да се качат или да слязат от автобуса. Обикновено носят големи пакети с попукпки, които пречат на движението. Говорят на висок глас и се кикотят в група - кокошарник.
Като видя, че има такава група в рейса - си взимам такси Sunglasses

# 14
  • Мнения: 5 468
Няма такова нещо при мен. Аз обичам безумно руснаците и ми харесват много.
Казвам ви, че в предишния си живот съм била рускиня... или руснак.

Общи условия

Активация на акаунт