Момченцата и гърнето

  • 2 603
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 616
Имам питане относно пишането в гърнето. Вече уча Малчо да пиша в гърне и имаме относително добри резултати, обаче проблемът е че уж пениса му е в гърненцето, а като почне да пиша и опикава всичко наоколо-най-вече мен  Mr. Green Та се чудя дали няма някаква "техника". Общо взето като почне да пишка и му "понатискам" пениса да е съвсем в дупката, ама ако мен ме държаха, докато пикая щеше да ми е доста притеснително, та затова ..... newsm78

Малеееее, какви неща обсъждаме във форума  Laughing Mr. Green

# 1
  • София
  • Мнения: 1 223
Според мен няма проблем да му помагаш, синът ми като започна да пишка прав просто нямаше друг начин - всичко опикаваше... А зависи много и от гърнето - ако има  по-висока част / между крачетата / рядко се стига до "инциденти". 
ПП. Много мъничък ми се струва за гърне, но ти си знаеш  Peace

# 2
  • Мнения: 353
Няма лошо да му покажеш как да си натиска чурката надолу и да му помогнеш, той така ще се научи. И ние бяхме така, но вече се оправя сам.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 079
И на мен ми се струва рано, но ти си знаеш. Синът ми е на 1г и 4м, а още не да "помирише" гърне. Искам да се научи СЪЗНАТЕЛНО и разбираемо за какво служи и да го ползва по предназначение.
За опикаването - опикават, особено като ги издържаш и се "целиш" в гърне отвисоко Mr. Green, няма начин.

# 4
  • Мнения: 2 616
 Heart Eyes

Олче, още сядаме, той едва се държи на крачета не може прав  Grinning

...Ама опишква всичко. Ще потърся аз гърненце с по-височка част между крачетата.

Има много хубави статии за естествената бебешка хигиена, аз от тях се повлиях и засега не съжалявам. Имат резон според мен!!!!!


# 5
  • Мнения: 353
Аз ли съм в грешка или въпросното детенце е на 2г и 8мес. Ако е на толкова защо да му е рано.

# 6
  • Мнения: 353
Извинявайте чак сега ми се появи втората лентичка и видях че има бебе на 6месеца. Моля да ме извините Praynig

# 7
  • Мнения: 3 376
И аз щях за спомена за ЕБХ Sunglasses

Моя син не признава стандартно гърне,та му купих друго-като столче,само че с дупка.Ами опишква,ама гледам по навътре да го слагам....иначе пък не иска да го държа над легенче примерно или над тоалетната чиния.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 610
Не му е рано на детенце,точно си му е време PeaceНие вече сме без памперс през деня,слагам го само за спане.Не си казва кога му се пишка,но изчаква да го изпишкам или ако се е изпуснал стиска и ме вика да си допишка на гърнето или в тоалетната няма значение,а за акане от 6м не е акал в памперса(освен ако е с разстройство).Срои за лиричното отклонение Embarassed сега по темата-ние имаме две гърнета,това в къщи е тясно с висока облегалка и определено почти всеки път като почне да пишка излиза(от силната струя),а другото е обикновено с по голям отвор(на дължина) и там няма никакви проблеми.И двете имат задигнато м/у крачетата.Така,че потърси гърне с по дълъг отвор(надявам се,че ме разбра) Hug

# 9
  • Мнения: X
Ще потърся аз гърненце с по-височка част между крачетата.



Това е единственото решение засега.


 








Последна редакция: ср, 12 сеп 2007, 09:48 от Анонимен

# 10
  • Мнения: 753
записвам да следя темата със въпрос от мен....кога решихте че е  време за гърне?.....опитвам се да го науча моето момченце, но е толкова трудно, същия проблем като при авторката, другия нежелае да стои на гърнето...извинения към авторката на темата..

# 11
  • Germany
  • Мнения: 7 934
Ние пък изчакахме до 2,6г и малкия абсолютно осъзнато се научи за 2-3 дни да си казва кога му се пишка и т.н.. Пишка прав на тоалетната чиния, а ака в гърнето. Не се опикава.

# 12
  • Мнения: 1 044
Ние ползваме гърне, което отпред има глава на заек и две дръжки, за които детето може да се хване. Не се досещам за марката, но е много удобно гърне. Не сме имали инциденти от този род. Имаме и едно друго, като столче, но се отказахме още в началото от него, именно по такива причини.

# 13
  • Мнения: 753
Ние пък изчакахме до 2,6г и малкия абсолютно осъзнато се научи за 2-3 дни да си казва кога му се пишка и т.н.. Пишка прав на тоалетната чиния, а ака в гърнето. Не се опикава.
Дани е на 1 и почти 4 месеца, непрекъснато всички околни ми 'мрънкат' защо още не съм го научила....

# 14
  • Мнения: 1 044
Ние пък изчакахме до 2,6г и малкия абсолютно осъзнато се научи за 2-3 дни да си казва кога му се пишка и т.н.. Пишка прав на тоалетната чиния, а ака в гърнето. Не се опикава.
Дани е на 1 и почти 4 месеца, непрекъснато всички околни ми 'мрънкат' защо още не съм го научила....
И на мен мрънкаха. Не им обръщах внимание-детето си е мое, живея аз с него и ще го възпитавам и гледам както намеря за добре. Получавах и заплахи, че няма да го вземат в детска градина, че ще изостане в умственото си развитие, че ще му се подиграват другите деца и какви ли не глупости други чух. Започнахме на 2 г. възраст тоалетното обучение-нищо не стана, изобщо не разбра какво се иска от него и аз се отказах. Като навърши 2 г. 7 м., реших да пробвам пак, ако не се бе получило, пак щях да изчакам. Обаче се получи-детето схвана много бързо и до две седмици проблема се разреши от само себе си-без насилие, стрес и нерви. Помогнаха ми много и учителките в детската ни градина, които приеха присърце обучението ни и се справиха блестящо. Става дума за частна градина, където ме посрещнаха с думите, че всяко дете е уникално и се развивва индивидуално, че се срещат проблеми в развитието, но памперсите не са един от тях. Памперсите изобщо не са тема за обсъждане-те се махат когато детето е готово за това- ако ще и на 4 години да е. С никого не съм се съобразявала и състезавала. Вижда ми се глупаво. 

# 15
  • Мнения: 2 616
Аз да попитам дали някой има впечатление от гърнетата на Чико, вчера тях  ми хвалеха, че били за момчета и с тях се избяхвал момента на опишкването  newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 44 084
ами нашето гърне има предпазителче за момченца, така че пишито да не отива нагоре, а да е насочено в дупката на гърнето....др може просто да придържаш да сочи надолу пишката....

# 17
  • Мнения: 353
Нашето гърне е това с глава на куче, заек или на каквото и да е, и с дръжки Много ми е удобно, тоест на детето де. На Бертони е!

# 18
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Следя темата, защото смятам и аз да слагам бебо на гърне ....  Peace

# 19
  • Мнения: 4 406
да, на Чико са по- високи отпред гърнетата, подходящи за момченца. моят личен опит с гърнето започна неуспешно, поради което преминахме на вариант пишкане прав, след като вече можеше да стои стабилно на крачетата си.

# 20
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
и ние се опикаваме по някога. При майка ми гърнето е по високо отпред и е по широко и там нямат проблеми. Сега ще сменям гърнето вкъщи. Нашето е точно на Чико. Вярно високо е, но е тясно и пак му излиза пишката отгоре. Иначе когато се къпем, пишка прав във ваната и много си се кефи... Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2 211
И аз помагах в началото, но постепенно се научи сам. Вече пишка прав, но когато ходи по голяма нужда, си бута пишлето с пръстче навътре в гърнето, че даже се и заиграва след това  Mr. Green.

# 22
  • Мнения: 168
И моят син е с гърнето на Чико и съм много доволна. Досега не ми се е опикавал. Сложих го на 8м. и той много се радваше. Сега е на 1г2м. и вече си го носи сам като има нужда.

# 23
  • Мнения: 2 005
Олеееее, че вие не сте ли много малки за гърненце, но все пак ти си решаваш, пък ако успеете- Браво  Hug Hug Hug Ние почнахме от 2г.  да го правим в гърненце, по-рано така и не успяхме Joy Joy Joy

# 24
  • Мнения: 649
Ние пък изчакахме до 2,6г и малкия абсолютно осъзнато се научи за 2-3 дни да си казва кога му се пишка и т.н.. Пишка прав на тоалетната чиния, а ака в гърнето. Не се опикава.
Дани е на 1 и почти 4 месеца, непрекъснато всички околни ми 'мрънкат' защо още не съм го научила....
Моите пък са на 1г и 6мес, през началото на лятото се опитах да ги уча на гърне, но... не се получи. Около две седмици пишкаха и акаха в тях, но после, изведнъж отказаха да вършат нещата в гърнето, само седяха за удоволствие. Отказах се. Една лелка от детската градина ми каза, че като почнат да разбират, ще се научат, а и като ги пусна на ясла (от понеделник newsm44), ще се повлияят от другите дечица и ще се научат.

# 25
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Моите пък са на 1г и 6мес, през началото на лятото се опитах да ги уча на гърне, но... не се получи. Около две седмици пишкаха и акаха в тях, но после, изведнъж отказаха да вършат нещата в гърнето, само седяха за удоволствие. Отказах се.

И ние имахме такъв период. Първо много се накефи на гърнето и всичко вършеше там. След това започна само да пишка. Постепенно и това не правеше и даже започна да не иска да сяда и да пищи само като ме види с гърнето в ръка. Веднага спрях да го слагам. Изчаках 2 месеца и пак пробвах. Сега отново си върши работата там... е не всеки път, но...

# 26
  • Мнения: 645
Беше на 1г. и 11м. когато го научих да ползва гърнето. Харесваше му. После, обаче, се разболя, вдигна висока температура и аз върнах памперса за една седмица. Ако знаете само след това какво объркване настана! CryТу казва, ту не - така два месеца! Е, вече нещата се оправиха. Ама не съм го научила да пишка прав, а нали така трябва?! Иначе седнал сам си натиска пишето надолу.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 217
Олеееее, че вие не сте ли много малки за гърненце, но все пак ти си решаваш, пък ако успеете- Браво  Hug Hug Hug Ние почнахме от 2г.  да го правим в гърненце, по-рано така и не успяхме Joy Joy Joy

И аз тъй мисля, и ние така бяхме..... Пишкаме прави и всичко разбираме....

# 28
  • Мнения: 7 640
учудвате ме с тези мъжки и женски гърнета Crazy, и дъщеря ми, и синът ми сядат на абсолютно еднакви

# 29
  • София
  • Мнения: 3 787
Моят син е на 2 години и 4 месеца и още го прави това.Когато бърза много,забравя,че трябва да бутне пишата надолу и около гърнето става локвичка.Винаги,когато съм около него,му свалям пишата надолу,за да няма такива инциденти.
И ние започнахме след 2-та годинка да се учим на гърне.Сега пиша основно прав,като се мъчи да улучи гърнето Mr. Green
Не ви ли е още доста раничко за гърне newsm78

# 30
  • Мнения: 8 999
Буташе си пишката надолу. Така го нау4иха в яслата и аз не се възпротивих.

# 31
  • Мнения: 201
 Поздравления за ранното приучване към гърнето. Аз също започнах да слагам малкия си син на гърне на 6-месечна възраст /не беше проблем, т.к. от по-рано го изаквах и бързо разбра какво се прави в гърнето/.
Heart Eyes
 Ще потърся аз гърненце с по-височка част между крачетата.
Нашето гърне е такова  Peace . Слагам го да седне с добре опряно в облегалката гръбче , че иначе докато се изпишва му се притиска отпред пишлето. Намествам го надолу, за да не се опиша, но не се налага да го придържам после. Всичко минава безаварийно.

# 32
  • Мнения: 2 616
И аз помагах в началото, но постепенно се научи сам. Вече пишка прав, но когато ходи по голяма нужда, си бута пишлето с пръстче навътре в гърнето, че даже се и заиграва след това  Mr. Green.

 Joy Joy
Значи не сме само ние, докато сваля памперса и започва да се закача

# 33
  • Мнения: 535
Нашето гърне е това с глава на куче, заек или на каквото и да е, и с дръжки Много ми е удобно, тоест на детето де. На Бертони е!
Peace Нашето е същото и после като се махнат дръжките, също е много удобно. То е точно от този вид, които са по-високи между крачетата. Моето момче досега нито един път не се е изпишкал отвън  Peace.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 271
Може би трябва да купиш нещо такова



Има едни още по-високи отпред - като люлеещо се конче, или като мотор.


Но мисля, че и тези на Чико са удачни

# 35
  • Мнения: 238
Нашето гърненце е точно на Чико и никога не се е изпишквал навън. Не се е налагало да го намествам. Започна да го ползва много успешно на 10 месеца. Надявах се да махна лятото дневния памперс, но от 2 месеца пищи като види гърнето и нищо не върши вътре. От време на време пробвам, но явно момента не е дошъл.

# 36
  • Мнения: 201
Надявах се да махна лятото дневния памперс, но от 2 месеца пищи като види гърнето и нищо не върши вътре. От време на време пробвам, но явно момента не е дошъл.
И моят син премина през период на бойкот на гърнето. Докато отмине около месец спрях да го предлагам и вместо това държах малкия над тоалетната чиния, подканяйки го със съпътсващите нуждите звукосъчетания какво очаквам да свърши там .После за награда пускахме заедно водата /първо пробвах дали няма да се уплаши от звука на казанчето/.
Сега редуваме гърнето и тоалетната - ако има да върши нещо го свършва, а ако не - започва да се дърпа и го обувам. Никога не го държа на гърнето насила или подкупвайки го с играчки.

# 37
  • Мнения: 238
Надявах се да махна лятото дневния памперс, но от 2 месеца пищи като види гърнето и нищо не върши вътре. От време на време пробвам, но явно момента не е дошъл.
И моят син премина през период на бойкот на гърнето. Докато отмине около месец спрях да го предлагам и вместо това държах малкия над тоалетната чиния, подканяйки го със съпътсващите нуждите звукосъчетания какво очаквам да свърши там .После за награда пускахме заедно водата /първо пробвах дали няма да се уплаши от звука на казанчето/.
Сега редуваме гърнето и тоалетната - ако има да върши нещо го свършва, а ако не - започва да се дърпа и го обувам. Никога не го държа на гърнето насила или подкупвайки го с играчки.

Ще пробвам така. Благодаря за съвета!  bouquet

# 38
  • Мнения: 1 691
НАшето гърне е с по-висока част отпред, но пак се случва от време на време да направим локвичка отвън, защото малкият не ще да седне на гърнето, а стои изпънат (откакто се научи да стои прав, отказва да седне по какъвто и да било повод). Реших си проблема много просто - под гърнето постилам подлоганче (гумирано) и го пера често-често. Сега само чакам да се научи да стои стабилно прав, и започваме обучението на пишкането "по мъжки".

# 39
  • Мнения: 7 418
    И аз опитах да уча малкия на гърне от 7-месечна възраст.Успях да го хвана веднъж да свърши голямата нужда ,където трябва .Обаче с малката нужда нищо не става.Слагам го на гърнето,повтарям му подканващи срички,а той само ме гледа весело и не върши нищо!Даже и чешмата му пусках,но.....пак нищо.Та засега се отказах......
    Браво на майчета,които започват от по-рано и се справят!

Последна редакция: сб, 15 сеп 2007, 18:12 от Селма

# 40
  • Мнения: 7 640
    И аз опитах да уча малкия на гърне от 7-месечна възраст.Успях да го хвана веднъж да свърши голямата нужда ,където трябва .Обаче с малката нужда нищо не става.Слагам го на гърнето,повтарям му подканващи срички,а той само ме гледа весело и не върши нищо!Даже и чешмата му пусках,но.....пак нищо.Та засега се отказах......
    Браво на майчета,които започват от по-рано и не се справят!

 Shocked

# 41
  • Мнения: 7 418
     Joy Joy Joy
      Разбира се,имах пред вид СЕ СПРАВЯТ!
      Сори,за грешката  Peace

# 42
  • Мнения: 566
от 8 месец акаме на гърне - просто той ми показа, че е готов.
ако крачетата му са малко по-разкрачени не се опикава

Общи условия

Активация на акаунт