Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 12 септ. 2007, 10:19 ч.

искам да сготвя кюфтета по чирпански

• 1 039
  • 5
  •   1
Отговори
  • Свищов
Привет момичета!! досега не съм готвила такива кюфтета дайте ми някоя лесна рецепта за приготвяне на тези кюфтета. Благодаря предварително!! ще бягам че бебо плаче..

# 1
ще ти кажа как аз правя моите кюфтета по чирпански,иначе в готварската книга сигурно има рецепта.
Обърквам си кайма като за кюфтета,слагам,лук яйце,кимион,чубрица,малко хляб и малко ориз.като попрестои 15-ина минути,овалвам кюфенца в брашно и ги пускам във вряща вода,варя около 10-ина минути и ги изкарвам.
Преглеждам с какви зеленчуци разполагам,но задължитело слагам червени чушки,картоф,и ако имам злен фасул,тука е фантазия вече.Нарязвам зеленчуците+лук и ги задушавам в малко мазнина+червен пипер,добавям и доматения сос да се позпържи малко и доливам водичка на око,добавям дафинов лист и като заври сосочето слагам и кюфтенцата,така 15-ина минути.

# 2
  • Journeys end in lovers meeting.
много любимо вкъщи  Grinning ето ги и моите кюфтенца: задушавам в мазнина и вода (не пържа по принцип) лук, моркови и червени чушки (2 обикновено), нарязани на по-дребно, като омекнат добавям кюфтенцата. тях ги правя също с лук и морковче, ориз слагам 1 кафена чаша на 1 пакет кайма, кисна го 15-20 минути преди това във вода да омекне малко, сол, черен пипер и чубрица. овалвам ги в брашно и ги пускам да врат във водата с лука, морковите и чушките (тоест водата трябва да е около половината тенджера, да ги покрие). като поуврат, добавям картофки на кубчета. като поомекнат и те, слагам 1 с.л. червен пипер и го оставям 10 минутки да го поемат. слагам домати от консерва и оставям да се посгъсти. това е  Grinning

# 3
  • Свищов
simplyaven твоята рецепта ми се вижда бърза и лесна ще я пробвам дано да ги докарам

# 4
  • Journeys end in lovers meeting.
няма начин да не станат! бързички са, верно е, и мнооого вкусни!  Mr. Green

# 5
  • София
Аз правя кюфтета по чирпански по рецептата на Звездев като добавям от мен си ориз към каймата като оформям кюфтета  Laughing

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт