За косичката на бебето

  • 5 149
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 297
Ние прескочихме този етап. При моето момиченце /, което сега е на година и четири месеца и половина/ направо се смени косичката. Започна малко по малко да пада тази, която беше по рождение и известно време беше със съвсем малко косичка. Дори се притеснявах, че не започва да расте новата коса. Но започна - когато тя беше на пет навършени месеца и започна шестия. Видимо започна да става по-дълга. И стана колкова дългичка, че на година и 3 месеца я подстригахме. Сега й е късичка, но пак расте. Така, че спокойно. Нашата педиатърка каза, че при някои деца косичката започва да расте след годинката. При всекиго е индивидуално. Всичко ще е наред! Поздрави!

# 31
  • Мнения: 983
Моите се родиха с косичка. към 3-4 месе отгоре оплешивяха почти нацяло, а сега вече са къдравелки. Последните 1-2 месеца изведнъж им порастна

# 32
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Синът ми се роди с косичка, не много, но имаше. На 3 месец съвсем оплешивя и после изведнъж (към 5 - 6 м) му се сгъсти. Но пък опада отзад на тила и в крайна сметка до 8 - 9 месец си ходеше плешив, с едно голямо "празно" отзад на главата...  Mr. Green

  Хехехе,и при моите беше точно така. Mr. Green

# 33
  • Сопот
  • Мнения: 165
Вики се роди с черна коса.Към третия-четвъртия месец започна да пада.Нямам спомен кога точно порасна нова,на към годинката имаше доста и я подстригвах.Сега косата е ....много руса!

# 34
  • На морето!
  • Мнения: 5 754
БЛагодаря ви Simple Smile
Но ме е страх да го реша заради фонтанелата. Confused
Страх ме е да не му причиня нещо.
Те - крустите съвсем изсъхнаха и сега ги чакам лека полека да изпадат сами Heart Eyes
Нищо не можеш да му причиниш докато го сресваш.Детските,по-точно бебешките четки за коса са изключително фини и на бебоците дори им е приятно да ги решат. Grinning

# 35
  • София
  • Мнения: 6 011
Сина ми се роди със съвсем нормално гъста коса, разпределена равномерно по целия скалп, точно като на възрастен човек.Дори когато започна да му пада това въобще не се усети визуално-пак си имаше същата гъста коса.От 6-ия месец го подстригвам всеки месец с машинка.
За крустите-много съм доволна от Мустела-Стелакер, с няколко намазвания проблема се реши.

Общи условия

Активация на акаунт