Бенка при дете

  • 834
  • 11
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 163
Онзи ден докато си къпех детенцето, забелязах че на рамото има бенка. Не я бях забелязвала преди това. Много се притесних, незнам дали не е мног малка, за да има бенка. И нали това е един вид ... ох, чак не ми се иска да го пиша. Мног се притеснявам. А лятото съм я мазала със слънцезащитни средства. Ако някой може да сподели дали е опасно и какво да направя, ще съм благодарна!

# 1
  • Мнения: 1 883
Мойте и двечките се родиха с банки . Не мисля , че е проблем newsm78

# 2
  • Мнения: 645
Надявам се да няма страшно, мила. Мартин има три и ги забелязах когато навърши годинка, може би и тогава са излезли. Но са малки и изглеждат безобидни. На гръбчето са, на море не сме ходили, не сме го излагали на слънце за да са провокирани от това. Предполагам, че е нещо нормално.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 546
Моят син също си има от доста време. Дори забелязвам поизлезли нови. Той е много бял и предполагам, че затова му се появяват. Изглеждат малки и не са грапавички. Не съм питала личната лекарка но ти ако решиш- попитай....а после пиши. Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 3 787
За да си спокойна,заведи детето да ги погледне доктор.
Калоян се роди с три черни бенки-2 на гърдите и 1 на тестисчето Laughing.Забелязах ги веднага като се прибрахме от родилното.Показвала съм ги на няколко доктора,при които съм го водила.Всички казват,че няма за какво да се притесняваме.Но преди да го погледнат и аз се бях ошашкала малко Crazy

# 5
  • Мнения: 3 116
Ние пък имаме 2 бенки и докторите са ги гледали и казват че няма място за притеснение  Hug

# 6
  • Мнения: 16
ние се родихме без бенки,но като поотрасна се появиха една след друга 5,6 Rolling Eyesно мисля 4е няма място за притеснение.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 816
Тери се роди с бенка,а вече станаха 4 броя.

# 8
  • Мнения: 640
От една година има една голяма на крачето като татко си(той има много по цялото тяло,а аз съм много "изчистена").Сега обче забелязвам появата и на 4-5 мъничета по тялото и една на челото
 

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 409
аз съм се родила с бенки, майка ми също има много по гърба, брат ми няма!?! така,че няма място за притеснение...
дори имам и такива дето са уж от опасните дето трябва да внимаваш да не разчешиш или нараниш и то от многооо малка

# 10
  • софия
  • Мнения: 163
Ох, много ви благодаря на всичк, които се включихте, за да споделите с мен. След прочетеното се поуспокоих малко. Тя нашата бенка не е голяма, ама ми се струва грапавичка. Може би ще се консултирам с педиатъра, а после ще пиша.
Благодаря отново на всички!  bouquet

# 11
  • Мнения: 773
На Анди вече му забелязах две. Но нямам никакви притеснения, защото най-вероятно са по наследство Grinning Аз имам хиляди.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт