Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Родители на близнаци и породени
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 30 отговора

Blagoevgrad

Скъпи Мами помогнете ми да разбера кога е най-подходящия момент да се отучим вече от памперсите.Дали не изчаквах прекалено много и на прага на зимата се сетих за това,или пък според други е почти подходящо след като вече си казват/понякога/преди да свършат работата-сочейки дори гърнето.В интерес на истината не ми се искаше да опикаят къщата и да тичам с парцал след тях,на гърнето му разбират функцията но не искат да се изхождат седнали все още.Мислих си че като ги дам на ясла и там ще ги отучат от памперса,като гледат от другите деца и те ще седят на гърнето ама нали решихме на пролет ясла като станат на 2 годинки .Така че Мами,моля ви помогнете ми с вашия безценен опит! bouquet
Цитирай

Тук можеш да прочетеш мнения по темата:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=168487.0;all
Цитирай

ние вече сме на 2г.6м. но миналия септември свалихме памперсите около 1м. ни трябваше и свикнахме на гърнето.е по опикаха тук-там но смятам че без това не може.иначе как ще разберат че не трябва така.да им е малко мокро на дупето и ще разберат
Цитирай

Plovdiv

Като гледам - доста късно съм свалила на моите. Когато бяха на 1 г. 9 мес. безрезултатно ги тренирах почти месец и нищо. Сега, юни (2 год., 7 мес.) свалих памперсите отведнъж и просто не можех да повярвам -децата веднага разбраха къде и за какво служи гърнето и почти нямаше локви из къщи.  Така че просто пробвай - ако са готови - ще разбереш Smile
Цитирай

Blagoevgrad

Ronya да ти кажа и аз съм на този принцип да започнат да разбират и тогава няма нужда от излишни главоболия и тормоз,хем на децата хем мой.
Пък и скишничко се надявам на пролет като тръгнат на ясла да ги научат там.
Иначе те и сега като че ли разбират но неискат още да акат седнали.
Благодаря ти все пак че сподели опита си с мен,точно това ми трябва!  bouquet 
Цитирай

Не се плаши, няма точно определен момент, в който да махнеш памперсите. Ние по общото мнение бяхме много "закъснели" , общо взето чак след две години и половина започнах да ги оставям без памперс  Embarassed. Първо махнах памперсите през нощта, а постепенно и през деня. Няма нужда да се мъчиш, защото някой ти е казал, че е време да махаш памперсите, достатъчно са ти другите грижи, та да започнеш да се занимаваш и с тонове напикани гащи. По принцип е по-удобно процедурата да започне, когато времето е топло, но бъди сигурна, че така или иначе няма да мине без опикани килими.
Цитирай

гр.Полски Тръмбеш

на 2г и 7 месеца ,защо не ги оставите до 5 ,за не си усложнявате живота може би,ние ги махнахме на 1 ги 5 месеца за мен си беше доста късно ,но сама съм си ги гледала и това наложи забавянето и липсата на дрехи също,на 2г трагнаха на градина и сами си ядяха.големият проблем беше,че неискаха гърне а двамата се караха кои ще е пръв в тоалетната.успех на всички във махането на памперсите .за мен памперсите са изхвърлени пари в контйнера.
Цитирай

Plovdiv

Разбирам донякъде яда ти за изхвърлените в кофата пари, но това е като с кърменето/заспиването/прохождането/храненето - някои се справят по-добре, други - не чак толкова успешно се вместват в затвърдени схващания и разбирания кое в кой точно момент трябва да стане. Направих всичко, което сметнах за правилно в този момент. Пожелавам ви да сте така успешни и във всички останали начинания. И най-вече здрави.
Цитирай

Пловдив

ето една интересна статийка  по темата Peace

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/303/79/
Цитирай

Blagoevgrad

Юанче,благодаря за отзивчивата помощ.  bouquet ще я прочета,а ти вкарваш ли я в употреба вече или мислиш че още ви е рано? newsm78
Цитирай

Пловдив

Опредено мисля,че на нас още ни е рано да махаме памерса.Нямам никакво намерение да тормозя децата си и себе си,освен това идва и зима.На пролет живот и здраве ще видим как ще е  Peace
Цитирай

Пловдив

Как постъпвате,за да ги свикнете на гърне.Ние сме на 1,10г. Не искат дори да седнат върху него.Моля помогнете с опит?
Цитирай

София

ето една интересна статийка  по темата Peace

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/303/79/

Хареса ми статията Peace
Цитирай

Плевен

Аз да споделя моя опит с вас.Според мен всичко трябва да си стане естествено,когато децата са гототви.Аз например чак от скоро започнах да ги слагам на гърне. Преди съм ги слагала отвреме навреме,но рядко,защото ми е трудно с двамата,пък и не виждах смисъл да ги гоня с гърнето и да ги вардя кога ще се изпишкат или изакат,още повече ,че те никога не акат по едно и също време,поне това да успея да хвана. Но преди има няма месец забелязах,че памперса на Ивайла остава сух нощем и реших,че е време да пробвам.Започнах да я оставям без памперс,като гледах да я слагам на гърне на половин един час,като повечето пъти тя си пишкаше в гащите де Smile Защото пишка по-рядко,а аз междувременно я забравям. Даже навън излзиахме без памперс и тъй като не иска да пишка на ръце си нося резервен чифт дрехи за преобличане.Това така около 2 седмици.Не й слагах и нощем пампи,защото тя не го искаше и в повечето случаи си се буди суха. И сега от няколко дни започна сама да си казва и за ако и за пиш,като за нея е все АКО Smile В началото казжаше точно като започне да пишка,но сега казва навреме и си правим всичко в гърнето.Много съм горда с нея Smile
Докато не мога да кажа,че Здравко има изгледи да се научи скоро .Нощем пампито му е подгизнало,а като го оставя през деня без се напикава на всеки половин час.Голяма лейка е. Така че засега с него съм се отказала. Ще чакам и той да дорасте този момент. Изобщо не ми се разправя да ходя по него с гърнето и да сменям по сто чифта гащи,още повече като видях с Ивайла,че като си е готово детето всичко става от само себе си.
Успех на всички !
Цитирай

Пловдив

Момичета,след 13 дни синовете ми навършват 2 год.От седмица свалих памперсите,но не мога да ги изчишкам.Само ако са на чешмата с течаща вода-тогава.Стискат се много време докато намеря чешма>>>?Освен това спряха да ходят по голяма нужда...?Дали защото от скоро смених адаптираното мляко с разредено кисело,макар и само вечер.Но не знам какво да правя.Да връщам ли памперсите.Не говорят още.Разбираме се,но точно този проблем май не го проумяват.Да продължавам ли или да се отказвам.?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 30 отговора