Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 12 септ. 2007, 15:32 ч.

може ли аки за изследване за ясла...

• 1 417
  • 20
  •   1
Отговори
здравейте,може ли например днес следобед да взема аки, и да занесем утре за изследване.понеже не знам точно утре сутрин дали ще се изака.вие как правихте?

# 1
  • София
На мен ми казаха, че може и вечерта да взема.  Peace

# 2
Може, взехме го на единия ден следобяд и го занесохме на следващия ден сутринта.
Доколкото знам това няма значение, защото така или иначе и там акитата престояват за някакъв период, след който ги изследват за наличието на конкретни микроорганизми. Поради тази причина някои от изследванията за ясла и градина стават готови след 3-4 дни.

# 3
благодаря,даже вече се изака и аз отделих мъничко за проба.стискайте палци,утре да мога и да взема и урина.че е на 1г.5м. и не пишкаме още в гърне.

# 4
  • София
ако не успееш да вземеш урина, сложи малко памуче в памперса и после го изтискай в чашка, не изследват за бактерии в урината и не трябва да е стерилна, така че няма проблем

# 5
сигурна ли си? от къде заеш какво се изследва? понеже нашата лекарка казва ,че така се замърсява

# 6
  • sofia
Аз и урина сутрешна няма да мога да дам. Сутринта като станахме вече се беше изпишкал, а после сума ти време не искаше. Сега татко му го дебне и ще я занесат, стига да я искат. То и без това през нощта изпива по литър чай, така, че тя сутрешната понякога му е по разредена от тази следобед. А днес си го връщаме на баба му, щото тук утре няма кой да го гледа.

# 7
Акото може и от предния ден,стига да го съхраняваш в хладилник.
За урината-може и с памуче, защото не изискват  стерилна урина.
Продават се в аптеките специални колектори за вземане на урина, ако все пак се притесняваш да ползваш памуче.Има и за момченца и за момиченца.(със сигурност за момченца де, за момичета не съм 100% сигурна, но би трябвало)

# 8
  • sofia
Тази урина която сега искат за детската градина не е нужно да е стерилна. Затова преспокойно може да се вземе от памук.

# 9
  • София
сигурна ли си? от къде заеш какво се изследва? понеже нашата лекарка казва ,че така се замърсява
smile3521

# 10
Ако те притеснява памучето, купи от аптеката колектор - има и за момиченца, и за момченца  Peace

# 11
ако не успееш да вземеш урина, сложи малко памуче в памперса и после го изтискай в чашка, не изследват за бактерии в урината и не трябва да е стерилна, така че няма проблем
В Лабораториите на Цибалаб продават специални приспособления за вземане на урина. Не знам обаче дали има разлика между тези за момченца и тези за момиченца. Аз така съм вземала урина, когато синът ми все още ползваше памперс. Няма памучета, няма нужда от дебнене и кандардисване да се изпишка в определен момент на определено място. Попитай и в аптеките, вероятно и там продават подобни улеснения.

# 12
  • Старата столица
Да,може.
На нас ни раздодаха в петък вечерта едни контейнерчета за акото и казаха - когато се изака през почивните дни,без значение.В понеделник сутрин да си го носим.

# 13
  • София
Калина свърши работата следобяда, сложих го в хладилника и го занесохме на другата сутрин.

# 14
  • Варна
цяла тема с подобен въпрос?
нужно ли е?
тук не трябва да се сподели опит, от който да си извадиш изводи!
личен лекар нямате ли?

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт